Duben 2012

Mladší přípravka: Hostinné - Staré Buky 1:5 (0:2), 3:13 (2:9).

25. dubna 2012 v 20:59 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Hostinné - Staré Buky 1:5 (0:2), 3:13 (2:9).
25.4.2012. Dohrávané utkání ml. přípravky se hrálo za pěkného a slunečného počasí. Úvodem bych jen poznamenal, že jsme byli jasně lepší. První zápas začal ve znamení tlaku Buků a zahazování šancí hned v úvodu zahodili své šance Pavel Štraser a Tomáš Nýč. I nadále se valil jeden útok za druhým na branku domácích, ale gól přišel až v 6.min., kdy Pavel Štraser po pěkné kombinaci s procházkou otevřel skóre 0:1. I nadále se Bukovští předháněli v zahazování šancí a naopak gólman Adam Merta neměl skoro žádnou práci. Až v 15.min. opět Pavel Štraser po přímém kopu krásně zvýšil na 0:2. Druhý poločas začal ve stejném duchu, ovšem rychlý nástup našich znamenal změnu skóre a to ve 2.min. a 3.min. Radek Procházka nejdříve z dorážky a poté po chybě obrany zvýšil na 0:4. V 5.min. se dočkali i domácí, když po hrubé chybě v obraně byl Adam bezmocný a domácí snížili 1:4. Poté domácí zvýšili aktivitu i za podpory skandujících diváků. Ale větší šanci si nevytvořili a pár střel pochytal Adam Merta. Na druhé straně se neprosadili Jan Grus, Vojta Slavík. A tak konečné skóre upravil v 18.min. Tomáš Nýč po akci přes půl hřiště, na konečných 1:5.
Druhý zápas začal smrští ze strany Bukovských hráčů. Už v 1.min. vychytal Pavla Štrasera domácí branař a to i z dorážky. Ve 2.min. už ale kapituloval na pěknou střelu Štrasera a bylo to 0:1. V 3.min. po nádherné kombinaci střílí Radek Procházka, po kombinaci s Tomášem Nýčem 0:2. Ve 4.min. opět Pavel Štraser pěklně střílí a zvyšuje na 0:3. No a v 5.min. Radek Procházka střílí opět pěkně podél branaře 0:4. Z rozehrání přišla první šance hostů, po chybě obrany a snížení na 1:4. Hosté ale zvrat nepřipustili a dále byli jasně lepším týmem a do poločasu skórovali v 11.min. dotlačil balón do sítě Jan Grus 1:5, ve 12.min. Tomáš Nýč po pěkné střele 1:6, ve 13.min. Radek Procházka 1:7, v 17.min. a 18.min. Tomáš Nýč po pěkných akcích 1:9. Konečné skóre prvé půle upravili však domácí z přímého kopu, kdy byla špatně postavena zeď a Adama Merta nic neviděl - 2:9.
Druhá půle byla ve znamení střídání v brance domácích, kam se postavila místní hráčka a svého postu se zhostila výborně. Vychytala jak Radka, tak Pavla i další z několika prvních útoků. Prvně kapitulovala v 8.min., kdy ji překonal Radek Procházka 2:10. Z následného protiútoku však domácí snížili po nešťastném odrazu od tyče na 3:10. V 12.min. se opět ukázal Radek Procházka pěknou střelou 3:11. Tečku za parádním utkáním učinil Tomáš Nýč, který v 16.min., a v 17.min. upravil po samostatných akcích na konečných 3:13. Takže supr kluci, výkon nádherný a ještě těch zahozených šancí :-D Jen tak dále.

Statistiky gólů: první zápas: 2x Pavel Štraser, 2x Radek Procházka, 1x Tomáš Nýč, druhý zápas: 2x Pavel Štraser, 5x Radek Procházka, 5x Tomáš Nýč, 1x Jan Grus.

Foto ze zápasu:

Staré Buky – Strážné 5:2 (2:1)

23. dubna 2012 v 11:11 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Staré Buky - Strážné 5:2 (2:1)
21.4.2012. Jako vždy hodnocení utkání, konečně pěkná práce a zasloužená výhra pro Sokolíky. Utkání začalo za hlasité podpory početně oslabeného Fan clubu, ve vyrovnaném duchu a opatrně na obou stranách. První náznak šance měli domácí ve 3.min., ale střela byla pouze do branaře. Hosté v 5.min. při slibné akci zase pálili vedle Wonkovi brány. Až v 15.min. při závaru před brankou Josef Široký využil zmatku a pěknou dorážkou otevřel skóre 1:0. I nadále se hrálo na obou stranách, přičemž hosté hlavou v 35.min. vyrovnali na 1:1. Když se zdálo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu Roman Nývlt v 45.min. krásnou tečí zvyšuje na 2:1. To asi předznamenalo dějství druhého poločasu, který jasně ovládli Sokolíci. Již v 55.min. se tlak domácích zúročil v gól, kdy se trefil Jan Prokop a bylo to 3:1. O dvě minuty později to bylo již 4:1, kdy šťastným střelcem se stal Lukáš Záplata. Od této doby si domácí hru opravdu užívali a nic na tom nezměnilo snížení hostů v 84.min. na 4:2. Vrcholem zápasu byla parádní střela z 30.metrů v 85.min. kdy Jarda Zbořil zavěsil na konečných 5:2. Nádherné utkání, kdy konečně Sokolíci ukázali, že fotbal hrát umí a taky i štěstí, které stálo na naší straně. Závěrem bych se omluvil za strohý komentář, který je zapříčiněn mou momentální indispozicí :-D. Současně se omlouvám za neuvážený krok, kdy jsem vběhl na hřiště poděkovat Jardovi za nádherný gól v hrací době :-D Následky si ponesu sám. Ještě jednou díky kluci za celý Fan klub, který sic v oslabeném složení ale přesto s bubínkem byl zase s Vámi.

¨

Mladší přípravka: Staré Buky - Rudník 2:0 (1:0), 2:1 (1:0).

23. dubna 2012 v 10:10 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Staré Buky - Rudník 2:0 (1:0), 2:1 (1:0).
22.4.2012. Děti mají za sebou předehrávku utkání s Rudníkem. Na měkkém Starobuckém pažitu za chladného počasí se hrálo v prvním zápase vyrovnané utkání. Domácí měli sice územní převahu, ale ze začátku to nevedlo k vytvoření šancí. Až ve 13.min. Tomáš Nýč a Radek procházka po sobě nastřelili tyč branky hostů. Až v 15.min. Tomáš Nýč krásnou střelou poslal domácí do vedení 1:0. Ještě v 16.min. Jan Grus nastřelil tyč. Ve druhém poločase se obraz hra nezměnil, ve 3.min. Tomáš Nýč opět po pěkné střele zvýšil na 2:0. V následné době již gól nepadl naopak se předvedli oba branaři. Domácí branař Adam Merta několikrát pěkně vychytal soupeře a hlavně hostující gólman měl plno práce a držel svůj tým.
Ve druhém zápase hosté vyměnili gólmana, který šel do pole a hned to bylo znát. Hosté byli lepším týmem a Adam Merta musel v 1.min. a poté v 7.min. vychytat střely a útoky soupeře. Když se zdálo, že poločas skončí bez branek, v 18.min. Pavel Štraser skóroval a bylo to 1:0. V druhé půli se opět valil na domácí branku jeden útok za druhým, ale Adam Merta byl stoprocentní. A tak ve 14.min. opět Tomáš Nýč krásnou střelou zvýšil na 2:0. V závěru utkání ve 20.min. hosté z rohového kopu snížili na 2:1, ale nic to nezměnilo na výhře domácích. Pěkné kluci jen tak dál, opravdu pěkný zápas.

Statistiky gólů: první zápas - 2x Tomáš Nýč, -druhý zapas: 1x Tomáš Nýč, 1x Pavel Štraser

Přípravka odložena !!!

21. dubna 2012 v 9:19 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Vzhledem k nepříznivému počasí a špatnému terénu byl zápas mladší přípravky v Hostinném odložen na středu 25.4.2012 od 16:30 hodin Smějící se.

Oprava zničené pergoly

20. dubna 2012 v 21:56 | rzolman |  - Akce Sokolu a Fans
Takže příznivci a činovníci Bukovské kopané, za účasti Fan clubu, v roce 2012 provádí rekonstrukci zničené pergoly, která byla poničena na podzim roku 2011 a to podlou břízou (foto zde: http://tjsokolstarebuky.blog.cz/galerie/opravy-udrzba-a-jine-od-fans/spadla-briza-na-pergolu-zima-2011) .
Zde budou vkládány pořízené fotografie z průběhu oprav. Všichni doufáme, že naše "fans klubovna" bude zase brzo stát v celé své nové kráse Mrkající .

Foto zde:

Program na sobotu a neděli 21.-22.4.2012

20. dubna 2012 v 21:35 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Takže dle rozpisu máme na programu:
sobota 21.4.2012:
- mladší přípravka sehraje své utkání na půdě Hostinného a to od 09:00 hodin.
- Muži nastoupí DOMA od 17:00 hod. v dalším důležitém utkání proti Strážnému.

něděle 22.4.2012:
- mimořádně sehraje mladší přípravka DOMA utkání s Rudníkem a to od 11:00 hod.
Fotbalu opravdu dost, tak neváhejte a přijďte povzbudit Šlápnul vedle.

Vrchlabí B – Staré Buky 2:1 (2:0)

15. dubna 2012 v 15:13 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Vrchlabí B - Staré Buky 2:1 (2:0)

Takže máme za sebou první jarní kolo, které se ve Vrchlabí odehrálo za chladného a slunečného počasí, pod zvukovým doprovodem fans ze Starých Buků, kteří se pochlubili svými novými dresy (viz. Foto). To co se však odehrálo na začátku zápasu bylo ledovou sprchou asi na všechny. Již ve 3. min. po chybě v obraně se domácí ujali vedení 1:0. Než se stačili Sokolíci rozkoukat a pořádně zaútočit přišla 5. min. a krásná střela domácích do šibenice 2:0 a vypadalo to na debakl. Opak byl ale pravdou, hosté pod zvukovou kulisou fans zabrali a hra se začala vyrovnávat. Domácí spoléhali na rychlé brejky, které však již končili v obraně hostů nebo v náruči Tomáš Wonky. První šance Sokolíků přišla v 7. min., ale aktivní Michal Slavka mířil vedle domácí svatyně, v 11.min. poté Jan Prokop mířil jen do náručí domácího gólmana. Kolem 20.min., kdy již hosté začali více tlačit na pilu začali domácí praktikovat tvrdou hru, kterou ze začátku rozhodčí pouštěl, ale bylo jasné, že se hosté nenechají zbytečně okopávat. Hra se začala kouskovat a začalo se jiskřit na obou stranách. Fotbal se tedy z trávníku vytratil a více se faulovalo, jak hrálo. Ke konci poločasu ve 34.min. měli domácí loženou šanci, kterou však bravůrně vyrazil Tomáš Wonka. Jelikož už ve zbylém času žádná větší šance nebyla, šlo se do kabin za stavu 2:0. To co se odehrálo ve druhé půli, se nedá nazvat jinak než excelentní výkon se smutným koncem. Již v 46. min. využil chyby v obraně domácích Josef Široký a bravurním lobem přehodil branaře a snížil na 2:1. Od této chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to hosté. Nebudu zde psát výčet šancí, a kdo mohl skórovat, ale neustále se Sokolíci tlačili do útoku a k brance domácích, ale již štěstí nepřálo a nepodařilo se vyrovnat. Domácí se zmohli jen na bránění výsledku a jejich pár bezzubých šancí v druhém dějství skončil buď mimo branku nebo v rokách jistého Wonky. A tak utkání skončilo těsně 2:1. Co dodat, po závěrečném hvizdu bylo smutné, že jsme zbytečně ztratili všechny body, ale za předvedený výkon zejména v druhé půli zaslouží Sokolíci poklonu. Za tento výkon si zasloužili minimálně bodíka. Hoši ještě jednou děkujem a za předvedený výkon se určitě stydět nemusíte. Za týden na domácím pažitu se určitě už zaradujeme z vítězství a my budem opět s Vámi.

Mladší přípravka: Staré Buky - Žacléř 2:5 (1:1), 4:4 (2:4)

15. dubna 2012 v 14:25 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Staré Buky - Žacléř 2:5 (1:1), 4:4 (2:4)
První jarní kolo odehráli naši nejmenší již bez Hermanových, kterým přejem hodně úspěchů v novém týmu. První zápas začal ve znamení tlaku domácích, ale bez gólového efektu. Od 4.min. však hosté převzali iniciativu a byli lepším týmem. Přesto Buky otevřeli skóre a to v 11.min., kdy Tomáš Nýč po akci přes celé hřiště zavěsil na 1:0. Když se zdálo, že takto skončí první půle, hosté po dorážce v 18.min. vyrovnali na 1:1. Druhý poločas jsme začali opět lépe, ale opět bez zakončení a tak hosté ve 4.min. zvýšili na 1:2. V následných minutách opět lepší hosté zvýšili v 5. a 8. min. na 1:4. Našim se poté podařilo opět Nýčem snížit v 15.min. na 2:4, ale konečné slovo měli hosté, když v poslední minutě upravili na konečných 2:5.
Druhý zápas začal ve znamení tlaku domácích, kdy již ve 2.min. Tomáš Nýč po krásné akci 1:0 a vzápětí po chybě v obraně hostů zvýšil na 2:0. Zdálo se, že utkání je dobře rozehrané, ale hosté začali přebírat iniciativu a po zbytek zápasu byli lepším týmem. Do konce prvního poločasu otočili skóre až na 2:4. Ve druhé půli jsme hosty opět zatlačili, ale nepodařilo se v začátku vstřelit gól a tak hosté z prvé akce zahrozili, ale Adam Merta v bráně šanci vychytal. Ve 14.min. Pavel Štraser orazítkoval tyč branaře hostů. A když se zdálo, že hosté opět zvítězí, začali domácí tlačit a v 17.min. opět Tomáš Nýč po pěkné akci snížil na 3:4. Následně o minutu později Tomáš Nýč vyrovnal na 4:4, ale vítěznou branku se domácím již vstřelit nepodařilo. Na první utkání docela dobré i vzhledem k terénu na kterém se hrálo.
Statistiky gólů: první zápas - 2x Tomáš Nýč, -druhý zapas: 4x Tomáš Nýč.

Staré Buky - Kunčice nad Labem 2:2 (1:0) pen. 2:0

7. dubna 2012 v 20:26 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu

Tak máme za sebou první jarní duel v roce 2012 a jak jinak zase nervové utkání. Zkráceně řečeno se utkání odehrálo ve znamení dvou jmen na straně Buků - gólmana Tomáše Wonky a dále Aleše Viláma. Hned po začátku, za hlasitého povzbuzování Fan Clubu se Sokolíci vrhli na svého soupeře a měli více ze hry. Ovšem hosté zahrozili jako první, když ve 2.min. Wonka opět jako vždy vychytal rychlý brejk hostů. Na druhé straně udeřil navrátilec Jan Prokop ve 4.min., ale hlavou mířil vedle. Za zmínku dále stojí 6.min., kdy v závaru před brankou hostů skončil balón vedle branky a krásný únik Pavla Korce v 14.min. , kdy však skončil po několika kličkách v zámezí. A jelikož jsme se neprosadili, hra se začala vyrovnávat a hosté začali více hrozit. První loženku měli ve 27.min., kdy však po pěkné akci útočník minul balón, který skončil vedle Tomášovi branky. Ve 29.min. poté Tomáš Wonka vyráží šanci na roh a z následného rohu chytá další dorážku hostů. Když se zdálo, že hosté začnou dirigovat hru, po závaru před Wonkou se nákopem dostal k balónu navrátilec Jan Prokop, který po 2 kličkách a obhození branaře nekompromisně zakončil 1:0. V následných minutách jsme byli opět lepším týmem, ale to co předvedl ve 42.min. Aleš Vilám se jen tak nevidí. Obešel 3 hráče hostů, ale posledního, branaře už nepřekonal, trefil se přímo do něj. Do konce poločasu se poté již skóre nezměnilo a tak se šlo do kabin za stavu 1:0. Druhá půle začal kupodivu opět ve znamení lepší hry Sokolíků. Hned v 46.min. v závaru před brankou nedokázal nikdo balón propasírovat za záda branaře hostů. A opět v akci Aleš Vilám a to v 49.min. kdy opět po krásné akci, po několika kličkách opět pálil jen do branaře. A když se zdálo, že držíme opratě utkání ve svých rukou přišla nevinná standartka v 54.min., kdy balón mířící na neomylného Wonku, tomuto propadl mezi nohami a bylo srovnáno 1:1. Otřesení sokolíci po této brance zvolnili a hosté vytušili šanci a začali více tlačit. V 61.min. ještě nová akvizice sokolíků Lukáš Trunkát hlavou mířil vedle ale v 65.min. hosté využili zaváhání v obraně - špatný ofside systém a z rychlého protiútoku zvýšili na 1:2. Následných 15.min. bylo ve znamení vyrovnané hry, kdy hosté kontrolovali situaci a zdálo se, že Sokolíci již nenaberou síly k vyrovnání. Posledních 10.min. však bylo ve znamení tlaku domácích. Hosté již jen bránili a snažili se udržet výsledek, ale přišla 88.min., kdy došlo k faulu v pokutovém území a Lukáš Záplata srovnal na 2:2. Když se do konce utkání skóre nezměnilo, šlo se na pokutové kopy. A zde se ukázal Tomáš Wonka, který chytil jak první tak druhý kop hostů, naopak Jan Prokop a Lukáš Trunkát se nemýlili a proto myslím zaslouženě 2 body zůstaly v Bukách. Hoši děkujem a doufám, že s touto hrou půjdem do dalších zápasů. Jak jinak Fans bude s Vámi jako v Trutnově (doufám, že jsme byli slyšet).

foto ze zápasu:

Staré Buky - Kunčice nad Labem

4. dubna 2012 v 13:39 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Drazí fotbaloví příznivci Smějící se.
Tak jsme se dočkali a první jarní kolo je zde. Začínáme dnem 7.4.2012 od 14:00 hod. a to s Kunčicemi nad Labem.
POZOR!!!
Vzhledem ke špatnému stavu hřiště ve Starých Bukách se utkání odehraje na umělé trávě v Trutnově!!!!! Takže Fan club již trénuje bránice a doufáme, že podzimní prohra bude oplacena, budeme s Vámi kluci.