Vítěz Okresního přeboru Trutnov pro sezónu 2014-2015. Gratulujeme.

Srpen 2014

Staré Buky – Úpice B 8:1 (4:1)

31. srpna 2014 v 18:45 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Staré Buky - Úpice B 8:1 (4:1)

30.8.2014. Ve čtvrtém kole jsme přivítali, za zprvu deštivého počasí, na domácím pažitu nováčka, mužstvo Úpice B. A hned od úvodního hvizdu bylo patrné, že domácí Sokolíci chtějí poprvé zvítězit v nových dresech a vytvořili se tlak. Už ve druhé minutě se ukázal Palinkáš, který po nahrávce Prokopa posílá technickou střelu vedle levé tyče branky hostů. V 7.min. našel Makovský centrem před brankou volného Prokopa, který v dobré šanci míří vedle pravé tyče. V 9.min. Prokop vybojoval a zatáhl po pravé straně míč, ale ve slibné pozici volí místo střely centr před bránu hostů, ale ten nestačí nikdo tečovat. V 16.min. se už ale můžou domácí radovat, když parádně trefuje přímý kop z poza vápna Jan Prokop, brankář hostů na míč nedosáhl a otevírá se tak skóre 1:0. Než se hosté stihli vzpamatovat tak v 18.min. rozvlnil síť branky hostů David Palinkáš, po pěkném centru a přesné střele. Hosté se k první střele na domácí branku dostali v 19.min., ale s přímým kopem z 30m nemá Wonka větší práci. Další parádní akci diváci mohli vidět v 26.min., kdy Záplata našel Palinkáše, ten obešel dva hráče, přesně nacentroval Janu Prokopovi a ten prostřelil brankáře hostů a zvýšil na 3:0. Už o 2.minuty později mohl opět změnit skóre Palinkáš, po přesné nahrávce Pokopa, ale jeho slabá střela mířila do branaře hostů. Ve 31.min. mohli hosté podruhé ohrozit branku domácích z přímého kopu, ale i tentokrát si se střelou Wonka poradil.V těchto chvílích domácí zvolnili hru a hosté se dostávali častěji na dostřel branky. A hned prvou šanci využili, když v 31.min. po centru z levé strany míč prošel před Wonkou na zadní tyč, kde hostující hráč hlavou pěkně zavěsil do protipohybu domácího gólmana a snižuje na 3:1. Drama domácí odmítli ve 42.min. po parádní rychlé kombinaci, kdy Šošovička našel centrem Palinkáše, ten došel až k branaři hostů, kterého obstřelil, a volný míč poté dorazil do sítě Jan Prokop. Zvýšil tak na 4:1 a dovršil tak svůj první hetrik sezóny. Do konce poločasu se už skóre nezměnilo, a tak se šlo do kabin za zaslouženého stavu 4:1. Do druhého poločasu domácí vystřídali Palinkáše za Jana Němečka. Hned od začátku bylo vidět, že hosté chtějí ještě něco s nepříznivým stavem udělat a tlačili se na domácí branku. Snaha většinou končila na obranných řadách Bukovských. Nopak domácí vyráželi do nebezpečných brejků do vysunuté obrany. První vážnější akci měli domácí v 53.min., kdy Záplata přesným centrem za obranu našel volného Trunkáta, který však mířil přesně do brankáře hostů.Následné rozehrání hostů zachytil Jan Němeček a v situaci sám proti brankáři hostů se nemýlil a zkušeně zavěsil k tyči a zvýšil na 5:1. Domácí poté střídají Víťu Šošovičku za Josefa Širokého. I nadále se však hosté nevzdávali a hráli aktivně dopředu a měli míč častěji na kopačkách. V 57.min. přesným centrem nachází hostující hráč spoluhráče před domácí brankou, ale ten střelu z první posílá vedle levé tyče. V 60.min. po zahrávaném rohovém kopu hostů a následném závaru před domácí brankou, posílá hráč hostů svou střelu do břevna domácí branky a do autu. Domácí se do další šance dostávají v 65.min., kdy aktivní Jan Špička zatáhl rychle míč po levé straně , křížnou přihrávkou našel na pravé straně volného Trunkáta, ten však opět míří jen do brankáře hostů. Domácí poté střídají Jana Prokopa za Nikolase Mucudise. Ten se do své prvé šance dostává vzápětí, kdy jej našel centrem Korec, ale následné rychlé sóle skončilo střelou do brankáře hostů. Poté zas přichází chvíle hostů. V 73.min. nejdříve rychlý útok po pravé straně, přesný centr před bránu, ale zde opět hráč hostů míří před Tomášem Wonkou jen mimo branku. Další šance se jim naskytla o minutku později, kdy nevyšel ofside systém domácích, ale včasným vyběhnutím akci zneškodnil Wonka, který odkopl před 2 hostujícími hráči. Do třetice v 76.min. zahazují slibnou šanci, když po centru Bokor odhlavičkoval do středu velkého vápna, kde byl volný hráč, ale ten opět míří jen nad domácí branku. No a jak se říká nedáš - dostaneš. V 74.min. opět zatáhl po pravé straně Špička, přesně nachází na druhé straně nabíhajícího Jirku Makovského, který nekompromisně k tyči zvyšuje na 6:1. V dalších minutách již hosté rezignovali a domácí dohrávali již v pohodě. V 81.min. zahrával Němeček rohový kop, míč poslal přesně na hlavu Lukáše Záplaty, ale ten trefuje přesně do míst kde stál brankář hostů. Další parádní akci domácí předvedli v 84.min., kdy opět Špička zatáhl po pravé straně, našel volného Nikolase Mucudise, který prostřeluje brankáře hostů a zaznamenává svůj premiérový gól v Bukovském dresu 7:1. Krutou porážku pak hostům zpečetí parádní akcí trio Makovský, Němeček a Jan Špička, kdy po rozehrání za vysunutou obranu hostů jdou sami na branaře hostů, kdy po jeho překonání Němeček nabídl míč ke skórování do prázdné branky Špičkovi, který stanovil konečné skóre na 8:1.

Závěrem: No konečně parádní a hlavně zkušený výkon domácích znamenal vysokou výhru. Vyšší výhře poté zabránila mnohdy nepřesná koncová nahrávka nebo prostě zahozená šance. To však nic nezměnilo na zaslouženém vítězství a zisku všech bodíku. Díky všem co hráli a ovšem gratulace Janu Prokopovi k hetriku. Teď se musíme připravit na další zápas, kdy zavítáme k derby na hřiště do Poříčí.

Foto ze zápasu:

Pozvánka na víkend 30.8. a 31.8.2014

28. srpna 2014 v 22:39 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Máme tu další fotbalový víkend a to už u i za účasti naší přípravky.

V sobotu 30.8.2014 se muži od 17:00 hodin utkají doma s mužstvem Úpice B,

no a v neděli 31.8.2014 od 09:00 hodin zahájí sezónu starší přípravka, která se doma utká s mužstvy Bílé Třemešné a Lánova.

Přijďte povzbudit naše mužstva.

Rozloučení s prázdninami

27. srpna 2014 v 22:34 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Dne 23.8.2014 se od 13:00 hod. uskutečnilo na hřišti TJ Sokol Staré Buky, za spolupořádání Obce Staré Buky, TJ Sokol Staré Buky a Mysliveckého sdružení Staré Buky, rozloučení s prázdninami. Za příjemného počasí si zde děti užily mnoho her a zábavy. Tímto bychom těm "starším" popřáli mnoho úspěchů v novém školním roce, který už příští týden začíná.

Zde přinášíme pár fotek z akce:

Mostek - Staré Buky 4:3 (2:1)

26. srpna 2014 v 22:23 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu

23.8.2014. V dalším kole Bukovští zavítali na horkou půdu do Mostku. Hned na úvod Bukovské fanoušky přivítal svéráznými výroky pan Lebeda a další místní fanoušek, když nevybíravě "vyhodili" Bukovské diváky z "domácí" divácké lavičky, která nebyla nijak označena. No nic, toto nemělo vliv na vlastní průběh zápasu, takže se budu věnovat jemu, protože na podobné chování jsme zvyklí z jiných trávníků. Vlastní zápas vyšel na jedničku domácím, když hned v úvodní minutě prošel domácí útočník nejistou levou stranou Bukovské obrany, přesně nacentroval před branku, kde nekrytý domácí hráč pohodlně zavěsil k tyči Wonkovi branky a otevřel skóre 1:0. Ve 13.min. týž domácí hráč opět rychle prošel levou stranou a opět přesným centrem našel volného hráče, který neměl problém se zakončením a zvýšil na 2:0. V těchto chvílích byli domácí lepším a nebezpečnějším týmem. Až v 18.min. se poprvé k brance dostali hosté, kdy po rohovém kopu se štěstím zavěsil za vlastního gólmana hráč domácích a bylo sníženo na 2:1. Od té chvíle začali hosté srovnávat hru a ve 21.min. se naskytla další šance, kdy Palinkáš prošel před bránu z poloviny hřiště, ale místo střely volil centr, který nikým netečován skončil v autu. Domácí se presentovali rychlým útokem ve 24.min., kdy se dostali do přečíslení po chybě hostů ve středu hřiště, ale střela domácího hráče skončila jen vedle branky. Tutovku domácí zahodili v 26.min., kdy totožný rychlý útok po levé straně a následném centru skončil "jen" nad brankou hostů. Poslední vážnější šanci v prvém poločase měli Bukovští, kdy Makovský, po rozehraném rohovém kopu Prokopa, hlavou mířil nad domácí branku. Do konce prvé půle se hra odehrávala převážně mezi vápny, takže poločas skončil 2:1 pro domácí. Hned po začátku druhého poločasu se hosté natlačili před branku domácích, ale ve vzniklém závaru nikdo nevystřelil a tak tohoto využili domácí, kdy odražený míč rychlým přechodem "dovezli" na hranici velkého vápna, kdy následně domácí hráč parádním "angličákem" zvyšuje skóre 3:1. V 55.min., se do šance dostali domácí, kdy po chybném odkopu Širokého naštěstí střílí mimo Wonkovu branku. Na druhé straně se v 59.min. po rychlé akci mohl prosadit Prokop, ale na hranici velkého vápna byl odzbrojen domácí obranou. V dalších minutách se Bukovští dostávali více do hry, byli nebezpečnějším týmem a v 70.min. se dočkali snížení, když Prokop vybojoval míč před brankou domácích, našel přesně Davida Palinkáše, který se k radosti Bukovských fanoušků trefil přesně k tyči a opět snížil na 3:2. Hned o minutku později se mohli hosté radovat znovu, když míč zatáhl Korec, našel Šošovičku, ten Prokopa, ale ten v záklonu střílí jen vedle domácí branky. Když se zdálo, že bude jen otázkou času, kdy Bukovští srovnají skóre, přišla v 74.min. chyba Širokého, který hlavou netrefuje nakopávaný míč, domácí hráč jej získá a přesnou střelou k tyči překonává Wonku a opět zvyšuje na 4:2.I nadále se však Bukovští tlačili k domácí brance, čehož v 82.min. málem využili domácí, kdy po rychlém brejku Široký fauluje v pokutovém území, ale domácí hráč nařízený pokutový kop posílá vysoko nad branku hostů. A tak přišla 84.min., kdy se k parádnímu sólu "nadechl" Palinkáš, prokličkoval se obranou domácích, přesně našel volného Aleše Týnka, který překonal přesnou střelou domácího brankáře a opět snížil na rozdíl jednoho gólu 4:3. I nadále se Bukovští tlačili k brance domácích, ale do konce zápasu se jim však již vyrovnat nepodařilo, a tak opět prohrávají, tentokrát 4:3.

Závěrem: Bukovským hodně utekl začátek utkání, kdy rychle prohrávali 2:0 a vypadalo to špatně. Následně se vzchopili a ukázali, že fotbal hrát také umí, ale vzhledem k chybám v obraně a dobře hrajícím domácím, byli po celý zápas o tu jednu branku pozadu. Co naplat, příští zápas doma s Úpickým béčkem již musíme zabrat a poprat se o všechny bodíky, samozřejmě fanklub bude u toho. PS: Jo ještě se musím zmínit o tom, co jsem již na začátku nakousl a to o "přátelském" prostředí domácích, kteří z neoznačené lavičky vyhazují diváky Buků (podotýkám, že to nebyl fanklub), přičemž musela odejít i manželka jednoho hráče s malou dcerkou. O dalších poznámkách již nemluvím. Co dodat? To nechám na posouzení ostatních. Teď již vzhůru na Úpici B.

Životní jubileum - Václav HUSA

26. srpna 2014 v 22:21 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Dne 27.8.2014 oslaví své životní a kulaté 70. jubileum dlouholetý člen, činovník, kamarád pan Václav Husa. Tímto mu přejeme vše nejlepší, hlavně hodně zdravíčka a další dlouhá léta spojená s činností v TJ Sokol Staré Buky.

Pozvánka na sobotu 23.8.2014

21. srpna 2014 v 21:00 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Vážení sportovní přátelé, jsem zde s další pozvánkou pro ty, kteří nevědí co s načatou sobotou.

Takže v sobotu dne 23.8.2014 od 13:00 hodin se na hřišti TJ Sokol Staré Buky uskuteční ve spolupráci s Obcí Staré Buky "Rozloučení s prázdninami", kde si děti užijí doufám pěkné odpoledne plné zábavy, soutěží a čerstvého vzduchu :-D

No a poté od 17:00 hodin zavítají naši muži ve 3.kole Okresního přeboru k těžkému utkání do Mostku. Tak doufám, že se společně uvidíme.

Staré Buky – Kunčice nad Labem 1:3 (1:2)

18. srpna 2014 v 22:39 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Staré Buky - Kunčice nad Labem 1:3 (1:2)

16.8.2014. Na první domácí zápas zavítalo do Starých Buků mužstvo Kunčic nad Labem. Za Fotbalového počasí musím hlavně zmínit, že domácí Sokolíci nastoupili v nových dresech, v klubových barvách. Tímto děkuji všem sponzorům, kteří se podíleli na nákupu a presentaci Bukovského fotbalu. Vlastní zápas byl v očekávání, hlavně ve světle slušného výkonu v utkání se Strážným, a dále vzhledem k dobré sestavě Bukovských. Za obvyklé "akustické" podpory fanklubu začalo utkání pro domácí parádně. Zakousli se do svého soupeře a vypadalo to na hladký průběh. Už v 1.min. spálil šanci Palinkáš, kdy po závaru před brankou a vybojovaném míči Týnkem se však v konečné fázi ukopl. V 4.min. se však už domácí mohli radovat, když Josef Široký napřáhl ke střele z 30m, kterou si hostující hráč srazil do protipohybu brankáře, do vlastní sítě a domácí vedli 1:0. I nadále se domácí tlačili do soupeře a v 8. min. zahazuje tutovku Prokop po nahrávce Týnka, když opět trefuje jen brankáře hostů. V 9.min. se poprvé ukázali hosté po rychlém protiútoku a rozehrávce na vlastní půli, útočící hráč střílí vedle branky, kterou hájil opět Tomáš Wonka. Další tutovku zahazují Bukovští v 10.min., kdy Prokop zatáhl, centrem našel Maňucha, který však našel svou střelou pouze místo kde stál brankář. Ten vyráží pouze na rohový kop. V 11.min. se v domácí brance ukazuje Wonka, když na dvakrát kryje "přímák" hostů z 25m. Od 15.min., kdy hosté přečkali tlak Bukovských začali vyrovnávat hru a současně hrozit před domácí brankou. V 16.min. zahazují první tutovku po rychlém brejku, hostující hráč posílá střelu vedle domácí branky. V 18.min. se opět musí ukázat Wonka v domácí brance, když vyráží střelu hostů na rohový kop, která mířila přesně k tyči. I v dalších minutách byli aktivnější a hlavně přesnější v přihrávkách a aktivitě hosté, takže se jim množily šance ke skórování. Na druhé straně snaha Bukovských končila před velkým vápnem. Takže ve 20.min. Wonka chytá nebezpečnou střelu z 25m, ve 22.min. nikdo z hostů naštěstí netečoval centrovanou střelu, která prolétla před domácí brankou. Ve 30.min se opět musel Wonka v brance otáčet, když po rychlém brejku vyráží střelu na rohový kop, z kterého následně musí opět zasahovat, při odražené střele z 20m. V této fázi hry hosté k nelibosti domácích fanoušků kontrolují hru. Jejich snaha se vyplácí v 36.min., kdy po rychlém brejku a centru z pravé strany si míč do vlastní sítě sráží Záplata a je srovnáno na 1:1. Další tutovku hostům kazí ve 40.min. brankář domácích Tomáš Wonka, kdy kryje tvrdou střelu opět po rychlém brejku do bezmocné obrany. V 42.min. však musí opět kapitulovat, po špatném rozehrání a odkopu obrany a rychlé kombinaci hostů byl již proti střele k tyči bezbranný a hosté musím říct že zaslouženě otáčí na 1:2. Do konce prvé půle se stav již nezměnil, takže se šlo do kabin za nepříznivého stavu 1:2. Vzhledem k posledním zápasům nikdo neházel "flintu do žita" a čekal, co domácí vymyslí do druhé půle. Následně se ukázalo, že opak byl pravdou. Už v 48.min. se hostující hráč prohnal po lajně, nacentroval přesně přes 3 domácí hráče na malé vápno, kde byl nikým nekrytý hráč, no a ten již to měl jednoduché a nedal Wonkovi šanci - 1:3. Opaření domácí se v dalším průběhu utkání již nezmohli na vážnější ohrožení hostujícího brankáře. Za zmínku stojí snad jen 61.min., kdy se hostujícími řadami prošel Pavel Korec, našel centrem Prokopa, ten však opět trefuje jen brankáře hostů. Více asi nemám co k utkání psát, neboť si nikdo již nevytvořil gólovou šanci. Domácí se sice snažili, ale jejich snažení lze nazvat asi slovem zmar, protože nedošlo k ohrožení branky hostů. Ti si zbytek zápasu v pohodě pohlídali a musím říci, že nakonec zaslouženě odvážejí z Buků 3.bodíky.

Závěrem: Co dodat? Někdy lépe dostat "facku" dříve než později. Bukovští byli na hřišti vidět 20.min prvého poločasu, pak již jen hosté. Premiéra nových dresů tak nevyšla jak jsme si přáli, ale každý den není posvícení. Zvedněme hlavu a už v Mostku můžeme napravit reputaci a v tom Vám bude za zády stát Váš fanklub. Takže jdeme společně na to a ukažme, že hrát fotbal umíme.

Foto ze zápasu, a kolektivní foto:

Pozvánka na sobotu 16.8.2014

14. srpna 2014 v 21:34 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Vážení přátelé, zvu Vás na druhé kolo okresního přeboru, kdy se naše mužstvo poprvé představí doma v nové sezóně od 17:00 hodin a to proti mužstvu Kunčice nad Labem.
I přes probíhající festival věřím v hojnou účast jak fotbalistů tak diváků.
Pozor !!! Naše mužstvo by mělo představit nové dresy !!!!! Tak neváhejte a doražte.

Strážné - Staré Buky 2:3 (2:1)

12. srpna 2014 v 15:32 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu

9.8.2014. K úvodnímu zápasu sezóny 2014-2015 zajížděli oslabení Sokolíci, opět za podpory fanklubu na hřiště do Dolní Branné, k utkání se Strážným. Za letního počasí se zde odehrál opět dramatický zápas průměrné úrovně. Úvod zápasu vyšel lépe domácím, kteří měli více ze hry, ale k vytvoření pořádné šance to nevedlo. Bukovští se naopak do šance překvapivě dostali v 7.min., když nová posila Jiří Němeček obstřelil z malého vápna domácí obránce i s brankařem, ale míč končí mimo, těsně vedle domácí tyče. Do druhé šance se hosté dostali ve 12.min., kdy František Bokor parádně přešel přes tři hráče a poté prostřelil brankaře domácích a otevřel skóre 0:1. Z vedení se však neradovali Bukovští dlouho. Už v 16.min. zahrozili domácí střelou z 35m, která minula těsně branku hostů, kterou opět hájil Tomáš Wonka. V 17.min. už však přišlo vyrovnání, a to z proměněného pokutového kopu, který byl nařízen po faulu Širokého 1:1. A co více, už v 19.min. domácí otáčí skóre po chybě Bukovské obrany za velkým vápnem a následné rychlé akci, kterou zakončuje nekrytý domácí hráč přesně k tyči 2:1. Kdo by v této chvíli čekal, že se Bukovští položí, byl překvapen. Naopak, převzali otěže hry a začalo zahazování šancí. Ve 21.min. vyzkoušel parádní střelou z 30m Lukáš Záplata domácího gólmana, který však jeho střelu chytá. Ve 22.min. zahazuje svou první tutovku Jan Prokop, když Němeček vybojoval míč před vápnem po chybě domácí obrany, našel volného Prokopa, ale ten jen míří přesně do brankáře, který míč vyráží. Ve 26.min. Záplata pěkným centrem ze strany našel Prokopa před domácí brankou, ale ten z malého vápna střílí vysoko nad domácí branku. V těchto chvílích domácí snažení většinou končilo před pokutovým územím hostů, nebo střelami mimo branku. Naopak Němeček v 35.min. z přímého kopu orazítkoval tyč domácí branky a odražený míč posílá volný Prokop opět v tutové pozici jen nad branku domácích. V 44.min. se k tvrdé střele napřáhl Pavel Korec, ale míří opět nad domácí branku. No a když se v 45.min. Prokop, po centru Záplaty, hlavou trefuje na hranici malého vápna těsně nad domácí branku, šlo se do kabin za stavu 2:1 pro domácí. Do druhého poločasu vstoupili hosté s jasným cílem o vyrovnání. V 50.min. po rohovém kopu Němečka posílá Záplata míč nad domácí branku. V 52.min. byla za faul na Prokopa nařízena penalta, kterou však Prokop neproměnil a jeho slabou střelu domácí gólman chytá. Domácí se ve druhém poločase dostávají k prvé šanci v 59.min., kdy po špatné rozehrávce hostující obrany jde domácí hráč sám na Wonku, ale ten hosty podrží, a míč mu vykopává na hranici velkého vápna z nohy. Pak již kartové drama na účet domácích. Nejdříve v 60.min. za stažení pronikajícího Prokopa dostává domácí hráč po druhé žluté červenou kartu, a nařízenou penaltu proměňuje Němeček a srovnává na 2:2. No a v 65.min., po faulu na Makovského je nařízena další penalta, kterou však Němeček neproměňuje, ale domácí brankář, který opět střelu chytá dostává za proslov červenou kartu. Domácí tak ve zbytku zápasu dohrávají o 9.hráčích, ale Bukovští toho dlouho nedokázali využít, ba naopak. Trápení s koncovkou potvrzuje v 74.min. Široký, který z 30m míří nad domácí branku a v 84.min. Korec, který nedokázal prostřelil domácího brankáře v situaci jeden na jednoho. No a když se zdá, že se půjde do penalt, v 94.min., z poslední akce Jan Prokop protrhl střeleckou smůlu a k radosti fans a diváků hostů otáčí skóre na konečných 2:3. Závěr: Dramatické utkání, které mohlo být ze strany Bukovských rozhodnuto už v prvém poločase, ale množství zahozených šancí opět jak se zdá bude doprovázet naše hráče. Jinak průběh utkání odpovídal asi dusnému počasí a absenci některých hráčů, ale důležité je, že tři bodíky se vezou do Buků.Smeknout také ještě musím před domácími, kteří v 9. hráčích odehráli víc jak dobře 20.min v závěru utkání. Tak teď již příprava na další utkání doma s Kunčicema.