HLAVNÍ SPONZOŘI :

Listopad 2012

Výročí člena klubu

18. listopadu 2012 v 17:20 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Dne 17.11.2012 byl oceněn vedením oddílu TJ Sokol Staré Buky, ke svému kulatému životnímu výročí, dlouholetý člen TJ Sokol Stanislav Lamberský. K šedesátce, kterou oslaví dne 20.11.2012, vše nejlepší, hodně zdravíčka a dlouhé další roky přeje samozřejmě i Fan club Mrkající.

Zde pár foteček:

Nejužitečnější hráč podzimu

16. listopadu 2012 v 15:49 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Drazí fotbaloví příznivci TJ Sokol Staré Buky Smějící se.

Pro zpestření jsem zařadil anketu o nejužitečnějšího hráče mužů OP za podzim 2012. Vím, že v kolektivu je síla a každý má své důležité místo, ale pro zajímavost jsem tuto anketu otevřel.
V zimní přestávce Vás budu občas informovat o aktualitách, které se ke mně dostanou, popřípadě nějaké přátelské utkání a podobně. Přeji všem klidnou přestávku a hlavně rychlé uzdravení všem nemocným Mrkající .

Dolní Kalná A – Staré Buky 5:1 (3:0)

10. listopadu 2012 v 19:49 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Dolní Kalná A - Staré Buky 5:1 (3:0)
10.11.2012. Za pochmurného a chladného počasí, na těžkém terénu se odehrálo poslední utkání podzimu, odložené 12.kolo. Za povzbuzování Fans ze Starých Buků nastupovali hosté v kombinované sestavě. Po minulém utkání s Lánovem jsme byli natěšeni na pěkný fotbal, ale opak byl v prvé půli pravdou. Opatrný začátek ukončili domácí ve 3.min. střelou vedle Wonkovi branky. Na druhé straně hosté ve 4.min. zahrávají rohový kop, ale tento s přehledem domácí odvrací. S přibývajícími minutami začali být domácí nebezpečnější a hosté se dostávali pod tlak. V 5.min. domácí zkoušejí poprvé Wonku v brance střelou k tyči, ale tan chytá. V 8.min. poté zahrávají domácí "přímák", ale opět zachraňuje Tomáš Wonka. Ve 12.min. zahrávají domácí rohový kop, po kterém hlavička domácího hráče končí na tyči branky hostů a následná dorážka míří pouze do náručí Tomáše. V 17.min. však již přišel trest za nepřesnost a neaktivitu na straně Bukovských, kdy po přímém kopu a následné střele, kterou Wonka vyráží se domácí přeci jen trefují a otevírají skóre 1:0. I nadále byli domácí lepším týmem, kdy hru hostů zdobila především nepřesnost v nahrávkách. V 17.min. tak poprvé trochu zahrozil Pavel Korec střelou z 35.m, ale tato končí mimo domácí branku. Další větší šance přišla v 30.min., kdy svůj zmar v zápase potvrdil Lukáš Trunkách a zpětnou přihrávku posílá přímo na nohy domácího hráče a ten nezaváhal a prostřelil Wonku - 2:0. Větší závar před domácí brankou přišel v 36.min., ale nikdo z hostů nedokázal míč protlačit do domácí branky. Ve 40.min. naopak opět domácí po pěkné kombinační akci spalují tutovku, kdy je vychytá Wonka a z rozehrávky na druhé straně největší šanci hostů v prvé půli spaluje Jan Prokop, když míří vedle domácí "svatyně". Poté přichází opět rána a ve 40.min. pokutový kop po faulu Gábrleho, kdy Tomáš vystihl směr střely, ale tato přesto končí v síti 3:0. Poslední šancí prvé půle byla akce domácích ve 44.min., ale tvrdá střela končí vedle branky a tak stav končí na 3:0. Zde si nedovolím poznamenat shrnutí prvého poločasu. Ve zkratce diskutabilní výkon trojice arbitrů, kdy nad některými výroky zůstával rozum stát. Nic to však nemění na velmi špatném výkonů Sokolíků z Buků, kterým se snad mimo dvou nebo tří akcí vůbec nic nedařilo a nasazení mimo pár hráčů bylo žalostné. Jen díky Tomáši Wonkovi a částečně i nepřesnosti domácích skóre zůstalo přijatelné. Do druhé půle nastoupili hosté přeci jenom s bojovnějším duchem a snahou hrát svůj fotbal. Hned v 1.min. se do šance dostal David Suk, kterého však domácí branař vychytal. Bylo znát, že hosté dají vše do útoku a tak se začaly domácím otevírat vrátka do obrany a v 47.min. se v tutové šanci ocitl domácí hráč, ale Wonka chytá. Hra byla v této chvíli vyrovnaná. V 51.min. kope přímý kop Gábrle, ale trefuje jenom domácí zeď. V 53.min. mají na kopačkách gól domácí, ale střela místo v prázdné brance končí mimo. Na druhé straně se hosté ukazují v 58.min. rychlou akcí do obrany, kdy však závaru a zmatků nedokázal nikdo využít a domácí odkopávají. Nádhernou akci poté aktivní hosté ukazují v 61.min. kdy rychlou akci začíná Michal Slavka nahrávkou na Prokopa, který uličkou poslal Lukáše Záplatu a ten nekompromisně posílá míč do domácí branky a snižuje na 3:1. Hosté se nadále snažili hrát aktivně dopředu, čímž však více otevírali zadní řady domácím. Už v 66.min. se opět ukazuje Wonka, který chytá tvrdou střelu domácích mezi tyče. Domácí však zvrat nepřipustili a v 68.min. po rohovém kopu, nekrytý hráč na zadní tyči lehce hlavou zvyšuje na 4:1. Poté se hra přelévá z jedné strany na druhou. Do šance se dostávají domácí v 73.min, ale opět Wonka chytá. Na druhé straně v 75.min. pěkná akce Kuric - Živný, z které však gól nepadl a domácí gólman byl na místě. Konečná tečka ve skóre přišla v 77.min. , kdy na 5:1 upravuje po pěkné individuální akci domácí hráč střelou za záda bezmocného Wonky. V samotném závěru se hosté ještě snaží korigovat stav, ale ani v 85.min. Jan Kuric - střela vedle, ani v 88.min. Jan Prokop po nahrávce Kurice neproměňuje a tak končí podzimní část sezóny prohrou 5:1. Co závěrem. Zlepšený výkon Bukovských ve druhém poločase nestačil napravit zkaženou první půli, což odmítli i svou aktivitou domácí hráči a vyhráli tak zcela zaslouženě. Nic na tom nezmění ani diskutabilní výkon rozhodčích v prvé půli. Největší kaňkou na jinak celkem slušném utkání bylo chování domácích fandů nejen vůči hráčům, zejména Honzovi Gábrlemu, ale i k našemu Fan clubu, který dle mého vnesl alespoň trochu oživení do "sprostého" a nekulturního rádoby fandění ze strany domácích fanoušků, mezi kterými se neztratili pořadatelé, kteří asi nepochopili svou funkci. No nic, jsme na to zvyklí a tak se posuneme zase dále a budeme věřit, že i v Dolní Kalné se najdou normální fandové. Také bych chtěl za fans popřát brzké uzdravení domácího hráče, který se zranil po zákroku, který proběhl u zábradlí.
Podzim je tedy za námi a i přes poslední prohru si myslím, že konečné 5. místo v polovině soutěže je parádním výsledkem celého mužstva. Doufám, že i v jarní části budete pokračovat v těch lepších výkonech a že uzdraví všichni "marodi". Samozřejmě Fan club bude i nadále s Vámi a doufáme, že i Vy budete s námi.

Foto ze zápasu:

Tip na sobotu 10.11.2012

8. listopadu 2012 v 14:59 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Drazí fotbaloví příznici Mrkající.
Poslední fotbalový víkend je před námi Plačící. Naposledy povzdubíme v této podzimní části sezóny naše chlapce v sobotu dne 10.11.2012 od 14:00 hodin na hřišti v Dolní Kalné.
Takže neváhejte a přijeďte za námi. Fan club jede.

Poslední výkop podzim 2012

4. listopadu 2012 v 20:32 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Dne 3.11.2012 proběhl na sále v hospodě U smrků poslední výkop, zakončující pozimní sezónu ročníku 2012-2013. Věřím, že všem zůčastněným se líbil Smějící se.

Staré Buky - Lánov 5:3 (2:0)

3. listopadu 2012 v 18:11 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
3.11.2012. Poslední zápas podzimní sezóny se odehrál za oblačného počasí na celkem ještě slušném terénu. Opět s hlasitým fan clubem začali domácí Sokolíci se snahou potvrdit stávající formu ziskem dalších bodíků. Hned na začátku se dostal do šance Jan Prokop po nahrávce Trunkáta, ale jeho střela míří do branaře hostů. Na druhé straně se v 2.min. ukázali hosté střelou z dálky, ale ta šla mimo konstrukci Wonkovi svatyně. Hned od začátku se hrál skvělý fotbal, kdy domácí měli více balón na kopačkách, ale aktivní hosté hrozili z rychlých protiútoků. Ve 7.min. se opět ukazuje Prokop, ale jeho střela opět míří do míst, kde stojí branař. Na druhé straně opět hosté naznačují útok, ale před Wonkou stihne obrana odkopnout. První gólovku měli domácí v 9.min., po rohovém kopu zahrávaném Lukášem Záplatou, kdy se balón potuloval mezi hráči před brankou, kdy hosté se marně pokoušeli míč odkopnout až Pavel Korec dělovku posílá místo do branky vedle. Ukázková akce však přichází v zápětí v 10.min. Balón vybojoval Pavel Korec před velkým vápnem, zatáhl, obehrál hostující obranu a nekompromisně zavěsil 1:0. V 11.min. další pěkná akce po ose Trunkát - Záplata střílí Jarda Zbořil, ale pouze vedle branky. Ve 13.min. zahrává Kuric přímý kop a hlava Prokopa končí jen na tyči branky hostů. Poté se zas ukázali hosté, kteří v 15. a 16.min. 2x nebezpečně vystřelí z 25m, ale Wonka je na svém místě. V 19.min. se ukazuje Jan Gábrle, kdy jeho přímý kop domácí vykopávají z pokutového území. Ve 22.min. mají gólovou šanci hosté, kdy po rychlém útoku a tvrdé střele Wonka vyráží a obránci odkopávají. V této fázi jsou hosté aktivnější a dostávají domácí pod tlak. V rozmezí 5. ti minut 3x střílí na Wonku, ale střely končí buď mimo branku nebo v náručí Tomáše Wonky. Domácí se dostávají do hry v 29.min., ale Gábrle střílí pouze nad branku. Domácí zatrnulo v 31.min., kdy při nevinné šanci hostů míč nadskočí před Wonkou na nerovném terénu a před brankou zachraňuje Korec. V 36.min. dává gól Jan Prokop, ale tento není uznán pro oxidové postavení. Pěkná akce domácích přichází v 40.min. po akci Jardy Zbořila, kdy nahrává Prokopovi a ten střílí do branaře. V těchto chvílích jsou domácí lepším týmem. Odměna přichází v 41.min., kdy Jarda Zbořil využil chyby v obraně a zakončuje střelou k tyči 2:0. Ještě v 43.min. zahrozí Gábrle z přímého kopu, ale hostující gólman vytahuje jeho střelu nad svou branku a tak se jde do kabin za stavu 2:0. Druhý poločas začali lépe a aktivněji hosté, ale bez větší šance na skórování. Domácí se ukázali až v 57.min., kdy tutovku zahazuje nejdříve Jan Kuric a poté i Jarda Zbořil, kterého vychytal branař. Skóre se mění v 60.min., kdy Jan Prokop proměnil pokutový kop, který byl nařízen po faulu na Záplatu 3:0. V 62.min. se do šance dostávají hosté, kdy střelu z rychlého útoku vyráží Wonka a Korec odkopává. V 67.min se naopak ukazuje hostující branař, který vyráží tutovku Jardy Zbořila. Změnu skóre zařizuje v 68.min. opět Jarda Zbořil po pěkné akci, narážečce s Prokopem 4:0. O dvě minuty později se v šanci ocitl Prokop, ale střela končí mimo branku. Hosté se dočkali v 71.min. kdy opět po rychlém útoku nedali Wonkovi šanci a snižují na 4:1. Další úder domácích přichází v 81.min., kdy je faulován Jan Prokop v pokutovém území a hetrik dovršuje Jarda Zbořil, který proměnil 5:1. Zbytek zápasu již domácí vypustili a dovolili ještě hostům snížit na přijatelných 5:3 a to v 85.min. a 91.min. po rychlých útocích. Pak byl odpískán konec utkání a mohlo vypuknout nadšení fan clubu i hráčů nad ziskem 3.bodíků. Co závěrem. Supr chlapi a díky za předvedený výkon. Zápas se opravdu musel všem líbit, protože nasazení na obou stranách bylo opravdu vysoké a útoky se střídaly z jedné strany na druhou. No uvidíme, zda se bude příští týden hrát v Dolní Kalné, ale i tak zaslouží mužstvo Starých Buků poklonu za suprově zvládnutý podzim. Jan tak dál, a samo že fans bude u toho.