Vítěz Okresního přeboru Trutnov pro sezónu 2014-2015. Gratulujeme.

Září 2011

Staré Buky – Rtyně v Podkrkonoší 2:4 (1:3)

29. září 2011 v 13:40 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Staré Buky - Rtyně v Podkrkonoší 2:4 (1:3)
Tak máme za sebou další smolné utkání, do kterého jsme nastoupili skoro v kompletní sestavě, ale se zdecimovaným Fan clubem. Už od začátku bylo patrné, že nenavážeme na skvělý výkon v Hostinném. Do 25 min. byli hosté jasně lepší a bylo to znát i na výsledkové tabuli. Do 10 min. měli hosté nejméně 3 gólové šance, které buď skončili v náručí opět skvělého Wonky, nebo vedle jeho svatyně. V 11.min. však již hosté zaúřadovali a bylo to 0:1. Za 3.min poté vstřelili další branku 0:2. Domácí se poté snažili zvýšit tempo, což se jim však nedařilo a za zmínku jen stojí ve 20.min. gól, který však padl po sporném ofsajdu. Naopak neúnavní hosté ve 25.min. zvýšili na 0:3 a to zcela zaslouženě. Korigovat výsledek domácím Sokolíkům se podařilo až ve 27.min. kdy Aleš Vilám z pokutového kopu snížil na 1:3. Poté domácí hru vyrovnali a snažili se zvrátit výsledek, toho však málem hosté využili, když ve 37.min. a 45.min. zahodili další gólovky, které vychytal Wonka a tak se šlo do kabin na stavu 1:3. Do druhé půle nastoupili domácí s odhodláním zvrátit skóre a bylo to znát na nasazení, kdy ve druhé půli byli lepším celkem. Počáteční tlak domácích vyústil ve 49.min, 54.min a 57.min. v jasné gólové šance, které však trestuhodně zahazovali. Naopak hosté s brejku zvýšili ve 58.min. na 1:4 a bylo po nadějích. Sokolíci se stále ještě snažili skóre zvrátit a vytvořili si ještě několik šancí, ale výsledkem byla jen úprava výsledku po gólu Suka v 73.min. na konečných 2:4. V závěru si už poté hosté výsledek uhlídali. No z uvedeného utkání mám smíšené pocity. Promarněných prvních 25.min., které rozhodly o utkání a celkem dobrý druhý poločas, který však nevedl k vyrovnání. Díky našemu branaři Tomáši Wonkovi skóre zůstalo na 4. Obdržených brankách. No nic jedeme dále, ale možná budou tyto bodíky v závěru chybět. V sobotu 1.10.2011 od 16:00 hod. přivítáme další mužstvo z čela tabulky Dolní Kalnou A, takže hlavy vzhůru Sokolíci.

Zde foto ze zápasu:

Zde komentář od hostů:

Jenom poznámka, taky není dobré svůj tým jenom chválit, když nikdo lepší nad něj není Smějící se

Hostinné A – Staré Buky 1:1 (1:1) penalty 4:5

24. září 2011 v 22:51 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Hostinné A - Staré Buky 1:1 (1:1) penalty 4:5
Úvodní větou bych řekl, že pokud si někdo myslel, že po kolapsovém zápasu s Vítěznou se složíme, tak neuspěl a jen škoda, že již minimálně 3 utkání jsme si zkazili sami a přišli o cenné body. Ale popořádku. Jasné od začátku bylo to, že na půdě favorita to nebude jednoduché, hlavně když nám chyběli někteří hráči základní sestavy a oslaben byl i útok. Přesto zápas začal, za hlasitého, opět bubnového povzbuzování Fan clubu Starých Buků, ve vyrovnaném tempu. Taktika bránit a spoléhat se na brejky se ujala už ve 12.min. kdy se nádherně trefil Michal Slavka a bylo to překvapivě 0:1. Otřesení domácí navíc mohli inkasovat v 15.min, kdy Živný tváří tvář domácímu brankáři nedokázal v jasné šanci zkrotit balón a korigovat. V další části se již začali domácí prosazovat a byli lepším týmem. Ovšem zakončení a vůbec střely na branku byly jejich slabinou. Hlavně musím vyzvednou práci celé obrany, kdy v čele s Pavlem Korcem a v bráně s Tomášem Vonkou, pracovala na 100%. Už v 19.min. domácí z přímého kopu nebezpečně zahrozili, ale gólman Vonka byl na místě. Další nádherné akce byli ve 25.min, kdy nejdříve Sokolíci ohrozili domácího brankaře, ale z rychlého brejku poté domácí oplatili stejnou mincí, ovšem se stejným výsledkem. Dále se domácí tlačili do útoku, ale hostující obrana odolávala. Přišla však 38.min. a nádherná střela domácích, kdy srovnali na 1:1, kdy z levé strany přes Tomáše zavěsili. Skóre vydrželo již do konce prvé půle. Začátek druhé půle se nesl ve znamení tlaku domácích. Tomuto však obrana Sokolíků za hlasité podpory Fan clubu odolávala. Krušná chvíle byla hlavně v 51.min. a následně i o deset minut déle, kdy domácí měli gólové šance, ale první vedle a druhou vychytal Tomáš. Když už se hra stávala monotónní, z čistého nebe jsme měli gólovku, jenže nová posila Suk trefil jen břevno domácí branky. O velké drama se poté postaral rozhodčí, když vyloučil našeho Josefa Širokého a v 10.-ti hráčích jsme se museli bránit tlaku domácích. I přes uvedený handicap a tlak domácích jsme ubránili stav 1:1 !!! Zlatý bod se mohl dále rozrůst v penaltovém rozstřelu. Zde nebudu komentovat hráče kteří dali nebo nedali, hlavně to však byl zlatý Tomáš Vonka, který chytl 3 penalty a zázračně jsme si odvezli 2.bodíky. Gratuluji všem hráčům za předvedený výkon, Fan clubu za výdrž a hlasivky Křičící a jak jsem říkal po Vítězné, nejlepší recept na debakl je výhra Mrkající Díky kluci a ve středu 28.9.2011 jdeme doma na Rtyni.

Foto ze zápasu

Mladší přípravka: Rudník – Staré Buky 3:12 (3:8), 2:5 (0:2).

24. září 2011 v 21:34 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Mladší přípravka: Rudník - Staré Buky 3:12 (3:8), 2:5 (0:2).

Další vydařené utkání máme za sebou a kluci zase ukázali, že na to mají :-D První utkání začalo, jak je u malých Sokolíků zvykem ve vlažném tempu, dokonce se domácí ve 3.min. ujali vedením na 1:0. Nadále se naši nemohli rozehrát a vázla kombinace. Sice jsme vyrovnali ve 4.min. a poté se ujali vedení na 1:3. Když jsme v 6.min. neproměnili pokutový kop a po chybě obrany vzápětí bylo sníženo na 2:3, zdálo se, že bude zápas vyrovnaný. Následně se však kluci dostali do formy a začalo se měnit i skóre, které do poločasu narostlo na 3:8. V druhé půli poté již Sokolíci kontrolovali hru a v pohodě dotáhli zápas do vítězného konce na konečných 3:12.
Druhý zápas však byl už o něčem jiném, samozřejmě vlažný začátek našich jako vždy a hlavně výměna v brance domácích mělo vliv na zápas, který byl od začátku se zdál vyrovnaný.Skóre se měnilo až v 8.min. kdy Radek Procházka otevřel skóre 0:1. I nadále jsme se nemohli prosadit až v 18.min. Tomáš Nýč zvýšil na 0:2 v prvé půli. To bylo také konečné skóre prvé půle.I druhý poločas začal s nemastným začátkem našich. I přesto však ve 2.min. uklidnil sokolíky Pavel Štraser a zvýšil na 0:3. V následující minutě domácí snížili po parádním přímáku na 1:3, ale to již bylo ze strany domácích vše. Sice byl zápas vyrovnanější jak první, ale postupně jsme se ujali vedení 1:5. Domácí v závěru snížili na konečných 2:5, po chybě brankaře, ale to nic nemění na tom, že utkání bylo z naší strany zvládnuto s přehledem.
Statistiky gólů: - první zápas: 5x Radek Procházka, 4x Pavel Štraser, 2x Tomáš Nýč, 1x Tomáš Herman.
-druhý zapas: 2x Pavel Štraser, 1x Radek Procházka, 1x Tomáš Nýč a 1x Patrik Vítek.

Mladší přípravka: Staré Buky - Kocbeře 10:0 (5:0), 10:1 (4:1)

21. září 2011 v 20:16 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
No další parádní utkání našich nejmladších máme za sebou. V prvním utkání nemám asi co komentovat kromě toho, že rozjezd byl trochu pomalejší, ale potom se kluci rozjeli a poločas zvládli 4:1. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, kdy náš branař neměl skoro žádnou práci. Vše bylo dáno tím, že hosté přijeli opravdu s mladším kádrem, který si i tak zaslouží pochvalu za bojovnost. Druhou půli jsme tedy opět zvládli a výsledkem byl konečný stav 10:0.
Druhý zápas zažel opět ve vlažném, tempu z naší strany, kdy hosté vystřídali branaře. Proto to asi ve 13.min bylo jen 2:1 a s velkým množstvím zahozených šancí. S postupem času však kluci se svojí převahou začali i proměňovat šance a konečným výsledkem 10:1, uzavřeli druhý zápas. Závěrem bych snad jen řekl, že i přes některé chyby jsme byli jasně lepší, ale jak jsem zmínil, bylo to dáno hlavně věkovým rozdílem hráčů. Pochvalu a uznání zaslouží dívka v týmu Kocebeře, která odehrála celé dvojutkání a byla nej. hráčem v dresu hostů.
Ke vstřeleným brankám bych uvedl, že v prvním zápase se na brankách podíleli: Pavel Štraser 2x, Tomáš Nýč 1x, Tomáš Herman 6x a Radek Procházka 1x. Ve druhé zápase poté Pavel Štraser 2x, Tomáš Nýč 3x, Tomáš Herman 2x, Tobiáš Janák 2x a Radek Procházka 1x. Myslím, že pochvalu zašlouží všichni kluci, ale přeci jenom Tomáš Herman měl dnes svůj den. Jen tak dál a v sobotu 24.9.2011 hrajeme o první místo v Rudníku, tak přijďte naše kluky povzbudit.

19. září 2011 v 18:44 | rzolman |  - Sponzoři TJ Sokol Staré Buky
Pokud by měl někdo zájem sponzorovat náš klub, je možné kontaktovat Rostislava Zolmana na tel. č. 605-790-426. Předem díky nejen za Fan club, ale za celou Bukovskou kopanou.

Sezóna 2015-2016 :
- Obecní úřad Staré Buky,

Staré Buky - Vítězná 3:4 (1:0)

19. září 2011 v 17:26 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
No Vážení přátelé, hodně dlouho jsem se rozmýšlel jak napsat hodnocení a komentář k tomuto zápasu a když Vám řeknu, že ještě dnes mi je ze všeho tak nějak divně, určitě mi budete po přečtení následujících řádků věřit. Ale začnu tím lepším, Sokolíci tedy TJ Sokol Staré Buky nastoupili k domácímu zápasu v nových dresech od Gambrinusu (více se můžete podívat n a fotkách). Naši nastoupili do zápasu s chutí a asi s úmyslem pokřtít nové dresy výhrou. Už ve druhé minutě jsme měli první gólovku, ale střela šla vedle branky. I nadále až do 15.-té minuty jsme měli více ze hry, ale žádná z akcí se neujala. V následujících minutách se hra vyrovnala a hosté si začali vytvářet šance. Hra se musela určitě každému líbit, protože měla spád a hrálo se na obě branky. První udeřili naši, když ve 20.min. Tomáš Kaplan využil zmatku v obraně hostů a zaslouženě poslal domácí do vedení 1:0. I nadále měli hosté více ze hra, ale jejich akce končili buď mimo bránu, nebo v náručí gólmana Tomáše Vonky, případně na kopačkách do té doby dobře hrající obrany Sokolíků. Když se tedy neujali šance ani na jedné straně, šlo se do kabin za stavu 1:0. Druhý poločas opět začal suprově, další paradní akce v 48.min. a Pavel Korec zvýšil na 2:0. Hosté, kteří se nechtěli smířit se stavem a měli i nadále mírnou převahu mohli po chybě domácí obrany snížit v jasné šanci v 53.min., ale opět střela vedle. Na druhé straně domácí nastřelili tyč. Protiútok a Tomáš Vonka vyráží další gólovku hostů. Dále se hra přelévala z jedná strany na druhou s šancemi na obou stranách. Bojovným hostům se však podařilo snížit a to v 73.min. na 2:1. V 34.min. byl po druhé žluté vyloučen hráč hostů a hráli jsme přesilovku. Toho využil v 81.min. Michal Živný a zvýšil skóre na 3:1. Zde si snad již všichni mysleli, že do té doby v pohodě hrající domácí tento stav udrží a překvapivě si odnesou 3.bodíky. To co však následovalo nelze žádným slušným komentářem zhodnotit ! Nejprve ihned po rozehrání hosté snížili po chybě v obraně v 83.min. na 3:2. V následující minutě byl vyloučen již druhý hráč hostů a domácí hráli o 2 hráče v poli více. To však nezměnilo nic na tom, že tragický konec se blížil. Nejprve v 85.min hosté srovnali na 3:3 a když už jsme se vyrovnávali s možností pokutových kopů, po další chybě v obraně hosté neskutečně dokončili obrat a v 91.min. strhli vítězství na svou stranu 3:4. Po tomto gólu byl odpískán konec utkání. No nevím co závěrem napsat, protože když si na toto vzpomenu, trhá mi to srdce fanouška. Co se stalo? Do té doby bezchybný výkon byl najednou pryč a během 8.min. hosté i v 9.hráčích vstřelili 3.góly!! No doufám jen, že to bude ponaučením pro další zápasy a věřím, že se již toto nebude opakovat. Snad již v relativně těžkém utkání v Hostinném, ale jak jsme se přesvědčili, hrát se dá s každým. Takže v sobotu 24.9.2011 v 16:30 hod. v Hostinném.

Hlasujte pro borce 5. okresního kola

15. září 2011 v 10:39 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Zde můžete hlasovat pro borce 5. okresního kola, kde je i náš Petr Šťovíček. Proto neváhejte a hlasujte (je možné každou hodinu). Zde je odkaz :

ZMĚNA !!!!

14. září 2011 v 23:08 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Vážení přátelé Bukovské kopané, jistě víte že v SOBOTU 17.9.2011 od 16:30 hodin se na domácím pažitu utkáme se silným mužstvem z Vítězné.
Změna je však v utkání mladší přípravky, kdy tato hraje až ve STŘEDU 21.9.2011 od 16:00 hodin s Kocbeří !!!! Přijďte povzbudit nebo se jen podívat i na naše nejmenší :-D
Fans.

Strážné – Staré Buky 1:3 (0:1)

11. září 2011 v 22:27 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Strážné - Staré Buky 1:3 (0:1)
No první větou bych zhodnotil zápas, že tento byl podobný jako v Kunčicích, pouze v tom, že my jsme byli ti šťastnější. Sokolíci, kteří přijeli jen s 11. hráči a oslabeným Fan clubem, začali zápas jak se asi předpokládalo. Domácí se v prvních 15.-ti minutách pustili do hostů, které zatlačili na jejich polovinu, přičemž hosté sázeli na protiútoky, kterých však bylo pomálu. Jen v prvních 15.-ti minutách měli domácí nejméně 3 vyložené šance, které však likvidoval gólman Tomáš Vonka nebo se střely nevešly mezi tyče. Poté již tlak domácích nebyl tak silný a naši Sokolíci se dostávali častěji na půlku domácích. Za zmínku stojí 33.min. kdy po standartní situaci Romana Nývlta zahrával hlavou Pavel Korec, ale hlavička šla mimo branku. Pochvalu hlavně zaslouží jak Tomáš tak i Roman Nývlt za řízení obranných řad, které pracovaly na 100 %. Když se všem zdálo, že se do kabin půjdeme za stavu 0:0, přišel ve 45.min nevinný útok Sokolíků a Tomáš Kaplan byl sražen obráncem domácích. Následovala červená karta pro hráče domácích a penalta pro Sokolíky, kterou s přehledem proměnil, kdo jiný než špílmachr Aleš Vilám a bylo to 0:1. Ihned byl poté odpískán hlavním arbitrem poločas. Do druhého poločasu byl předpokládán tlak domácích za účelem vyrovnání, opak byl ale pravdou. Hosté se ujali taktovky hry a měli i více ze hry. A přišla i čistá rána z nebe, kdy v 50.min. se prosadila nová posila Michal Živný a po krásné akci zvýšil na 0:2. I nadále hosté kontrolovali hru, i když domácí stále podnikali rychlé protiútoky do obrany. Potom však přišla 58.min. a myslím, že poslední rána pro dobře hrající domácí. Po rohovém kopu krásně dorážel do brány další nový hráč Sokolíků Petr Šťovíček a bylo to 0:3. O zdramatizování se poté postarali domácí, kteří v 67.min., po faulu hostů kopali penaltu a snížili na 1:3. Sokolíci si však ve zbývajícím čase vývoj utkání pohlídali i za hlasitého povzbuzování fans, a když pár nebezpečných útoků domácích ustáli, bylo utkání rozhodnuto. No závěrem bych utkání zhodnotil jako supr překvapivé a díky hochům za to co v 11. hráčích bez střídání předvedli. Paráda a opět musím zmínit to co jsem napsal na začátku. Podobné utkání jako v Kunčicích, ale tentokrát pro nás ! Hlavně že se začínáme i trefovat do brány. Díky a příští týden nás čeká Vítězná.

Mladší přípravka: Hostinné - Staré Buky 2:8 (0:5), 5:8 (3:5).

11. září 2011 v 21:59 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Hostinné - Staré Buky 2:8 (0:5), 5:8 (3:5).
Prvé utkání našich nejmladších bylo za slunečného a parného počasí jednoznačnou záležitostí. Převyšovali svého soupeře jak v kombinaci tak v pohybu. V prvém zápase se o góly postarali 3x Radek procházka, 3x Pavel Štraser a 2x Tomáš Herman. Skóre domácí upravili až v závěru utkání dvoumi góly.
Druhé utkání už nebylo tak jednoznačné, v prvé půli hlavně po chybách naší obrany nebo branaře, šli domácí do vedení 2:1. Po změně sestavy sokolíků jsme však obrátili na 3:5, i když hra byla vyrovnanější. Druhá půle se poté nesla ve stejném duchu, kdy domácí srovnali až na 5:5 a poté opět po změně sestavy strhli naši vítězství na svou stranu. Zde musím vyzvednout hlavně Pavla Štrasera, který se postaral o všechny góly mimo posledního, kdy skóroval Tomáš Nýč. No super kluci, jen tak dál, byl to nádherný fotbal.

6. září 2011 v 20:16 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Takže máme za sebou další ze smolných zápasů, který i přes prohru patřil jednoznačně našemu gólmanovi Tomáši Vonkovi. Utkání začalo v rychlém tempu, kdy se hra střídala z jedné strany na druhou. V prvních 15.-ti minutách však měli navrch hosté, kdy si vytvořili několik šancí, ale především díky Tomáši Vonkovi, zejména v 1.min a 8.min, se skóre nezměnilo. Domácí Sokolíci měli svou první šanci v 10.min., kdy z přímého kopu však jak jinak netrefili branku. Obraz hry se v dalších minutách neměli, kdy hosté měli mírně navrch a domácí se trápili se zakončením, kdy chyběla střela na bránu. Zákonitě a jak jsme zvyklí přišla 36.min. kdy hosté se ujali vedení 0:1. Do konce půle se pak již nic nezměnilo. Do druhého poločasu domácí nastoupili v sestavě s Romanem Nývltem a hned to bylo znát. Hra se vyrovnala a pod taktovkou domácího fans se domácí snažili o vyrovnání. Navíc když od 55.min. hráli o jednoho hráče v polic víc, bylo na hřišti vidět hlavně domácí mužstvo. Konečně jsme se dočkali ve 75.min. kdy Roman Nývlt krásně zavěsil a vyrovnal na 1:1. Dále se Sokolíci snažili strhnout vítězství na svou stranu a stále útočili, ale bez gólového efektu. Potom však přišla ledová sprcha jak pro fanoušky, tak pro domácí fotbalisty, když v 87.min. z náhodného protiútoku, po nedorozumění v obraně hosté strhli vítězství na svou stranu 1:2. Nic na tom nezměnila ani gólovka domácích v poslední minutě. No takže závěrem, remíza by zápasu asi slušela víc, za výkon hostů v prvé půli. Prohra ale dost zabolela, hlavně po výkonu ve druhém poločasu. No nic chlapi, hlavy vzhůru a jedeme dál, MY JSME TU S VÁMI a v neděli jdem na Podhůří.

Mladší přípravka: Staré Buky - Baník Žacléř 3:5, 4:1

6. září 2011 v 19:52 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Sobotní letošní první utkání se odehrálo za příjemného počasí. V prvém zápase se hrál vyrovnaný fotbal, kdy sice domácí měli převahu, ale hosté dávali góly. Utkání rozhodly poslední 2 min., kdy hosté z 3:3 dali na 5:3. Druhé utkání pak v první půli (4:0) bylo jasnou záležitostí domácích, kteří ještě neproměnili několik vyložených šancí. V druhé půli pak hosté po vystřídání už jen snížili na 4:1. Dobrý fotbal těch nejmladších, jen tak dál kluci Mrkající.