Vítěz Okresního přeboru Trutnov - sezóna 2016-2017.

HLAVNÍ SPONZOŘI :

Červen 2011

Král střelců Starých Buků

27. června 2011 v 21:23 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Tímto bych chtěl za Fan club poblahopřát nejlepšímu střelci TJ Sokol Staré Buky sezóny 2010-2011, kterým se stal Aleš Vilám se 12 vstřelenými góly v základní hrací době.
Ke druhému místu gratulujeme Tomáši Kaplanovi s 9 vstřelenými góly.
O třetí místo se děli Jan Prokop a Petr Holubec s 8 vstřelenými góly.
Gratulujeme samozřejmě i ostatním co se podíleli na udržení přeboru v naší vesničce střediskové . Né opravdu díky chlapi.

Staré Buky – FK Poříčí 2:2 (0:2), pen. 4:2

26. června 2011 v 22:48 | rzolman
Staré Buky - FK Poříčí 2:2 (0:2), pen. 4:2
25.6.2011
Barážové utkání o bytí a nebytí v Okresním přeboru pro Sokol Staré Buky se neslo ve znamení velké divácké návštěvnosti, ideálního počasí, zeleného Volanovského pažitu a jasně znějících chorálů Fan clubu Sokolu. Od úvodního hvizdu bylo jasné, že jde oběma mužstvům o hodně a proto tak asi prvá půle vypadala. První šanci si vytvořili hosté z Poříčí, ale bravurní zákrok Fandy Stehlíka zabránil vstřelní prvního gólu. Následně se hra nesla ve znamení nepřesností, které povětšinou na obou stranách končily buď před velkým vápnem a nebo mimo branku. Postupem času si Sokolíci vytvořili mírnou převahu, ale šance, které měli, končily převážně mimo branku hostů. A když si většina diváků myslela, že poločas skončí bez branek, přišla 41.min. a chyba v obraně Buků, což znamenalo změnu skóre 0:1. Rozhození Sokolíci, kteří si v závěru vytvořili převahu a více šancí, zaskočení tímto gólem se nestačili ani rozkoukat, a ve 43.min. po rychlém útoku hostů a přesné hlavičce byl upraven stav první půle na 0:2, k radosti fanoušků hostů. Zde si neodpustím zmínit výkon hlavního rozhodčího a pomezního (pod tribunou), kdy min. jednu penaltu a 2 jasné ruce ve prospěch Buků neodpískal, ale toto již nechám na úsudku každého, kdo zde byl. Při odchodu do kabin byli Sokolíci značně rozladěni a možná nikdo, kdo se zde nacházel, nevěřil v možný obrat. To co však přišlo v druhé půli, muselo potěšit oko fanouška Starých Buků a dobrého fotbalu. Vypadalo to, že na trávník přišlo jiné mužstvo. Zde bych chtěl zmínit jen takovou maličkost, která možná některým divákům unikla. Před rozehráním druhé půle někdo z hráčů Poříčí zakřičel: "a toto je naposled, co dnes rozehráváme". Kéž by věděl co příjde.
Za hlasitého povzbuzování ze strany Fan clubu a některých přihlížejících, kteří se vzhledem ke stylu posuzování hlavního arbitra přidali na stranu Buků, se Sokolíci zakousli do svého soupeře. A jaký by byl nejlepší recept na hru, než gól. Neskutečnou ránou z trestného kopu "pan střelec" Zbořil ve 48.min. rozvlnil síť branky Poříčí a snížil na 1:2. I nadále byli Sokolíci lepším týmem, kdy hosté spoléhali na brejky do otevřené obrany. Největší šance hostů v druhé půli přišla při rohovém kopu, kdy bravurním zákrokem Fanda Stehlík zlikvidoval loženku po hlavičce hostů. I nadále Fan club hnal Sokolíky k útokům a vzhledem k průběhu druhého poločasu byla jen otázka času, kdy padne vyrovnávací gól. Tento také přišel v 70.min., kdy po akci a střele Zbořila, brankář Poříčí jen vyrazil a Jan Prokop jen doklepl do odkryté svatyně a bylo dokonáno 2:2. I nadále se Sokolíci snažili rozhodnout v základní hrací době, přičemž cca o 5 min, později mohlo být rozhodnuto. Ruka obránce hostů ve vápně, za kterou by se nemusel stydět ani volejbalista však "kupodivu" nebyla postřehnuta ani hlavním arbitrem a ani pomezním, s kterým se šel poradit (i když celý Volanov křičel sborově ruka, tak asi viděli jiný fotbal). Od této chvíle byla hra často kouskována, na trávníku se začalo jiskřit a "žlutit", přičemž si žádné mužstvo nevytvořilo vyloženou šanci. A proto zápas skončil v normální hrací době 2:2, a šlo se na penalty. Zde Sokolíci ukázali, že mají pevnější nervy a v bráně Fandu. Ve druhé sérii Fanda zneškodnil, ve třetí sérii Poříčský hráč přestřelil a když Sokolíci vše proměnili, mohli oslavy, po proměněné brance Prokopa vypuknout naplno!!!! Zůstáváme v přeboru - proti všem !!!! Co bych uvedl závěrem, fotbal určitě musel potěšit oko diváka a to za snaživý výkon hráčů obou stran. Výsledek je dle mého názoru spravedlivý a zasloužený. Jedinou a velkou skvrnou byl výkon hlavního rozhodčího a pomezního (pod tribunou). Možná by chtělo zvážit na takto důležitá utkání pozvat rozhodčí z jiného okresu nebo kraje. Vše je zapomenuto, radujme se, pravda se ukázala a i příští sezónu budeme hrát Okresní přebor. Tímto děkuji všem hráčům za Fan club Starých Buků, že jste to v těžkých chvílích nevzdali a udrželi jste naše jméno v této soutěži. Určitě se na podzim zase uvidíme a uslyšíme. Ještě jednou díky a Starobucké kopané zdar v sezóně 2011 - 2012.

Pss: Vzhledem k tomu, že fotoaparát Fans se "porouchal", zde pár fotek od našeho fotografa p. Hartmana, děkujem:
nebo

Zůstáváme!!!!!! Baráž: Staré Buky - Poříčí 2:2 (0:2) Penalty 4:2

25. června 2011 v 22:35 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Baráž: Staré Buky - Poříčí 2:2 (0:2) Penalty 4:2
Takže jsme na penalty vyhráli v neskutečném barážovém duelu a zůstáváme v přeboru !!!
Poddrobný zápis bude později, dnes si to musíme užít. Díky chlapi!!!!!
Ps. Podhůří se může těšit za ty komentáře.

Baráž ve Volanově dne 25.6.2011

20. června 2011 v 8:46 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Tímto zvu všechny příznivce Bukovské kopané na baráž našeho týmu, o udržení v Okresním přeboru. Tato se uskuteční dne 25.6.2011 od 17:00 hodin na hřišti ve Volanově, kde se utkáme s týmem FK Poříčí. Vemte sebou dobrou náladu, silné hlasivky a přijeďte podpořit Sokolíky v rozhodující bitvě.

GRATULACE

20. června 2011 v 8:38 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Tímto bych chtěl oficiláně za celý Fan club TJ Sokol Staré Buky a ostaní příznivce našeho fotbalu poblahopřát nestorovi Sokolu "Karlu Turkovi" k jeho krásným 60.-tým narozeninám, které oslaví dne 17.7. Přejeme hodně štěstí, zdravíčka a hlavně hodně enegie s tím naším "kulatým nesmyslem".

Staré Buky - Žacléř 0:2 (0:0)

20. června 2011 v 8:32 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
18.6.2011.
V posledním zápase, v kterém jsme museli zvítězit, abychom se vyhli baráži se Sokolíci nesešli zrovna v nejsilnější sestavě z posledních kol. To nic neměnilo na tom, že si všichni byli vědomi důležitosti utkání. Možná i proto byl začátek takový jaký byl. Hned od úvodního hvizdu se utkání neslo ve znamení značných nepřesností. Celý první poločas bych zhodnotil slovem průměrný a vyrovnaný z obou stran, kdy na každé straně bylo pár šancí, které však buď hráči zahodili nebo se ukázali branaři. Proto první půle skončila nerozhodně 0:0. Druhá půle potom přinesla stejný obraz hry jako ta první s tím rozdílem, že více šancí bylo na straně hostujíc celku, který měl mírně navrch. Když se pak nedařilo Sokolíkům vstřelit branku z šancí, které si vytvořili, přišel trest v 65.min., kdy se hosté po chybě v obraně ujali vedení 0:1. V této době bylo utkání již vyhrocené a to připisuji na úkor důležitosti zápasu. Dále se domácí snažili o vyrovnání, ale veškeré útoky končily buď v dobře pracující obraně hostů nebo v rukách dobře chytajícího branaře, popř. mimo. I proto se musela hra ze strany domácích otevřít, přičemž přišla 72.min. kdy hosté utkání rozhodli dalším gólem 0:2. Po zbytek utkání si hosté již výhru s přehledem pohlídali a tak toto důležité utkání skončilo pro domácí fandy a hráče smutně. Celkovým zhodnocením zápasu bych uvedl, že výhra hostů byla po průběhu druhé půle zasloužená a možná právě důležitost mače svazoval našim hráčům nohy. No nic ještě není všem dnům konec a v sobotu 25.6.2011 ve Volanově musíme v plné síle zdolat Poříčí.
Ps: Současně blahopřeji Baníku k postupu do B. třídy a přeji hodně úspěchů

Přijďte povzbudit 18.6.2011

14. června 2011 v 22:09 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Takže lidičky, dne 18.6.2011 v sobotu hrají naši Sokolíci o hodně. Je potřeba každého hlasu, aby vybojovali potřebné body na udržení Nezvykle 5 mužstev se musí bát o udržení, takže je půjdeme povzbudit, abychom ve Starých Bukách zachovali přebor. Poté poslední výkop a občerstvení poteče proudem, pojďme společně podpořit naše chlapíky v boji, začátek v 17:00 hodin. Jdem na ně a nevadí, že hrajem s prvním !!!! Ps: Buben bude u toho.

Den dětí

14. června 2011 v 8:12 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu

Takže dne 12.6.2011 proběhl na místním pažitu ve Starých Bukách dětský den, který se nesl ve znamení né moc příznivého počasí. I přes to se však sešla "kupa" dětí, kteří si přišli zasoutěžit a strávit příjemně nedělní odpoledne. Ve spolupráci Sokolu Staré Buky, Obce Staré Buky, Mysliveckého sdružení a jasně i Fan clubu, děti soutěžili v celkem 13.-ti "náročných" disciplínách. Kupodivu všechny je zvládly a za odměnu jim byly balónky vypouštěné na konci celé akce. Jednou větou bych zhodnotil tento vzácný den: děti se pobavily a rodiče měli chvilku klid . Díky všem co se podíleli na pořádání a doufám, že se zase za rok sejdeme. Částečné foto bude uveřejněno na stránkách.
Ps: Vzhledem k tomu, že i fotograf se musel starat o děti nebude zde tolik fotografií. Věřte však se všichni snažili.

Zde pro ty, kteří to nenašli odkaz na foto. Díky i p. Hartmanovi za pár fotek, děkujem.

Strážné – Staré Buky 0:2 (0:1)

13. června 2011 v 22:44 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Strážné - Staré Buky 0:2 (0:1)
12.6.2011
K dalšímu existenčnímu zápasu naši Sokolíci opět přijeli po 14.-ti dnech do Dolní Branné. Tentokráte do boje se Strážným opět v brance d Frantou Stehlíkem. Hned na začátku bylo jasné, že to nebude lehké utkání a že vše bude záležet na obraně, jak se osvědčí. Nově postavená zadní řada tyto předpovědi okusila na vlastní kůži. Ihned po začátku se domácí začali tlačit dopředu a získali si herní převahu. Naši Sokolíci opačně zase spoléhali na rychlé brejky do obrany. Tlaku domácích se však poskládané obraně dařilo dobře čelit a když se k tomu přidala i konstrukce branky Franty Stehlíka, vypadalo to na dobrý recept na soupeře. Toto se vyplnilo ve 25.min., kdy Michal Slavka po nečekané akci vstřelil nádherný gól a ku zděšení domácích to bylo překvapivě 0:1. I nadále byli domácí lepším týmem, ale jejich snažení končilo buď v náručí Franty nebo mimo svatyni Sokolíků a proto první půle skončila 0:1. Druhá půle se začala vyvíjet shodně jako prvá, domácí odhodláni změnit stav tlačili, ale koncovka byla žalostná, tedy pokud jim naše obrana umožnila zakončení. Takže obraz hry se neměnil a Sokolíci vyráželi k útokům do otevřené obrany domácích. Za neutuchajícího povzbuzování Fan clubu přišla osudná 78.min., nevinný útok z pravé strany a centr, který domácí gólman neudržel a Tomáš Kaplan již jen dorazil do brány balón, který se odrazil od tyče 0:2. Od této chvíle už to bylo jenom marné snažení domácích o vstřelení gólu, i když opět jednou zazvonilo břevno branky Franty. A jelikož obrana pracovala 90.min jak jeden muž, překvapivé vítězství bylo na světě. Nádherně takticky zvládnutý zápas s trochou štěstí a krutou prohrou pro domácí byl na světě. Ale jak se říká, fotbal se hraje na góly. Takže krátké hodnocení, tento "těžký" zápas jste kluci zvládli a vyhráli, takže už jen jeden krok a máme záchranu!! Díky Vám že jste nesložili zbraně. V sobotu proti Žacléři jsme opět s Vámi, Fan club.

Přípravka: Lánov-Staré Buky 0:5 a 1:6

13. června 2011 v 22:41 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Takže vzhledem k tomu, že jsme nebyli na místě tohoto utkání mohu jen říci, že v posledním utkání se malí Sokolící vytáhli a vypořádali se s úlohou favorita bravůrně. Děkujeme a těšíme se na další sezónu. Současně bych chtěl poděkovat Pavlu Štraserovi za jeho obětování při vedení týmu. Díky.

Rtyně v Podkrkonoší – Staré Buky 1:3 (0:0)

8. června 2011 v 21:37 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Rtyně v Podkrkonoší - Staré Buky 1:3 (0:0)
8.6.2011
Co si budeme říkat, k dnešnímu utkání jsme jeli s přáním abychom získali nějaký bodík v boji o záchranu. Jak je známo ve Rtyni se těžko sbírají body. Ihned po úvodním hvizdu hlavního rozhodčího p. Pilného se domácí pustili do útočení, přičemž úvodní minuta jim nabídla gólovou šanci, kterou však neproměnili. Od této doby se hrál vyrovnaný fotbal, kdy obrazně řečeno, "každý chvilku tahal pilku". Hra se přesouvala z jedné strany na druhou, přičemž obě mužstva si vytvořili několik gólových šancí, které však končily buď mimo bránu nebo v náručí obou branařů. Zde musím hlavně podotknout perfektní práci obrany hostů, která pracovala na 1. Každému diváku se muselo líbit, jak se hra přelévala z jedné strany na druhou, kdy si obě mužstva vytvářela šance, ovšem bez gólového zakončení a to za velmi nepříznivého počasí, které nás zastihlo. Také musím připomenout neproměněnou penaltu Sokolíků, kdy Aleš Vilám podklouzl a neproměnil a promarnil tak šanci na vedení hostů. Do druhé půle se nastupovalo již za slábnoucího deště a za podpory oslabeného a na kost promoklého Fan clubu. Co nás ale rozehřálo byla 50.min., kdy Petr Holubec nádherným lobem posla hosty do vedení a bylo to 0:1. Od této chvíle byla opět hra vyrovnaná, kdy jak domácí tak hosté měli několik šancí, ovšem bez gólového efektu. Určitě se hra musela líbit, vzhledem k tomu, jak vypadlo promoklé hřiště. Svou šanci domácí využili ve 65.min., kdy z přímého kopu, po teči hostujícího hráče srovnali na 1:1, a začalo se od začátku. Zde musím zmínit, že ani po vyrovnávací brance se Sokolíci "nesložili" a dále hráli svou takticky dobrou hru. Výsledkem byla 75.min., kdy Jan Prokop konečně po pěkné akci zavěsil a opět poslal naše chlapce do vedení 1:2. Následný průběh byl zcela jasný, domácí vrhli vše do útoku a tak naše Sokolíky zatlačili na svou půli. Přesto, že si vytvořili opět několik šancí, tyto skončili na nohách hráčů hostí nebo v rukou branaře Tomáše Vonky a nebo mimo "svatyni". Avšak tohoto tlaku naši Sokolíci využili v pravý okamžik, když ve 44.min. po rychlém brejku a centru doklepl do brány Aleš Vilám a bylo rozhodnuto 1:3. Zbylých pár minut jsme již přečkali a uhájili veledůležité vítězství, s kterým nikdo nepočítal. Tímto bych chtěl poděkovat za Fan club a ostatní zmoklé fandy Starobucké kopané za předvedený "skoro profesorský" výkon všem hráčům na hřišti. A na závěr jak řekl jeden z fanoušků domácích "fotbal se hraje na góly a né na šance" dnes jsme měli mokrý a šťastný den. Ještě dvě utkání !!!

Dětský den

7. června 2011 v 23:21 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu

Staré Buky - Janské Lázně B 3:1 (2:1)

7. června 2011 v 15:52 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
4.6.2011
K tomuto utkání nastoupili hosté pouze s 11 hráči v poli. Domácí zase s vědomím, že pokud si chtějí udržet šanci na nesestupové ambice, musejí získat 3 body a současně navázat na poslední 2 vyhranná utkání se soupeři v boji o záchranu. A od začátku bylo znát, kdo bude na hřišti i v hledišti pánem. V brance opět s nestárnoucím Frantou Stehlíkem se Sokolíci zakousli do soupeře. Paradoxem však bylo, že hosté využili hned první chybu v domácí obraně a v 5.min. se ujali vedení 0:1. Toto však naše chlapce neodradilo a srdnatě i nadále tlačili soupeře. Ovšem šance, které si vytvořili trestuhodně zahazovali. Až ve 21.min. po nařízeném pokutovém kopu Aleš Vilám srovnal na 1:1. I nadále se obraz hry neměnil a více ze hry měli domácí, bylo jen otázkou času, kdy padne další gól. Tohoto se domácí dočkali ve 32.min., kdy po nádherné akci skóroval opět Aleš Vilám a upravil skóre prvního poločasu na 2:1. I po změně stran se obraz hry nezměnil a domácí Sokolíci byli lepší a opět ukázali, jak se dají zahazovat šance. Hosté sporadicky zahrozili z protiútoků a když se skóre neměnilo, možná se někdo obával o výsledek, aby nebylo hosty srovnáno. Tomuto však zabránil kdo jiný než opět Aleš Vilám z druhého pokutového kopu v 83.min. upravil na konečných 3:1. Co k zápasu dodat, zcela zasloužené vítězství domácích, hattrick Aleše Viláma (fan club gratuluje) a povinné 3 body splněny. Teď nás čekají poslední 3 utkání se silnými soupeři ve kterých se musíme snažit zabodovat. Fan club je tu samozřejmě s Vámi.

Přípravka: Staré Buky - Kocbeře 7:0(4:0) a 3:1(3:1)

7. června 2011 v 15:50 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Staré Buky - Kocbeře 7:0(4:0) a 3:1(3:1)
4.6.2011
Sobotní dopolední program naší přípravky ve fotbalovém stánku ve Starých Bukách byl jasnou záležitostí domácích. Hrajíce se za úmorného vedra kluci zaslouženě vyhráli obě utkání, kdy zejména po chybách v obraně skórovali.
Druhý poločas ve druhém utkání se dohrával vzhledem k počasí z posledních sil a asi i proto se skóre již nezměnilo.Fan club gratuluje k výhře.

VYBERTE NAŠEHO BORCE Z OKRESU

7. června 2011 v 15:19 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Takže přátelé starobuckého fotbalu, hlasujte na stránkách Krkonošského deníku za borce okresu desátého jarního kola, kde je samozřejmě i náš "hetrikář" Aleš Vilám. Stačí na tomto odkazu http://krkonossky.denik.cz/fotbal_region/vyberte-desateho-jarniho-borce-okresu20110606.html dát hlas za našeho Sokolíka. Váš Fan club.