HLAVNÍ SPONZOŘI :

Srpen 2012

Poříčí - Staré Buky 2:5 (1:3)

25. srpna 2012 v 21:54 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
25.8.2012. Máme za sebou sledované derby s postoupivším klubem z Poříčí, které se odehrálo v hezkém počasí, za účasti oslabeného Fan clubu bez bubnu. K utkání jsme přijeli se zraněným Pavlem Korcem, který i přes handicap nastoupil a dále bez vyloučeného Michala Živného, který má stop na 3 zápasy po simulovaném výkonu hráče Trutnova B. Začátek utkání byl ve znamení tlaku domácích. Do 6min. nepustili domácí Buky na svou polovinu. Poté se však probudili i Sokolíci, kdy přišel rychlý brejk Jana Prokopa, ovšem jeho střela byla jen do branaře domácích. Poté byli Bukovští lepším týme a ve 12.min. se kopala penalta po faulu na Aleše Viláma, který poté sám "proměnil" a ujali jsme se vedení 0:1. Z následujícího protiútoku však byla odpískána i penalta domácím, po sporném zákroku Jardy Zbořila. Naštěstí domácí střelec poslal střelu nad bránu Tomáše Wonky, takže se skóre neměnilo. Když v 18.min. Jan Prokop po pěkné narážečce zvyšuje na 0:2, zdálo se, že to bude jednoznačné utkání. Opak byl ale pravdou a domácí byli v dalších minutách lepším týmem, ale koncovka byla žalostná. Ještě v 19.min. Jarda Zbořil střílí v pěkné šanci do branaře domácích, ale poté byli vidět hlavně domácí. Sokolící neskutečně polevili a už ve 21.min. náš gólman Wonka chytá tutovku domácích. Poté se na scéně projevil i diskutabilní výkon hl. rozhodčího, kdy se ve svých výrocích docela mýlil, ale asi není na místě toto komentovat. Ve 25.min., měli opět šanci aktivní domácí, kteří využili menší aktivity v řadách sokolíků, ale jejich šance skončila nad brankou Wonky. Ve 28.min. se naskytla šance hostům, kdy však po centru Jana Prokopa, Lukáš Záplata střílí jen nad domácí branku. Ve 32.min,. se opět ukazuje Tomáš Wonka, který chytá loženku domácích. Aktivita domácím se pak vyplácí ve 33.min. kdy po chybě ve středu hřiště se rychlým brejkem dostávají na kontakt 1:2. Ještě ve 35.min. zahazují domácí jasnou šanci, kdy střílí vedle brány. Ovšem Sokolíci ve 39.min. kontrují rychlou akcí na Jana Prokopa, kterého domácí branař kácí k zemi v pokutovém území, ale rozhodčí opět nepíská. A tak musel na řadu přijít Jarda Zbořil ve 43.min., kdy po pěkném centru aktivního Lukáše Záplaty nekompromisně zvyšuje na 1:3. Tak skončil i první poločas. Ve druhé půli se Bukovští nenechali zaskočit jako v prvém dějství a hned ve 48.min. aktivní obránce Zdenda Bělonožník v ložence nepřekonává domácí branaře. V 50.min. však přišel opět úder Buků, kdy po pěkném a nevinném přímém kopu Honzy Gábrleho skoro z nemožného úhlu vrací míč do hry a skóruje Jarda Zbořil a skóruje 1:4. Od té doby bylo jasné, kdo hraje na hřišti prim. V 55. min. opět navíc rozhodčí neodpíská domácím jasnou ruku v pokutovém území. Nelze odepřít snahu domácím o útočný fotbal, ale tento končil na nohách Bukovských obránců, nebo v rukách jistého Tomáše Wonky. V 60.min. mohl opět skórovat Jarda Zbořil a mít hetrik, ale po další spolupráci s Honzou Prokopem střílí pouze do branaře. Navíc v 67.min. se mohl do listiny střelců zapsat nová aktivní posila Mucudis, ale jasnou loženku vložil pouze do rukou domácího branaře. O 2.min později zase Jan Prokop střílí lob nad branaře a pouze do břevna domácí branky. V tuto chvíli se zápas jevil jako profesorská akvizice Sokolíků, kdy se domácí sice snažili, ale hosté byli lepším týmem. V 78.min. domácí střílí opět nad Wonkovu branku, ale v 80.min. přišel závar před domácí brankou, kdy nejprve nestárnoucí kapitán Aleš Vilám nedal v tutové šanci, ovšem z odraženého balónu Lukáš Záplata skóruje na 1:5. Poté již hosté polevili v napadání domácích, kdy je v 87.min. nechali snížit na konečných 2:5. V poslední minutě se ještě ukázal Wonka, který jako vždy podržel tým, ale to nic nezměnilo na profesorském výkonu, kdy myslím zaslouženě Bukovští zvítězili 2:5. No chlapci supr výkon, který byl asi po utkání s Trutnovským B očekáván. Nádherně zvládnuté utkání i s oslabeným Fan clubem nám naznačuje jasnou cestu. Příští týden budeme na svém pažitu i s bubnem s vámi proti Janským Lázním B v plné síle :-D.

Foto ze zápasu:

Staré Buky – Trutnov B 0:1 (0:0)

19. srpna 2012 v 22:52 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Staré Buky - Trutnov B 0:1 (0:0)
18.8.2012. Tak na Starobucký pažit zavítal soupeř, který se chce porvat o postupové místo do B třídy a byl jasným favoritem. Ovšem ale zápas vypadal trochu jinak, než se mohlo někomu zdát. První šanci si sice vytvořili hosté už ve 2.min. kdy střela jen těsně minula branku Tomáše Wonky. Potom se však hra vyrovnala a hrálo se od vápna k vápnu, bez větší šance. Utkání bylo zcela vyrovnané a ve 14.min. hosté zaujali střelou nad branku. Na druhé straně domácí zahrozili v 15.min., ale závar před hostující brankářem nikdo z domácích nevyužil. Ve 14.min. přišla krušná chvilka pro hosty, když Jan Kurtic trefil po pěkné akci pouze tyč hostující branky. I nadále se hra odehrávala mezi brankami, s převahou na domácí straně. Až ve 24.min. nový borec starobuckých Mucudis zahrozil a branař hostů vytáhl jeho střelu na roh. Kupodivu Sokolíci drželi s favoritem krok a ve 29.min. Míša Živný v pěkné akci střílí nad hostující branku. To je asi výčet všech akcí, které byly v prvém poločase za zmínku. Slušně odehraný poločas, ale byl předehrávkou před druhým dějstvím. Dobře naladění domácí hned v prvé minutě druhé půle neproměnili tutovku špílmachrem Prokopem. Ve 49.min. domácí z přímého kopu střílí nad branku hostů. Další šance přišla v 53.min. kdy opět aktivního Kurice hostující branař vychytá a znovu v 57.min Kuric střílí ve slibné šanci nad hostující branku. Nádherné utkání, kdy sokolíci byli lepším týmem k potěšení domácích diváků a hlavně hlasitého Fan clubu. Ovšem jak je zvykem přišla krutá 61.min., kdy rozhodčí neodpískal faul na domácího obránce a odkop Gábrleho trefil jen nešťastně domácího obránce a hosté se lacino dostali k odraženému míči a nedali šanci Wonkovi 0:1. Další rána přišla v 67.min., kdy Míša Živný viděl červenou kartu, když hostující hráč do něj "zajel", ale rozhodčí to neviděl a za oplácení mu dal dal červenou. Přesto byli i v 10. Hráčích Bukovští lepším týmem, hnáni hlasitým Fan clubem. Poslední akce hostů byla v 71.min. kdy Wonka zlikvidoval roh. V dalším dějství se sice Sokolíci snažili, ale již nestihli skóre srovnat i když v 77.min. Jan Prokop mohl opět skórovat. Do konce zápasu byli Buky jasně lepším týmem, ale ten gól nedokázali vsítit a tak utkání skončilo krutě 0:1.
Ps: Závěrem co říci, lepší tým prohrál, ale díky kluci za předvedený výkon. Určitě se nemusíte stydět za to, co jste předvedli :-D Stydět by se měl někdo jiný. Příští týden budeme s Vámi v prvém derby s Poříčím :-D

Nový poutač

18. srpna 2012 v 11:04 | rzolman |  - Akce Sokolu a Fans
Takže Fanclub si připravil poro kluky překvapení, které až tak moc nevyšlo. Ke zlepšení domácí kulisy na hřišti jsme jim udělali nový poutač namísto staré reklamy Smějící se . Doufám, že i s jeho přispěním budou jejich výsledky lepší a lepší :-D Za Fanclub Rosťa.

11. srpna 2012 v 20:50 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
11.8.2012. Tak máme za sebou start do nové sezóny 2012-2013 za hojného počtu diváků ze Starých Buků a hlasitého zvuku Fans. Začátek utkání se nesl ve vyrovnaném tempu hry z obou stran. První šanci si vytvořili domácí už v prvé minutě, ale střela šla vedle branky Tomáš Wonky. Hosté zahrozili o minu později, kdy se Lukáš Trunkát ocitl před branařem, jeho střelu však vyráží na roh. Další šance hostů je v 5.min., kdy z rohu hlavičkuje Lukáš Záplata mimo bránu domácích. Další šanci měli v 8.min., kdy navrátilec Jan Gábrle z přímého kopu střílí jen do branaře. Poté ale přišla krutá 10.-ti minutovka pro domácí, kdy byli lepším týmem. V 10.min. po chybě v obraně domácí otvírají skóre 1:0. V dalších minutách se hra hostům vůbec nedařila a zdálo se že domácí jsou všude. V 18.min. Wonka chytá tutovku domácích. Další úder přišel v 20.min. , kdy byl odpískán pokutový kop proti hostům a domácí zvyšují na 2:0. V těchto chvílích by na Starobucké nikdo nevsadil. Ještě ve 28.min. domácí hrozí střelou z dálky, ale tato letí vedle branky. V dalších minutách, za hlasitého povzbuzování Fans hosté vyrovnávají hru. Výsledkem byla neodpískaná penalta proti domácím v 38.min. V posledních 5.minutách byli hosté lepším týmem a vytvořili si tlak, který zaslouženě vyvrcholil v 44.min. po pěkném úniku Jana Prokopa zavěsil a snížil Lukáš Záplata a snížil na 2:1. Do druhého poločasu nastoupil Starobucký tým jako vyměněn a začal předvádět svou hru. Zatlačili domácí na svou půlku a začali se zahazováním šancí. V 49.min. se Michal Živný po krásné nahrávce Jana Kurice netrefil mezi tyče. V 56.min. kapitán Aleš Vilám střílí nad domácí branku a v 58.min. poté Jan Prokop z přímého kopu trefuje jen branaře domácích. Zaslouženého vyrovnání se sokolíci dočkali v 60.min. kdy po akci Kurice a pěkné nahrávce zakončuje Jan Prokop a vyrovnává na 2:2. Poprvé se do šance domácí dostali až ve 65.min., kdy zakončují v jasné šanci vedle branky Wonky. Dále byli Bukovští lepším týmem, i když se hra začala dosti kouskovat. V 70.min. střílí Jan Gábrle přímí kop, teč domácí však končí těsně vedle jejich branky. Další akci měl další se starých známých tváří v Bukách - Bělonožník v 73.min, ale střílí vedle branky. V 79.min. se Bukovským podařilo vsítit gól, ale nebyl uznán pro ofsajd. Poslední z větších šancí měl opět Gábrle, ale střela z přímého kopu končí nad brankou domácích. A tak, když do konce gól nepadl, šlo se do penaltového rozstřelu. Za Staré Buky se všichni aktéři trefili a když druhou penaltu domácí hráč neproměnil, mohl celý Fans a tým Starých Buků slavit cenné 2 bodíky. Závěrem děkuji všem aktérům zejména za výkon ve druhé poločase, kdy domácí převálcovali a hlavně, že nesložili zbraně za stavu 2:0. Doufejme, že podobné to bude v těžkém utkání s Trutnovem B dne 18.8.2012. My budem u toho :-D.