Dolní Branná A – Staré Buky 2:3 (1:2).

30. května 2011 v 10:35 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Dolní Branná A - Staré Buky 2:3 (1:2).
28.5.2011
Již před tímto utkáním bylo jasné, že nepůjde o lehký zápas. Blížící se konec soutěže, kdy hrozba sestupu je reálná pro obě mužstva, to vše předznamenalo průběh zápasu. Po úvodním hvizdu začali lépe naši Sokolíci. Mírnou převahu však nedokázali využít, přičemž některé šance vychytal brankář domácích. Tlak našich přinesl ovoce ve 20.min., kdy Tomáš Kaplan rozvlnil domácí síť a ujali jsme se vedení 0:1. Zhruba od 30.min. však domácí hru srovnali a začali nás tlačit. V této době byla hra často kouskována fauly a diskusemi hráčů s rozhodčím. V této době se blýskl několika perfektními zákroky náš branař Tomáš Vonka. Důsledkem přenechání aktivity domácím však bylo vyrovnání, které přišlo ve 38.min. - 1:1. V samotném závěru prvého poločasu, ve 44.min. však z rychlého protiútoku po akci Tomáše Kaplana si jeho centrovaný míč srazil domácí hráč do vlastní sítě a opět jsme se ujali vedení 1:2. Začátek druhého poločasu byl opět ve znamení aktivity našich Sokolíků, kdy v 63.min. vsítil svůj letošní premiérový gól Michal Souček - 1:3. Následný průběh druhé půle byl opět ovlivněn několika hrubými fauly na obou stranách a neustálými diskuzemi s rozhodčími. Hra byla dosti rozkouskována a naši se snažili hru kontrolovat, což se jim vcelku dařilo. Domácí se i nadále snažili o změnu skóre, což se jim povedlo ve 71.min. - 2:3. Ve zbývajícím čase i když byli lepším týmem, však již nenašli recept na naši obranu a když se poté v brance svými zákroky ukázal opět Tomáš Vonka, utkání skončilo 2:3. No parádní taktický výkon přinesl zasloužené a důležité 3 bodíky v boji o záchranu. Jedinou kaňkou na tomto utkání bylo neuvěřitelné množství žlutých karet, i když vzhledem k tomu o co se hrálo se nebylo čemu divit. No v sobotu nás čekají Jánské Lázně B a další povinné body, takže budem opět s Vámi.

Přípravka: Staré Buky - Rtyně 0:10 (0:5), 0:8 (0:3)

30. května 2011 v 10:04 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Staré Buky - Rtyně 0:10 (0:5), 0:8 (0:3)
28.5.2011
V dalším dvojutkání přijel na náš "pažit" lídr soutěže a to Rtyně v Podkrkonoší. Hned od úvodního hvizdu bylo jasné, proč jsou na prvním místě tabulky. Sokolíci se sice snažili, ale proti fotbalovějším hostům neměli šanci na úspěch. V obou utkáních se skoro hrálo na jedné a to naší polovině hřiště. Sice je výsledek dosti krutý, ale vzhledem k průběhu utkání zasloužený. No příště to bude lepší kluci.

Staré Buky - Svoboda n/Ú 3:0

26. května 2011 v 14:06 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
25.5.2011
No po sobotním "debaklu" s Vrchlabím se hrálo odložené kolo se Svobodou a mnozí se ptali, jak že to dnes dopadne. Již při příjezdu však bylo zřejmé, že Sokolíci budou v silné sestavě. Do Buků se podíval opět po odmlce Roman Nývltu a do branky se postavil nestor - nestárnoucí Franta Stehlík. Naopak Svobodští přijeli v dosti oslabené sestavě a pouze s 11 hráči. Už od úvodního hvizdu bylo zřejmé, že naši hráči mají chuť konečně zvítězit a vytvořili si mírnou převahu. Střelecky se však v první půli nedokázali prosadit, i když měli několik vyložených šancí. Na druhé straně soupeř spoléhal na rychlé brejky, přičemž několikrát se v bráně vytáhl Stehlík. Protože tedy nedokázal nikdo proměnit, šlo se do kabin za stavu 0:0. Po hvizdu v druhé půli, hned v úvodní minutě se krásným zákrokem blýskl Stehlík, kdy zlikvidoval vyloženou šanci hostů. I nadále se však naši Sokolíci hnali kupředu, přičemž koncovka však byla žalostná. I ve druhém dějství měli naši navrch a za jejich snažení byla odměna v 61.min., kdy po akci Tomáše Kaplana do brány doklepl Jan Prokop a bylo 1:0. I nadále se obraz hry neměnil a další ránu oslabenému soupeři uštědřil v 73.min. Aleš Vilám - 2:0. Konečné skóre tohoto suprového utkání stanovil svým premiérovým gólem Pavel Houser v 85.min. - 3:0. Jak krátce zhodnotit toto utkání? Konečně chlapi se na to dalo koukat a je vidět, že jste nezapomněli hrát fotbal a připsali jste důležité 3 body. Doufám, že Vám to vydrží i na sobotu, kdy hrajeme veledůležité utkání v Dolní Branné :-D. My budem s Vámi.

Staré Buky – Vrchlabí B 0:8 (0:6)

23. května 2011 v 20:05 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Staré Buky - Vrchlabí B 0:8 (0:6)
21.5.2011.
Hodnotit tento zápas je vcelku jednoduché a pro fanouška Starých Buků smutné. Domácí nastoupili k zápasu v 10.-ti hráčích, kdy i do brány se musel postavit hráč z pole Marek Fikejz. Hned od úvodního hvizdu to bylo znát a první gól jsme tak zaznamenali už v 5.min., 0:1. Když za dvě minuty hosté zvýšili na 0:2, a vzhledem k herní převaze již bylo jasné, že se opět bude střílet hodně branek, ovšem zase do naší sítě. Do konce prvého poločasu hosté postupně navýšili skóre na hrozivých 0:6. Po změně stran poté už bez velké snahy upravili Vrchlabští na konečných 0:8. Toto skóre však mohlo být i vyšší, nebýt promarněných šancí. No myslím, že už by mohl být konec sezóny, protože takto se opravdu fotbal hrát nedá. Ps: Díky za snahu těm, co přišli hrát za Sokolíky a museli si to taky projít. Ve středu 25.5.2011 nás čeká další zkouška a to se Svobodou.

Přípravka: Pilníkov-Staré Buky 4:0 (2:0), 0:1 (0:0)

23. května 2011 v 19:43 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Pilníkov-Staré Buky 4:0 (2:0), 0:1 (0:0)
22.5.2011.
Vyrovnané utkání v nedělním parnu bylo opět ve znamení oslabení našich kluků, kdy na střídání byl pouze jeden hráč. I tak se však statečně "rvali" s domácími. Za hojné divácké kulisy se odehrával urputný boj, kdy v prvém zápase měli mírně navrch domácí, kteří tohoto dokázali využit.
Druhý zapas byl vyrovnaný a už poznamenán velkým vedrem, kdy bylo znát, že toto ždímá z hráčů zbytek sil. Ve druhém poločasu z nenápadného protiútoku se hosté trefili, krásným lobem a hubené vítězství už přes tlak domácích uhájili. Velká gratulace :-D

Libeč – Staré Buky 6:2 (1:2)

21. května 2011 v 14:48 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Libeč - Staré Buky 6:2 (1:2)
Vzhledem k tomu, že se na trávníku potkali dvě mužstva, které sousedí v tabulce s rozdílem 4 bodů, dal se očekávat vyrovnaný souboj. Ihned po začátku zápasu se naši Sokolíci vrhli na soupeře s chutí zahrát si konečně fotbal. Zpočátku nepřesné utkání zpestřil v 11.min. gól Tomáše Kaplana a bylo to 0:1. I nadále se hrál vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách. Změnu skóre však přinesla až 24.min. kdy domácí hráč prostřelil Tomáše Vonku a srovnal na 1:1. Ani to však nezlomilo snahu našich o vstřelení gólu. Pro oko fandů hostů to byl zas po čase zase dost dobrý zápas. Hlavně když v 33.min. opět Tomáš Kaplan zavěsil a upravil na 1:2. Vzhledem k tomu, že poté domácí nevyužili pár šancí, které měli, šlo se do kabin za stavu 1:2. Popravdě řečeno jsme čekali s chutí na druhý poločas. To, co však je u našeho mužstva tradicí se opět stalo ! Než si diváci sedli na lavičky s oblíbeným mokem, hosté nastoupili již bez Tomáše Kaplana, domácí využili první útok a v 46.min. bylo srovnáno na 2:2! Dále byla aktivita na kopačkách domácích, kteří po 5.min., v 51.min. zvrátili vedení na svou stranu a bylo to 3:2. Od této chvíle už bylo na hřišti jedno mužstvo. Domácí se stále tlačili na branku Sokolíků a jen neproměňováním šancí a dále našemu gólmanovi Vonkovi se skóre neměnilo, až ve 74.min., kdy domácí zvýšili na 4:2. Nelze upřít našim snahu o změnu skóre, ale toto z pár útoků nepodařilo, navíc domácí za dalších 5.min. zvýšili na 5:2. V tuto dobu jsem již nevydržel změnu, kterou naše mužstvo prošlo do druhé půle a z fotbalu jsem odešel. Z komentáře OFS Trutnov jsem se dozvěděl, že domácí pak ještě upravili skóre na konečných 6:2. Nevím co k zápasu říci, parádní první poločas, no a druhý darmo mluvit. Další utkání s Vrchlabím B na domácím pažitu bude jedno z posledních kde získat 3 bodíky. Doufám, že na vítězství nebudeme čekat marně. Sokolíci hlavu vzhůru.

Přípravka: Staré Buky-Mostek 0:3 (0:2), 0:7 (0:3)

21. května 2011 v 14:43 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Staré Buky-Mostek 0:3 (0:2), 0:7 (0:3)

Další utkání přípravky máme zasebou. Opětovně poznamenaná malá účast domácích dětí byla nápovědou, jak asi utkání dopadnou.
První zápas ještě malí Sokolíci stíhali, ale nebyli schopni vystřelit na bránu. Naopak domácí branař několika zákroky podržel domácí, takže celkem přijatelné skóre.
Ve druhém zápase se však projevila unavenost domácích a proto bylo jen otázkou skóre, kde se zastaví.
I přesto slušný dvojzápas na sestavu, kterou měli Sokolíci na pažitu a díky všem, co přišli.

Staré Buky – Hostinné 1:7 (0:3)

12. května 2011 v 18:54 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Staré Buky - Hostinné 1:7 (0:3)
Utkání naše celku již bez opor Aleše Viláma, Vaška Počekajla a Jardy Dvořáka v bráně, začalo dobře. Se staronovým brankařem Tomášem Vonkou, v prvních 10 minutách byli aktivnější a měli i šance na vstřelení gólu. V 15.min. však z prvního protiútoku hosté vstřelili první gól zápasu a bylo to 0:1. I poté se naši snažili, ale hosté začali pomalu kontrolovat hru. Další ránu zasadili našim Sokolíkům ve 21.min. - 0:2 a následně i v 25.min. a bylo to 0:3. I za tohoto stavu se snažili naši, přičemž zahrávali několik rohových kopů, které neproměnili. Současně však i hosté měli několik šancí, které však buď zahodili, nebo je vychytal Tomáš Vonka. Ve druhé půli než jsme se rozkoukali, v 49.min. byla opět změna skóre pro hosty, kdy vstřelili gól na 0:4. Od této chvíle již byli hosté na koni a ovládli hru. Naši se snažili hrozit z rychlých brejků, což vedlo k úpravě skóre z nařízeného pokutového kopu, kdy Jarda Zbořil v 54.min. snížil na 1:4. Následně však již do konce zápasu nedokázali vstřelit gól, naopak hosté zvýšili skóre ve 67.min. na 1:5. Poté již bylo otázkou času, jak utkání dopadne. Po brankách hostů v 76.min. a 88.min. uzavřeli účet na konečných 1:7. Zhodnocení je jednoduché, nelze Sokolíkům upřít snahu o to, aby uhráli přijatelný výsledek, ale soupeř byl nad jejich síly. No nic 14.5.2011 jedou do Libče a uvidíme. Škoda, že Fan club nebude, máme důležité povinnosti. Přesto však přejeme, ať se daří.

Lánov – Staré Buky 5:0 (2:0)

12. května 2011 v 18:32 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Lánov - Staré Buky 5:0 (2:0)
Vzhledem k tomu, že Fan club nebyl přítomen na tomto utkání vzhledem k situaci v klubu, musíme vzít za vděk komentářem na diskusním fóru OFS Trutnov:
Hosté přijeli pouze s devíti hráči a utkání odehráli jen z povinnosti. Domácí se prosadili už v 5. minutě Havránkem. Poté byla hra plná nepřesností a zbytečných dohadů mezi hráči Lánova. Těsně před přestávkou skóroval Vaníček a bylo rozhodnuto. Po přestávce velký tlak Lánova vyústil ve vstřelení dalších třech branek.

Kocbeře – Staré Buky 6:2 (1:2)

12. května 2011 v 18:25 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Kocbeře - Staré Buky 6:2 (1:2)
No k utkání bych pouze dodal, že stojí za zmínku první poločas, kdy měli domácí sice více za hry, ale Sokolíci se ujali vedení 2:1 a domácím se podařilo snížit z rohového kopu. Druhou půli my již nepřísluší komentovat, to je mimo nás.
Pzn. ke komentáři na fóru OFS Trutnov: určitě naši Sokolíci neodešly fyzicky jak je to zde popsáno, ale bylo to úplně v něčem jiném.

Utkání přípravky

12. května 2011 v 18:12 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Po menší odmlce přináším výsledky naší přípravky:

Staré Buky - Svoboda n/Ú 0:2 a 2:5
Zde mohu ze svého pohledu uvést, že favorit ze Svobody se dost natrápil na dané vítězství a to zejména v druhém utkání, kdy naši kluci v poločase vedli 2:1. Než se však ve druhé půli rozkoukali soupeř strhl vedení na svou stranu a bylo rozhodnuto.

Bílá Třemešná - Staré Buky 3:0 a 7:0
Dle sdělení rodičů přítomných na utkání kluci drželi krok pouze v prvém zápase. Ve druhém jim došly síly, protože jich k utkání přijelo přesně a tedy neměli koho na střídání.

V sobotu 14.5.2011 hrají od 09:00 hodin doma s Mostkem, tak je přijďte povzbudit.