Srpen 2013

Staré Buky – Rtyně v Podkrkonoší 7:3 (4:1)

31. srpna 2013 v 22:22 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Staré Buky - Rtyně v Podkrkonoší 7:3 (4:1)

31.8.2013. Další domácí zápas odehráli Sokolíci za pěkného počasí před slušnou diváckou kulisou, za částečně oslabeného fan clubu. Celý zápas lze předběžně shrnout do tří základních bodů úspěchu: 1. kolektivní výkon a nasazení, 2. návrat Jana Prokopa a 3. gól po 4.letech z rohového kopu ! Jinak od úvodní minuty se domácí snažili a hned v prvé minutě zatáhl balón Prokop centruje na Makovského, kterému však chybí krok k míči před prázdnou brankou. A k údivu všech diváků však přichází 3.min. a první šance hostů a k odraženému míči se dostane hráč hostů a z poza vápna střílí přesně k tyči Wonkovi branky a Tomáš je "krátký" a hosté se ujímají vedení 0:1. I přes jsou domácí lepším týmem a snaží se dostat k brance hostů. To se jim vyplácí už v 6.min., kdy parádní rychlá akce Lukáše Trunkáta nachází Jana Prokopa, který po otočce jasně směřuje míč k tyčí branky hostujícího brankáře a srovnává na 1:1. I nadále za podpory fans se snaží domácí útočit a přichází 13.min. a supr akce nestárnoucího Aleše Viláma, který nachází Jirku Makovského a ten v pohodě zakončuje a otáčí skóre na 2:1. Další akce domácích nenechá dlouho čekat, pěkná akce přichází v 19.min., kdy Prokop centrem osloví Trunkáta, který však trefuje jen brankaře hostů, který vyráží mimo. Hosté se podruhé do šance dostávají ve 22.min., kdy po chybě v obraně se dostane ke střele hostují hráč, ale Wonka naštěstí vyráží nad svou svatyni. Domácí oplácí stejnou mincí a po další pěkné akci Prokop - Trunkát, střílí Mucudis pouze vedle branky hostů. I nadále jsou domácí lepším týmem, což se ukazuje v 33.min., kdy perfektně zatáhl míč nová posila Bukovských Špička nachází Viláma, který trefuje jen brankaře hostů, ale Jan Prokop se z dorážky nemýlí a zvyšuje na 3:1. Hosté se k další větší šanci dostávají v 35.min., kdy z hranice vápna střílí hostující hráč, Wonka vyráží a Bělonožník uklízí míč mimo dosah hráčů hostů. Ofensivní snažení a hlavně důslednost se domácím vyplácí v 42.min. kdy Jirka Makovský vybojoval míč a suprově nahrál Janu Prokopovi a ten se opět nemýlí a završuje svůj první hetrick sezóny a zvyšuje na 4:1. Do konce poločasu se opět ukáže Špička, po spolupráci s Prokopem, kdy jeho střelu brankář hostů vyráží mimo branku. A tak se jde do kabin za zasloženého stav 4:1 pro domácí. Druhý poločas začali aktivněji hosté, kteří už v prvé minutě se dostali do šance, kdy překonaného Wonku zastupuje Mucudis a odkopává z dosahu branky. Aktivita hostů se ukazuje v šanci v 54.min., kdy po rychlé akci zachraňuje Wonka po nepříjemné střele. Snaha se hostům vyplácí v 57.min., kdy rychlou kombinací překvapí domácí obranu a nekompromisně snižují na 4:2. Poté se opět probouzí domácí a v 61.min. Makovský nachází Špičku, ale ten míří v pěkné poslici jen vedle branky hostů. Z následného rychlého protiútoku se hosté opět dostávají do jasné šance, kdy tuto s následnou střelou vykrývá opět jistý Tomáš Wonka. Hosté své úsilí o změnu skóre završují v 69.min., kdy po přísně nařízeném přímáku se musí domácí gólman Wonka řádně natáhnout, aby míč chytil. Pak však přichází další supr akce domácích v 71.min., kdy po vybojovaném míči Prokopa tento nachází Zdendu Maňucha a ten se opět pěkně trefuje k tyči a zvyšuje na 5:2. O minutku později se pak ukazuje Makovský, který však ani na podruhé nedokázal ve slibné šanci překonat brankaře hostů. Uvolněná koncentrace se domácím nevyplácí v 77.min., kdy po chybě v obraně se dostává k míči hostující hráč a snižuje na 5:3. I přes tuto chybu domácí pod taktovkou fan clubu drží otěže utkání ve svých rukách. A tak přichází jasné vyústění v 79.min., kdy po suprově vybojovaném balónu Makovského tento nachází Jana Prokopa a ten se počtvrté nemýlí a zvyšuje na 6:3. Hosté svou poslední šanci zahazují v 82.min., kdy po dalším faulu a přímém kopu Wonka tečuje balón do svého břevna. Poslední a opravdu historickou tečku v utkání učinil v 83.min. jako správný organizátor Pavel Korec, který po dlouhých 4.letech po rohovém kopu Jana Špičky dává gól hlavou a zvyšuje na konečných 7:3. Do konce utkání si pak již žádné z mužstev vážnější šanci nevytvořilo a tak mohly vypuknout zasloužené oslavy dalšího vítězství Bukovských. Co závěrem? Jednoznačně zasloužené vítězství, které bylo vybojované výkonem celého mužstva. Díky kluci za předvedený výkon, je radost se na Vás dívat a doufám, nejen za fans, že příští týden v těžkém utkání s Poříčím, budeme zase "chorálovat" na naše vítězství. My tam budeme s Vámi jako vždy a držet Vám palce. Ještě jednou díky za parádní výkon.

Foto ze zápasu:

Tip na víkend 31.8. a 1.9.2013

28. srpna 2013 v 21:05 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Přátelé Bukovského fotbalu, opět je zde aktualizace fobalového dění a to:

- muži sehrají své utkání OP v sobotu dne 31.8.2013 od 17:00 hod. na domácím pažitu s mužstvem Rtyně v Podkrkonoší,

a

- přípravka začíná své účinkování v neděli dne 1.9.2013 od 09:00 hod. na turnaji v Žacléři s mužstvy Žacléře a Janských Lázní.

Takže fotbalové podívané dost tak přijďte povzbudit naše borce Smějící se.

Mostek - Staré Buky 1:1 (1:1) penalty 2:3

25. srpna 2013 v 22:23 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu

24.8.2013. K dalšímu utkání se Bukovští fotbalisté za podpory fan clubu dostavili za fotbalového počasí na půdu Mostku. O tom, že to bude těžké utkání nikdo nepochyboval a bylo to znát hned od úvodního hvizdu hlavního arbitra. Bukovští, hrající na jednoho útočníka vycházeli ze zajištěné obrany, což se jim na konec vyplatilo. Hned od úvodu se domácí tlačili k Bukovské brance, kde však většinou naráželi na dobře organizovanou obranu. První přímák zahrávali hosté a to v 5.min., ale Dima Mucudis, ale mířil nad domácí branku. Naopak první větší šanci domácí zahazují o minutu později, kdy rychlý útok po pravé straně domácí hráč nebezpečně centruje před Tomáše Wonku, ale naštěstí pro hosty nikdo nestihl dorazit. V 8.min. na druhé straně zahrává další přímák Mucudis, ale domácí s přehledem odvrátili na roh, z kterého však Bukovští již 4. rok nevsítili gól, což se potvrdilo i v tomto případě. V 10.min. domácí zahazují tutovku, kdy po rychlé kombinaci a pěkné nahrávce domácí hráč míří pouze vedle branky Bukovských. Změna skóre přišla ve 22.min., kdy domácím po rozehrání přímého kopu balón proběhl kolem zdi a obranou a zde sám stojící hráč jej usměrnil za záda Tomáše Wonky - 1:0. Kdo by čekal nápor domácí po tomto gólu byl však zklamán. Naopak hosté vyrovnali hru a začali se tlačit k domácí bráně. Žádná z pěkných šancí ve 24.min. nebo ve 31.min. po přímém kopu brankou neskončila. Pak však přišla pro mnohé nečekaná akce v 36.min., kdy Pavel Korec chce centrovat do vápna, domácí hráč odráží a tak se za velkým vápnem napřáhne a k radosti fan clubu a hostujících diváků končí jeho střela za zády domácího brankaře a je srovnáno 1:1. Do konce prvého poločasu zaujal jen přímák Gábrleho, který však končí nad domácí brankou a tak se šlo do kabin za stavu 1:1. Druhý poločas začínají lépe domácí, kteří se tlačí k Bukovské brance. Hned v prvé minutě Široký zachraňuje zmatek před Wonkou odkopem pryč. I dál se domácí tlačili, ale žádná větší šance nepřišla. Na druhé straně se po přímém kopu opět ukázal v 66.min. Gábrle, ale jeho pěknou střelu domácí gólman vyráží. Z následného rychlého protiútoku a slibné šance však domácí vytěžili jen střelu mimo branku. Pak přichází těžká 5.minutovka pro Bukovské, kdy domácí zahrávali přímý kop, který Wonka vytěsňuje na rohový kop a v následných minutách domácí ostřelovali branku Buků, ale bez úspěchu. V následujících minutách Sokolíci z Buků vyrovnali hru, která se začala dost kouskovat po faulech na obou stranách. Do konce utkání si již žádné mužstvo nevytvořilo větší šanci a tak se šlo do penaltového rozstřelu. První penaltu domácí proměňují - 1:0, poté to samé činí Aleš Vilám - 1:1. Druhou domácí penaltu však Tomáš Wonka chytá - 1:1 a naopak Lukáš Trunkát proměňuje - 1:2. Další domácí hráč proměňuje - 2:2, pak se k míči staví Marek Mucudis a zkušeně proměňuje - 2:3 a hosté k radosti fans si odvážejí 2. bodíky. Závěrem chci poděkovat sokolíkům za předvedený výkon v jinak dosti nervózním utkání. Bravo kluci a příští týden jdeme doma na Rtyni a samo, že tam budeme s Vámi. Současně přeji nejen za sebe Dimovi Mucudisovi brzké uzdravení jeho zranění.

Tip na sobotu 24.8.2013

21. srpna 2013 v 9:17 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Další těžké utkání Okresního přeboru sehrají Bukovští borci na hřišti v Mostku dne 24.8.2013 od 17:00 hod. Proto neváhejte a přijeďte povzbudit naše "chlapce" v dalším boji o bodíky. Fan club tam bude.

Přípravka začíná až 1.9.2013.

Staré Buky - Kunčice nad Labem 4:1 (2:0)

18. srpna 2013 v 21:58 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu

17.8.2013. Druhý zápas odehráli Bukovští za slunečného počasí na domácím pažitu s mužstvem Kunčic nad Labem. Utkání začali lépe právě domácí, když už ve 2.min. Zdeněk Maňuch vyzkoušel brankaře hostů pěknou střelou, ale ten vyráží na roh. V 5.min. Aleš Vilám z pěkné posice střílí pouze slabou střelu se kterou nemá brankař práci a chytá. Poprvé se skóre otevírá v 6.min. k radosti domácích fandů, kdy Josef Široký nachází před brankou volného Zdendu Maňucha, který na 2x protlačil míč za záda brankaře a Buky se ujímají vedení 1:0. I nadále byli domácí nebezpečnějším a aktivnějším týmem a v 10.min. posílá Vilám ulici na Makovského, který však v pěkné šanci míří pouze do brankaře hostů. Ve 12.min. hosté poprvé atakují domácí svatyni, ale jejich slabou střelu Tomáš Wonka chytá. V 16.min. hosté hlavičkují po centru před branku domácích, tato však končí daleko vedle branky. Domácí zahazují naopak další šanci v 17.min., kdy Široký po nahrávce Makovského opět nachází jen brankaře hostů, který chytá. Od 20.min. hosté srovnávají hru, ale bez výraznějších šancí, snad jen na 22.mim., kdy se po špatné rozehrávce v obraně dostávají před Wonku, ale hráč svou střelu poslal nad Wonkovu branku. Poté přichází hluchá 15.-ti minutovka pro domácí, kdy hosté tvoří hru, ale obrana domácích jim brání ve vytvoření šancí. Hlavní zlom v utkání přichází ve 39.min., kdy je vyloučen hostující hráč a domácí hrají "přesilovku". Poslední šanci hostů v prvé půli v 42.min. likviduje Wonka, kdy chytá střelu opět po chybném rozehrání v obraně. Gól si mohli domácí fandové zakřičet v 43.min., kdy po nádherné kombinaci Široký - Vilám - Mucudis se dostává k dorážce Jiří Makovský a nekompromisně zvyšuje na 2:0, a tak končí i prvá půle. Do druhého poločasu "vlétli" opět lépe domácí a vlastně skoro celou druhou půli byli lepším týmem. Hned v 47.min. zahazuje svou šanci Makovský po pěkném centru, kdy brakař vyráží mimo branku. O minutu později Široký po nahrávce makovského opět střílí pouze do brankaře a v 50.min. Maňuch ze slibné posice pálí jen do míst, kde se nachází hostující brankař a ten vyráží na roh. Hosté se poprvé do vážnější šance dostali v 53.min., ale hlavička hostujícího hráče po pěkném centru míří vedle Wonkovi branky. Odměna za aktivitu se domácím vyplácí v 56.min., kdy po parádní nahrávce nové tváře Bukovského klubu Dim. Mucudise konečně přesně zakončuje Josef Široký a zvyšuje na 3:0. Hosté se naopak dočkají čestného úspěchu v 59.min. kdy po rohovém kopu se dostávají k odraženému míči a přesnou střelou snižují na 3:1. I nadále však domácí jsou aktivnější a v 61.min. střelu Aleše Viláma vyráží brankař hostů mimo své "vápno". Hosté mohli po zmatcích korigovat v 62.min., ale střela opět končí mimo branky domácích. V 65.min. se na domácí straně ukazuje exekutor přímých kopů Gábrle, ale jeho "přímák" brankař hostů opět vyráží. V 73. Mají hosté možnost, kdy po rychlém útoku centruje hráč před domácí branku, ale jeho centr prolétl před domácí brankou nikým neatakován a tak končí v autu. Wonka se zahřeje v 75.min., kdy musí vyrážet prudkou střelu hostů, která mířila za jeho záda. Na druhé straně ve slibné posici Dim. Mucudis v 79.min. posílá svou střelu jen vedle branky hostů. Když už se zdálo, že se půjde do kabin s konečným výsledkem, v 87.min. po chybě hostující obrany vybojoval míč Maňuch a nachází Makovského, který svou šanci proměňuje a upravuje na konečných 4:1 pro Bukovské. Co závěrem, pěkné utkání za klasické kulisy fan clubu Bukovských, ve kterém měli více ze hry domácí a to i zásluhou početní převahy. Positivní je, že se ukázali i nové tváře Buků, což je důležité před dalším těžkým zápasem na půdě Mostku, kde by již měl řady posílit po trestu Jan Prokop. Takže se těšíme a fan club bude samozřejmě s Vámi i v sobotu v Mostku.

Tip na 17.8.2013

16. srpna 2013 v 9:15 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Další mistrovké utkání odehrají tento víkend tedy 17.8.2013 jen muži v OP a to na domácím hřišti a mužstvem Kunčic nad Labem, od 17:00 hod.

Takže má být hezké počasí, tak přijďte pobejt a povzbudit Smějící se.

10. srpna 2013 v 22:51 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu

10.8.2013. Na úvodní zápas sezóny 2013-2014 zajížděli Sokolíci na hřiště nováčka z Libče. Kdo si však myslel, že to bude jednoduchá záležitost, musel hned po úvodním hvizdu změnit názor. Na rozdíl od fan klubu Bukovských, začali na hřišti o hodně lépe domácí hráči. Od prvního hvizdu vlétli na hosty a nedarovali jim ani kousek hřiště. Už v 5.min. se do jasné šance dostal domácí hráč, ale Wonka jeho sólo likviduje a vyráží mimo. V 9.min. opět šance domácích, ale tvrdá střela letí mimo branku hostů. Bukovští se osmělili až v 10.min., kdy Trunkát pěkně střílí, ale domácí gólman střelu vytlačuje nad břevno. Kupodivu rozhodčí asi toto neviděli a rozehrávalo se od domácí branky. I přes tuto šanci domácí byli jasně lepší a v 10.min. přišel trest, kdy po pěkné a rychlé akci z levé strany doráží domácí hráč do prázdné branky a otevírá skóre 1:0. Ve 21.min. další tutovku domácí zahazují, když další sólo únik Wonka opět vystihne a vyráží. Bukovští ve snaze vyrovnat začínají vyrovnávat hru mezi vápny a ve 25.min. se ukazuje nová posila Mucudis ml., kdy z otočky střílí k tyči domácí branky, ale domácí gólman střelu vytlačuje na roh. Domácí opět zahrozili ve 30.min., kdy po rychlé akci zakončuje domácí hráč tvrdou střelou ale Wonka v bráně vytlačuje mimo branku. Za Bukovské se ukázal ve 32.min. Maňuch, ale v jasné šanci netrefuje branku domácích. A tak přišel opět trest a ve 35.min. po rychlé akci domácích pěknou uličkou školí hostující obranu a skórují - 2:0. V tuto chvíli se zdálo, že utkání bude jasnou záležitostí domácích, kteří kontrolovali hru. Sokolíci se však nechtěli vzdát a ve 39.min, po akci a pěkné přihrávce Aleše Viláma střílí opět aktivní Trunkát jen nad domácí branku. Když se zdálo, že se do kabin půjde za stavu 2:0 pro domácí, ve 43.min. přišla nenápadná akce, kdy Mucudis ml. najde Zdendu Maňucha a ten posílá slabou střelu k tyči domácí branky, ale brankař asi střelu podcenil a ta končí za jeho zády v síti 2:1. Do konce poločasu si už šanci nikdo nevytvořil, a proto se šlo do kabin za stavu 2:1. Do druhé půle vlétli lépe hostující sokolíci a "zakousli" se do svého soupeře. První větší šanci měl hostující Josef Široký v 56.min., ale jeho střela proběhla kolem domácí tyče. V 61.min. Mucudis st. poslal další střelu po pěné akci, která však šla opět mimo branku domácích. V 63.min. se ukázal další posila Bukovských Jirka Makovský, kdy po narážečce střílí ale jen do brankaře domácích. I nadále se hosté tlačili do útoku za hlasitého povzbuzování fans. V 67.min. po nahrávce Makovského Maňuch střílí k tyči, ale domácí brankař byl na místě a vyráží. O minutu později nezvykla hlavou se ukazuje Aleš Vilám, ale domácí brankař se opět vytahuje a chytá. I nadále jsou Bukovští jasně lepší a tlačí se k brance domácích, ale když ani v 73.min. hlava Trunkáta, v 77.min. dorážka Maňucha a v 84.min. přímák Gábrleho se "neujme", zda se že domácí vytěží ze zápasu výhru. Zasloužené vyrovnání přišlo v 88.min. po přímém kopu Bukovských. Nestárnoucí Jan Gábrle pěkně z přímého kopu "zakroutil" míč a k radosti fanoušku Starých Buků bylo srovnáno na 2:2. Do konce utkání se pak již skóre nezměnilo a šlo se do penaltového rozstřelu. Hned první penaltu domácích Tomáš Wonka chytá a když Aleš Vilám a oba Mucudisové penaltu proměňují, je rozhodnuto a Bukovští si odvážejí 2.bodíky. No co závěrem, první poločas byl ze strany Bukovských "hrozný" a jen díky špatné mušce domácích nebyl rozdíl víc jak 2:0. Naopak zase ve druhé půli bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to Starých Buků. Takže díky za 2.bodíky a jdeme dále, už příští týden doma na silné Kunčice, kde opět nebude fans chybět.