Přípravka: turnaj ve Starých Bukách

29. dubna 2014 v 22:04 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Přípravka: 10. kolo - turnaj ve Starých Bukách.

Staré Buky - Vítězná 7:1 (3:1)
Už podle výsledku je jasné, že se jednalo o jednoznačný zápas, kdy hosté měli jednu šanci - penaltu a tu proměnili. Bojovný výkon a neustálý tlak na branku hostů znamenal další výhru.

I.poločas: 4.min. - 1:0, Tomáš Nýč, vybojovaný míč a přesná střela otevřela skóre zápasu, 9.min. - 1:1, proměněná penalta po faulu Pavla Strassera znamenala jediný gól hostů, 11.min. - 2:1, Radek Procházka, dorážka vyražené střely Adama Merty, 13.min. - 3:1, Tomáš Nýč, přesná střela z úhlu, po sólu uzavřela účet první půle.
II.poločas: 5.min. - 4:1, Adam Svoboda, střela po břevnu Tomáše Nýče, 6.min. - 5:1, Radek Procházka, Svoboda vybojoval ztracený míč, přesná přihrávka na Procházku a přesná střela k tyči, 12.min. - 6:1, Radek Procházka, střela z úhlu přesně kolem tyče, 17.min. - 7:1, Tomáš Nýč, skóre uzavřel vlastní gól hostů po střele Tomáše Nýče.
Branky: 3x Tomáš Nýč, 3x Radek Procházka, 1x Adam Svoboda.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Staré Buky - Bílá Třemešná 6:1 (4:1)
Další zvládnutý zápas, kdy domácí postupem času jasně mač ovládly, a uštědřili soupeři porážku. Dalších dost šancí ještě domácí hráči zahodili.

I.poločas: 2.min. - 1:0, Adam Svoboda, skóre otevřela dorážka Svobody, po vyražené střely Adama Merty, 3.min. - 1:1, hosté využívají svou šanci po rohovém kopu, kdy Ondru překonali po přesné křížné střele, 6.min. - 2:1, Radek Procházka, střela po autu Strassera, 8.min. - 3:1, Pavel Strasser, přesná střela z dálky, 13.min. - 4:1, Tomáš Nýč, střela k tyči po autu Tobiáše Janáka uzavřela skóre prvního poločasu.
II.poločas: 6.min. - 5:1, Radek Procházka, umístěná střela po pěkné nahrávce Merty, 12.min. - 6:1, Adam Merta, dorážka vyraženého míče uzavřela gólový výčet zápasu.
Branky: 2x Radek Procházka, 1x Adam Svoboda, 1x Pavel Strasser, 1x Tomáš Nýč, 1x Adam Merta.

Další zápas: Bílá Třemešná - Vítězná 0:4 (0:2)

Foto ze zápasů:

Trutnov C - Staré Buky 3:2 (2:1)

29. dubna 2014 v 21:40 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu

26.4.2014. K dalšímu utkání zavítali Bukovští na hřiště do Horního Staré Města, kde chtěli změnit nepříznivou bodovou bilanci venkovních zápasů. A hned od začátku utkání na svého soupeře vletěli a začalo z jejich strany představení v neproměňování vyložených šancí. Jako první hned v úvodní minutě zahodil svou šanci Maňuch, který tváří v tvář nedokázal domácího brankáře překonat, po pěkné nahrávce Prokopa. Domácí se k první střele dostali v 6. min., ale Wonka střelu na 2x chytá. V 10.min. se otevřelo skóre, když aktivní Maňuch našel Jana Prokopa, který se nemýlí a přesně zavěšuje 0:1. I nadále byli Bukovští nebezpečnějším týmem a hrnuli se do útoku. V 19.min. zahrával pěkný přímákMucudis, ale domácí gólman vyrazil střelu na rohový kop. Ve 23.min. se opět ukázal Prokop, který vybojoval míč po chybě domácí obrany, ale jeho "dloubák" přes branaře skončil nad domácí brankou. Pak přišly 2 kruté minuty pro hosty, nejdříve ve 26.min. po závaru před brankou si míč usměrňuje do vlastní branky Gábrle, který musí následně střídat 1:1. No a ve 28.min.po chybné přihrávce ve středu hřiště a rychlém protiútoku domácí podruhé skórují a otáčí stav 2:1.Otřesení hosté se postupně dostávali opět do tempa a v 35.min. zahazuje šanci Makovský, kdy jeho křížnou střelu domácí brankář vyráží. Ve 38.min. neproměňují své šance Prokop a Maňuch, kdy branař opět vyráží a obě střely kryje. Hosté ještě zahrozí v 42.min., ale přímý kop Makovského jde těsně vedle levé tyče domácí branky. Domácí si moc šancí v prvém poločase nevytvořili, ale i to jim na vedení v zápase stačilo. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, ale i tak se do první šance v 51.min. dostali Bukovští, kdy Maňuch našel Trunkáta, který ve slibné posici ovšem nedokázal domácího brankáře prostřelit. Pak začali hrozit domácí, když v 52.min. rychlý útok zakončují lobem, naštěstí nad Wonkovu branku. Poté ale přichází další chyba v obraně a špatný odkop Wonky, přímo k hráči hostů, který přesnou střelou k tyči snadno skóruje a zvyšuje na 3:1. Pak se hosté opět probudili, v 57.min. Prokop vybojoval míč a střílí gól, ale není uznán pro ofside. Toto se opakuje v 65.min., po rychlé akci Prokop - Maňuch, kdy opět pomezní odmával diskutabilní ofside.Domácí se k šanci dostávají v 76.min., kdy rychlý útok zakončuje domácí hráč střelou, naštěstí nepřesně, vedle Wonkovi branky. Z následného protiútoku svou šanci tváří v tvář branaři neproměňuje Makovský, domácí branař chytá. Domácí mohli naopak skórovat v 83.min., ale přímák k tyči Wonka vyráží mimo branku. Poté přichází 86.min. opět rychlá kombinace Maňuch - Prokop, který napotřetí (už bez ofsidu), střelou k tyči překonává domácího branaře a snižuje na 3:2. Závěrečný tlak hostů přinesl v 92.min. střelu Prokopa v slibné pozici nad, po nahrávce Korce a v 94.min. odmítl možnost vyrovnat Maňuch, který opět sám proti brankáři tohoto nepřekonal a vzápětí byl odpískán konec zápasu. Musím se zmínit ještě o přerušení zápasu a příjezdu sanitky na hřiště pro zraněného domácího fotbalistu, po nezaviněném střetu hlavami s Prokopem. Co závěrem? Pokračující komplex zvaný venkovní utkání trvá dál. Neproměněné šance zejména v prvém poločase znamenaly další myslím zbytečnou a smutnou prohru. Kdyby stav první půle byl 6:2 pro Bukovské, určitě by nebyl nikdo překvapen, ovšem fotbal se hraje na góly a tak opět Bukovští na bod nedosáhli, i když si ho určitě za výkon zasloužili.

Foto ze zápasu:

Pozvánka na víkend 26.4. a 27.4.2014

24. dubna 2014 v 8:16 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Další fotbalový víkend před námi a jaký program čeká na naše mužstva?

- Muži se v OP představí v těžkém utkání na půdě mužstva Trutnova C v Horním Starém Městě a to v sobotu 26.4.2014 od 17:00 hodin, přičemž zde má být televize NOVA s pořadem Okresní přebor, takže neváhejte a doražte podpořit naše hráče.

- Přípravka se střetne na turnajovém 10.kole doma s mužstvy Vítězné a Bílé Třemešné a to v neděli 27.4.2014 od 09:00 hodin. Zavítejte také podpořit naše nejmladší.

Počasí má být uplakané, ale teplé, takže doufám, že si najdete cestu na některé z utkání.

Přípravka: turnaj ve Vítězné

20. dubna 2014 v 21:46 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Přípravka: 9.kolo - turnaj ve Vítězné.

20.4.2014. Za slunečného, ale větrného počasí odehráli naši nejmladší své první turnajové kolo a to na hřišti ve Vítězné. Soupeři jim byla mužstva domácích, Bílé Třemešné a Rudníku. Až na druhý poločas s Rudníkem byli lepším týmem a proto myslím, že na začátek to byl slušný výkon.

Staré Buky - Vítězná 3:0 (1:0)
První utkání vyšlo Bukovským skvěle. Převaha v poli a hlavně jistá obranná dvojice byla základem úspěchu. Domácí si nevytvořili skoro žádnou šanci.
Statistika:
I. poločas: 2.min. - 1:0, Radek Procházka, střela z dálky k tyči po nahrávce Adama Merty.
II. poločas: 9.min. - 2:0, Radek Procházka, sám prošel přes obránce a míč umístnil přesně k tyči, 10.min. - 3:0, Radek Procházka, opět přesná střela po křížné přihrávce přes obranu.
Branky: 3x Radek Procházka
Staré Buky - Rudník 1:2 (1:0)
Druhé utkání se odehrálo se sousedem v tabulce. První poločas byli Bukovští lepší, ale svou šanci promarnili ve druhém poločase, kdy přenechali aktivitu Rudníku a ti toho využili ke vstřelení dvou gólů a výhře. Závěrečný Bukovský tlak už gól nepřinesl.
Statistika:
I. poločas: 5.min. - šance hosté, střelu chytá Tomáš Nýč, 7.min. - Pavel Strasser pěknou střelu posílá pouze do břevna, 13.min. - 1:0, Radek Procházka, přesná nahrávka Adama Svobody do obrany a střelu branař neudržel.
II. poločas: 3.min. - 1:1, hostující hráč sám před Nýčem neměl již co moc vymýšlet, střela přesně k tyči, 13.min. - 1:2, penalta, po faulu Tobiáše Janáka, kdy Nýč vystihl směr střely, ale ta byla přesně k tyči.
Branky: 1x Radek Procházka
Staré Buky - Bílá Třemešná 2:0 (2:0)
Poslední utkání bylo opět ve znamení Bukovského tlaku. Moc šancí však nepřineslo a většina útočných akcí končila před brankou Třemešné. I tak se dokázali Bukovští 2x prosadit.
Statistika:
I. poločas: 3.min. - 1:0, Pavel Strasser, konečně přesná střela z dálky, na kterou neměl branař šanci zareagovat, 12.min. - 2:0, Adam Svoboda, vybojovaný míč a střela Martina Gruse, kterou jen branař vyrazil k Adamaovi, který dorážkou míč uklidil do sítě.
II. poločas: zde stojí za zmínku jen 3.min. a střela Nýče z dálky a břevno branky Třemešné. Ostatní snažení obou mužstev již vyznělo naprázdno.
Branky: 1x Pavel Strasser, 1x Adam Svoboda.

Další zápasy: Vítězná-Bílá Třemešná 7:0, Vítězná-Rudník 3:2, Rudník-Bílá Třemešná 1:0.

Staré Buky - Poříčí 2:0 (1:0)

19. dubna 2014 v 21:44 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu

19.4.2014. K dalšímu utkání se na hřiště Starých Buků dostavil rival z Poříčí a za parádní divácké kulisy se odehrálo dramatické a pohledné utkání. Než se začalo pořádně hrát, už ve 2.min. vybojoval v pokutovém území míč Jan Prokop, přesnou přihrávkou našel Zdendu Maňucha, který nekompromisně a přesně zakončuje a otevírá skóre 1:0. Hosté o minutu poději posílají prudkou střelu ovšem mimo Wonkovu branku. S postupem času hosté přidávají na obrátkách a získávají územní převahu. Ve 14.min. z nebezpečné vzdálenosti zahrávají přímý kop, střela jde ale opět vedle domácí branky. V 18.min. slabou střelu hostů likviduje Wonka. První tutovku hosté zahazují ve 20.min., kdy po chybné rozehrávce Gábrleho, musí oheň hasit Wonka, který tvrdou střelu vytěsňuje na břevno a roh, po kterém opět vyráží střelu mimo pokutové území. Domácí se k další šanci dostali ve 25.min. po přímém kopui Gábrleho, ale Prokop ve slibné posici netrefuje míč. Ve 30.min. hosté roztočili kolotoč 3 rohových kopů u domácí branky, kdy však obrana i s Wonkou vše zvládli, a hosté se neprosadili. Domácí zahrozili ve 32.min., kdy po centru Prokopa parádně hlavičkuje Záplata, ale míč letí vedle tyče branky hostů. V této fázi hry domácí hru vyrovnávají a dostávají se častěji na dostřel branky hostů. Tutovku zahazují ve 38.min., kdy Prokop centruje, ale Maňuch v pěkné pozici pálí nad branku. Ve 40.min. se domácí domáhali pokutového kopu, kdy pronikajícího Prokopa hostující obránce stáhl za rukáv v pokutovém území, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. Ještě ve 41.min. hlavičkuje Týnek po centru Makovského, který vybojoval odražený míč, ale branař hostů byl na místě. A tak se šlo do kabin za stavu 1:0. Do druhého poločasu nastoupili lépe hosté a v prvních deseti minutách zatlačili domácí na svou polovinu. Vážnější šanci v 51.min., tvrdou hlavu však posílají jen mimo domácí branku. Postupem času však domácí opět bojovností vyrovnávají hru a začínají být nebezpečnější. V 55.min. první z promarněných šancí zahazuje Maňuch, kdy po vybojovaném míči a centru Prokopa z ložené šance posílá míč jen vedle branky. O dvě minuty později zahazuje šanci Záplata, kdy po závaru před brankou na 3krát se nepodařilo prostřelit branaře a dopravit míč do sítě. V 60.min. po další nahrávce aktivního Prokopa, po střele Záplaty je již branař hostů překonán, ale zastupuje jej obránce, který vykopává míč z brány. Za neutuchající podpory domácího fans se Bukovští dále tlačili k hostující brance a zcela převzali hru do svých rukou. V 62.min. šel sám Maňuch na hostujícího brankaře, ale ten jeho střelu chytá. Hosté se do šance dostali ve 69.min., kdy po rohovém kopu Wonka vyráží míč a následná střela končí mimo jeho branku. Pak už k radosti domácích přichází 72.min. kdy Prokop parádně našel Jirku Makovského a ten se konečně přesně trefuje a zvyšuje na 2:0. Od té doby se již hrálo domácím v pohodě a udržovali stav utkání. Hosté se ještě ukázali ve 75.min., kdy prudká střela však těsně míjí domácí branku. Když si pak ve zbylém čase už žádný z týmů nevytvořil vážnější šanci, utkání skončilo k radosti domácího publika 2:0. Co závěrem? Určitě divácky pěkné a rychlé utkání, se muselo všem líbit. Domácí borci určitě zaslouží poděkování za podaný výkon, kdy jak se říká, celý zápas odjezdili a zaslouženě vyhráli. Škoda jen neproměněných šancí. Teď nás čekají dva těžké zápasy s mužstvy z čela tabulky Trutnovem C a Kunčicemi tak doufáme, že i zde odvedeme pěkné výsledky. Fans bude s vámi.

Rtyně v Podkrkonoší - Staré Buky 1:1 (0:1) penalty 4:3

12. dubna 2014 v 23:08 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu

12.4.2014. K dalšímu utkání zavítali Bukovští na hřiště do Rtyně. Za podpory fans a početného publika začal fotbal na trávníku z obou stran opatrně a odehrával se zejména ve středu pole, přičemž akce na obou stranách končily bez ohrožení branek. Od 10.min začali iniciativu přebírat hosté a do první akce se v 10.min. dostal Palinkáš, který po obejití dvou hráčů, po nahrávce Trunkáta padá v pokutovém území před domácím brankářem a obrana odkopává do zámezí. V 11.min. Trutnkát doráží po přímém kopu nad domácí branku. O minutu později po dalším přímém kopu v provedení Mucudise slibný centr pouze bez povšimnutí proletí pokutovým územím nikým neatakován a končí mimo branku. V těchto minutách se domácí brání v 10.-ti hráčích a nedokáží míč vyvézt ze své poloviny. Zaslouženou odměnu za tlak na domácí branku dostávají hosté v 31.min. kdy střílí z dálky Makovský a jeho střelu usměrňuje do své branky domácí hráč a Buky se zaslouženě ujímají vedení 0:1. Ani poté se obraz hry nemění a hosté šlapou do plných a ve 35.min. Týnek nastřeluje pouze brankovou konstrukci domácí svatyně. V 38.min. zahazuje tutovku Palinkáš, který obešel 3 domácí hráče a tváří v tvář domácímu brankáři trefuje jen do míst, kde stojí a tak jeho střelu vyráží na rohový kop. Domácí se poprvé dostávají do ohrožení branky hostů až ve 39.min., kdy ale přízemní střelu po kombinaci Wonka bez problémů kryje. Poslední tutovku první půle neproměňuje ve 40.min. opět Palinkáš, kdy po nahrávce Týnka střílí vedle domácí branky. V 43.min. se ještě ukázal pěknou střelou z dálky Záplata, ale opět chyběla přesnost a tak se šlo do kabin za stavu 0:1. Určitě by se nikdo nedivil, kdyby skóre bylo 0:4, což by si určitě Bukovští za svůj výkon zasloužili. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, se zvýšeným pohybem po hřišti, ale snaha končí před pokutovým územím. Do prvního ohrožení branky se však dostali hosté, kdy po nahrávce Týnka Mucudis pálí vedle branky domácích. V 7.min. Palinkáš prováhal střelu před brankářem ve slibné pozici a tak domácí v pohodě odvrací. A tak v 55.min. domácí zúročují svou aktivitu, kdy přesnou, pěknou střelu posílá domácí hráč neatakován přesně k tyči do Wonkovi branky a srovnávají na 1:1. V dalších minutách hry se začíná projevovat i svými spornými výroky hlavní arbitr, který do té doby nemusel řešit spornější situace a zdálo se, že svou roli vcelku zvládá. Né že bych zaujatě zde kritizoval jeho výroky, ale nejméně ve třech případech neodpískal faul na hostujícího hráče, přičemž vzápětí odpískal faul na hráče domácích. Na spornost výroků doplatil Bukovský Palinkáš v 63.min., kdy opět sudí nepíská jasný faul na Bokora, ale Palinkášův zákrok přes balón opět ihned píská a navíc oceňuje žlutou kartou. Ten však neudrží nervy na uzdě a rozhodčímu řekne své a samozřejmě následuje karta barvy červené. Domácí pak v 74.min. málem využili rozhozené hry oslabených hostů a po kombinační akci střela domácího hráče končí na tyči Wonkovi branky. Bukovští se ještě snažili ohrozit domácí branku, ale gól Maňucha v 75.min. nebyl uznán pro postavení mimo hru. I nadále byla hra značně rozkouskována bez větších šancí a za zmínku snad stojí 78.min. a neodpískané dva fauly za sebou na hostující hráče. A když se tedy do konce zápasu již skóre nezměnilo, šlo se do pokutových kopů. Za hosty proměnil Gábrle, Kábrt, Trunkát a nedal Záplata, no a protože za domácí byli všichni úspěšní, nakonec dva body zůstaly doma. Co říct závěrem? Před zápasem bychom asi bod brali, ale vzhledem k průběhu zejména první půle by se nemohl nikdo divit, že by si Bukovští odvezli všechny, fotbal se však hraje na 2x 45 minut a to se opět potvrdilo. Zejména poté nepochopitelný výkon ve druhém poločase hlavního a pomezního arbitra (u diváků) byl dosti diskutabilní a místy přinášel i úsměv na naštvané tváře hostujících fotbalistů a fanoušků. No nic kolo je za námi a je fakt, že kdyby Bukovští dali v prvém poločase polovinu šancí, nebylo by ve druhém poločase co řešit. Jak se říká, zapomeňte, jedeme dál a už další kolo nás čeká těžký domácí zápas s mužstvem Poříčí. Věřím, že za podpory fans rivala obereme o nějaké body a nejlépe o všechny :-D.

Staré Buky - Mostek 4:0 (1:0)

6. dubna 2014 v 23:07 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu

5.4.2014. K prvnímu jarnímu kolu zavítal na Starobucký pažit celek Mostku. Za celkem slušného počasí se na hřišti odehrál pohledný a docela rychlý fotbal zejména v prvém poločase, kdy domácí měli míč častěji na kopačkách, ale hosté byli v úvodu nebezpečnější. Přesto se do první akce dostali Bokovští a hned z toho byl gól. V 5.min. Trunkát našel přesnou přihrávkou Davida Palinkáše, který k tyči prostřelil brankáře hostů a otevřel skóre 1:0. Hned v následující minutě mohli skórovat hosté, ale vyloženou šanci, kdy se ocitl hostující hráč před domácím gólmanem Wonkou zahodil, když mířil vedle domácí branky. Další šanci si hosté vytvořili v 10.min., kdy opět v akci jeden na jednoho pálí hostující hráč nad domácí branku. Domácí se k ohrožení branky dostali v 14.min., kdy aktivní Makovský našel novou domácí posilu Tomáše Sedláčka, ale jeho slabou střelu hostující brankář likviduje. Do třetice hosté zahazují tutovku v 15.min, kdy rychlý protiútok a následnou střelu Wonka vytěsňuje a situaci uklidnil až Jan Gábrle odkopem od branky. Domácí se ukázali v 19.min., kdy Lukáš Záplata však svou střelu posílá vedle branky hostů. V této fázi hry již domácí přebírali iniciativu a v 22.min. Makovský po nahrávce Trunkáta střílí také vedle branky hostů. Ve 24.min. se ukazuje Jan Gábrle, který kope přímý kop, ale jeho střelu brankář hostů vystihl a chytá. Hostě se v šanci opět po rychlém útoku ocitli v 27.min, kdy po centru ze strany, ve slibné pozici svou střelu hostují hráč posílá opět mimo Wonkovu branku. Za zmínku stojí ještě střela z dálky Gábrleho ve 30.min., která mířila jen vedle branky hostů. Když si žádné z mužstev již do konce poločasu žádnou vážnější šanci nevytvořilo, šlo se do kabin za stavu 1:0 pro Bukovské. Druhý poločas začali lépe domácí a už v 47.min. Trunkát nahrál do vápna, kde ve skrumáži se dostal k míči Tomáš Sedláček a prostřelil vše co mu stálo v cestě - 2:0. No a když v 54.min. Zdenda Maňuch, po vybojovaném a nahraném míči od Makovského, míří přesně a zvyšuje na 3:0, zůstává na trávníku jen jedno mužstvo a to domácích. V 61.min. po centru Ivoše Kábrta zahazuje šanci Palinkáš, když míří jen vedle branky hostů. Další šanci vychytá brankář hostů domácím v 77.min, kdy vyráží střelu Lukáše Záplaty. Skóre se naposledy mění v 84.min. kdy parádním centrem Jan Prokop našel Davida Palinkáše, který k radosti domácích fanoušků míří přesně a uzavírá skóre na konečných 4:0 pro domácí. Závěrem bych utkání shrnul, že hosté mohli ze začátku vést 4:1, ale nepřesnou muškou dali šanci domácím, kteří ji trpělivým výkonem využili, a následně zejména ve druhém poločase hosty vůbec k ničemu nepustili. Parádní zápas zejména pro oko domácího diváka, gratulace. Současně bych chtěl ještě jednou pogratulovat Janu Gábrlemu a Davidu Sukovi k jejich životnímu jubileu. Také bych chtěl ještě přivítat v našem klubu nové tváře a to Fandu Bokora, Tomáše Sedláčka, Víťu Šošovičku a Ivoše Kábrta a popřát jim, co nejvíce vstřelených gólů a hodně podařených zápasů. Ukázat se můžou již v příštím těžkém zápase ve Rtyni v Podkrkonoší, kam je přijede samozřejmě podpořit i Bukovští Fans.

Foto ze zápsu:

POZOR !!!!! Začínáme.

3. dubna 2014 v 7:49 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Vážení přátelé naší kopané.

Po delší zimní pauze nám začíná kolotoč zápasů Okresního přeboru sezóny 2013-2014. Pro první jarní utkání nám los přiřkl mužstvo Mostku, které k nám zavítá dne 5.4.2014 s úvodním hvizdem v 16:30 hodin. Tak neváhejte a přijďte podpořit naše "čutálisty" v dalším snažení.