Poslední výkop - podzim 2014

10. listopadu 2014 v 21:44 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Tož na přání jsem dole umístil odkaz na fotečky a hlavně videa z podařeného výkopu Smějící se.

Staré Buky - Strážné 4:1 (3:1)

8.11.2014. K poslednímu letošnímu utkání zavítalo na Starobucký pažit, v předehrávce jarního kola mužstvo Strážného. Než se stačili diváci rozkoukat, zahrávali hosté ve 2.min. přímý kop ve vzdálenosti 35m. K odraženému balónu se dostal Maňuch, který jej chtěl poslat zpět Wonkovi, ale pomalou malou domů vystihl hostující hráč a z hranice pokutového kopu překonal vyběhnuvšího Wonku a otevřel skóre zápasu 1:0. Pak se již pomalu začali rozjíždět i Bukovští, ale hra "do plných" jim moc šancí neposkytla. Ve 4.min. se do první šance dostal Aleš Týnek, po nahrávce Trunkáta z pravé strany jeho střela šla mimo branku hostů. V 19.min. první tutovku spálil Zdeněk Maňuch, kdy se ocitl ve slibné pozici po šikovné přihrávce Týnka, ale z hranice pokutového kopu poslal míč těsně vedle levé tyče. Ve 21.min. už však přišlo zasloužené vyrovnání, když míč zatáhl Špička, přesným centrem našel nabíhajícího a volného Lukáše Trunkáta, který střelou do protipohybu brankaře hostů k levé tyči srovnal skóre 1:1. Hosté naopak mále trestaly druhou chybku v obraně Sokolíků, když Kábrt špatně přihrál, míč opět vystihl nabíhající hráč hostů, ale z hranice velkého vápna posílá míč vedle branky. I v dalších minutách měli Bukovští míč častěji na kopačkách, ale prosadit se ve vápně jim hostující obrana moc nedovolila. Jak na to ukázal v 42.min. David Palinkáš, když míč na velkém vápně vybojoval Makovský, přihrál Palinkášovi a ten přesnou střelou k tyči nedal brankáři hostů šanci a otáčí skóre na 2:1. Další parádní akci domácí předvedli ve 44.min., kdy míč vybojoval Trunkát, k odraženému centru se dostal Zdeněk Maňuch, který na hranici pokutového kopu obhodil brankáře a stanovil konečné skóre prvé půle na 3:1. Druhý poločas začal ve stejném duchu jako první, takže Bukovští se snažili dostat na dostřel branky hostů. A to se jim povedlo parádní akcí v 51.min. kdy Lukáš Záplata našel ulicí z velkého vápna na penaltu nabíhajícího Davida Palinkáše, ten "ukličkoval" 3 hráče hostů a nekompromisně k tyči zvýšil na 4:1. Od té doby domácí zvolnili tempo a zápas se odehrával v poklidném tempu na obou stranách. V 52.min. střílel vedle branky hostů Němeček po nahrávce Trunkáta. V 56.min. se vytáhl brankář hostů, když přímý kop Němečka na zadní tyči dorážel Lukáš Záplata, ale brankař pěkným zákrokem střelu chytil. Hosté se do prvé šance dostali ve druhém poločase v 58.min., kdy po rychlém útoku po levé straně však střela skončila pouze v boční síti Wonkovi branky. V 69.min. se do branky netrefil Šošovička po odraženém míči, který původně mířil od Němečka do ulice na Palinkáše. Hosté na druhé straně odmítli skórovat v 71.min. po útoku z pravé strany nejdříve hráč hostů střílel, Wonka vyrazil a ani dorážkou si na Tomáše nepřišli a tuto vyrazil mimo branku. V 63.min. nedokázal prostřelit z úhlu brankáře hostů Korec, po nahrávce Týnka, střelu chytá u tyče. Zajímavostí byl první rohový kop zápasu zahrávaný až v 76.min. hosty, ale z tohoto k ohrožení branky nedošlo. Ve zbytku zápasu se už žádné větší akce nekonaly, za zmínku snad jen stojí zákrok Wonky po tvrdé střele v 82.min., kdy míč vytěsnil mimo branku. V poklidném tempu se tedy zápas dohrál ke konečnému a zaslouženému stavu 4:1.
Závěrem: utkání celkem průměrné úrovně, které daleko lépe zvládli domácí Sokolíci a zaslouženě získali všechny body. Hostům se snaha upřít nedá, ale mimo dvou popsaných chyb v domácí obraně neměli takřka žádnou šanci ke skórování. Současně si neodpustím poznámku ke komentáři na stránkách Strážného, kde za prohru viní hlavního rozhodčího. Myslím, že výhru si vybojovali sami hráči, kdy góly padali po akcích ze hry. Názor komentátora na Bukovské prostředí a hřiště nechám na posouzení každého z Vás, kdy si určitě vzpomenete na "příjemné" a kulturní prostředí, které vždy panuje při jejich zápasech v Dolní Branné. No nic, každý má nárok na svůj názor, já teď musím poblahopřát všem hráčům za odvedený výkon v podzimní části a za parádní třetí místo v podzimní tabulce. Ještě jednou díky a na jaře se zas uvidíme.
Ps: Současně gratuluji Davidu Palinkěši, který se s 13.-ti góly stal podzimním střelcem týmu před Janem Prokopem a Zdeňkem Maňuchem.

Foto ze zápasu:

Foto p. Hartman:

Závěr podzimu

5. listopadu 2014 v 20:56 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Vážení a drazí přátelé nejen Bukovského fotbalu,

je to už jisté, že tu máme poslední mistrovskou fotbalovou sobotu tohoto roku. Naši muži se utkají v předehrávce jarní části na domácí půdě dne 8.11.2014 od 14:00 hodin s mužstvem ze Strážného.

Máme soupeři co oplácet po loňské vysoké domácí prohře, takže přijďte naše borce opět povzbudit a zažít neopakovatelnou atmosféru fotbalu našich borců. Je to letos naposledy, tak neváhejte.

Staré Buky - Podhůří 5:3 (1:2)

5. listopadu 2014 v 20:51 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu

1.11.2014. Za příjemného podzimního počasí jsme na Bukovském trávníku přivítali mužstvo Podhůří. Byli jsme zvědaví, jak si povedou domácí bez vyloučených hráčů z posledního utkání a dále zda se budou opakovat gólové hody jako v posledních dvou domácích kláních. Nakonec jsme oboje viděli, jak se domácí hráči zejména ve druhém poločase porvali o vítězství a opět gólová přestřelka přinesla celkem 8 gólů. Hned od úvodního hvizdu se domácí vrhli na svého soupeře, který se snažil dobře bránit a vyrážet do rychlých protiútoků. Už ve 4.min. mohl rozvlnit síť v bráně hostů Prokopa, kterého našel pěknou přihrávkou Kábrt, ale v dobré pozici mířil těsně vedle tyče. O minutku později však mohou hlasivky domácích fandů poprvé křičet gól, když Prokop parádně zatáhl po pravé straně, našel Mucudise, ten přihrál na penaltu Davidu Palinkáši, který nikým neatakován, protože hosté avizovali údajný ofside, prošel až před brankaře, kterého s přehledem překonal a otevřel skóre 1:0. V 8.min. se mohlo měnit skóre podruhé, když Palinkáš zatáhl míč po levé straně, překonal brankáře hostů, ale míč před brankovou čárou odkopl bránící hráč hostů. Hosté však ukázali svou sílu v 10.min., když po odkopnutém míči z poloviny našel spoluhráče na levé straně, ten zatáhl míč vedle branky, nacentroval volnému hráči na penaltu a ten, sice na dvakrát, ale přeci dopravil míč do sítě a srovnal na 1:1. V následujících minutách sice Bukovští měli míč častěji na kopačkách, ale akce končily před pokutovým územím, naopak hosté v 8.min. při své druhé akci otáčejí skóre, když jejich hráč, ač atakován obráncem, parádně lobem přehodil Tomáše Wonku v bráně a otáčí stav na 1:2. Otřesení domácí se do další šance dostávají v 37.min., kdy Němeček našel Prokopa, ten však míč posílá těsně vedle pravé tyče. Ve 34.min. zatáhl po pravé straně míč Jan Špička, odcentroval přes bránícího hráče, našel Týnka, který však hlavičkuje vedle brány. Pak přišly dvě branky hostujícího týmu a to v 38.min. a 42.min. po rychlých akcích s centry za obranu, ale ani jedna nebyla uznána pro postavení mimo hru. Poslední vážnější akci prvého poločasu měli domácí, když Němeček našel centrem Maňucha, ale ten poslal jen slabou střelu k tyči branky hostů, takže brankář neměl s touto vážnější práci. Tak se šlo do kabin za stavu 1:2 a očekávali jsme, jak dopadne druhý poločas, který bývá v podání Bukovských většinou lepší. A hned od úvodního hvizdu bylo patrné, že se domácí chtějí poprat o výsledek. Toto však chtěli i hosté, kteří vše vsadili na obranu a v předu hráli na jednoho vysunutého hráče. Do prvé vážnější šance se dostali Bukovští, když Špička zatáhl po levé straně, od rohového praporku nebezpečně centroval před branku, ale zde míč prolétl nikým neatakován. Šok pro domácí přišel v 53.min., hostující obránce na velkém vápně z otočky nachází vysunutého spoluhráče, který zatáhl míč po pravé straně a za hranicí velkého vápna obstřelil Šošovičku a trefuje přesně šibenici Wonkovi branky 1:3. Po tomto gólu již málo kdo věřil, že přijde výsledkový obrat. Domácí hráči se však dále tlačili k bráně hostů. V 55.min. zaujala kombinační akce Mucudis - Prokop - Palinkáš, kdy posledně jmenovaný střílí k tyči, ale brankař hostů střelu chytl. Vypadalo jako zmar, když domácí sebrali každý odražený míč, nebo soupeře nepustili za polovinu, ale dobrá práce hostujících hráčů nenabídla možnost k většímu ohrožení jejich branky nebo střely likvidoval jejich brankář. Až 71.min. přinesla obrat v zápase, když Mucudis našel na velkém vápně Prokopa, ten přiťukl probíhajícímu Aleši Týnkovi a ten již na hranici penalty, přesně k tyči prostřeluje brankáře hostů a snižuje na 2:3. Další parádní okamžik přišel jen o tři minutky později v 74.min., když Špička zahrál přímý kop z levé strany, míč mířil na Němečka, ale ten se sehnul, míč se dostal k za ním stojícímu Janu Prokopovi a ten tvrdou střelou překonal brankáře hostů a srovnává skóre na 3:3. I nadále Bukovští tlačili svého soupeře v jeho pokutovém území a v 77.min. Špička našel centrem Prokopa, kterého hlavičku hostující brankář chytá. K radosti vše domácích hráčů a fanoušků přichází 85.min. a zasloužená změna skóre, Němeček "vykličkoval" míč v pokutovém území, zpětnou nahrávkou našel Aleše Týnka, který propálil vše co mu stálo v cestě a otáčí skóre na Bukovskou stranu 4:3. Poslední tečku za obratem v zápase udělal v 87.min. Jan Prokop, který dostal přesnou nahrávku od Špičky, který zatáhl míč ze své poloviny a již neměl problém skórovat proti vyběhnuvšímu brankáři hostů a upravil konečné skóre na 5:3.
Závěrem: Opět nervy drásající utkání s dobrým koncem pro Bukovské hráče i fanoušky. Tvrdá obrana hostů naštěstí nevydržela tlak Bukovských a zápas se podařilo otočit. Díky všem co vydrželi až do konce a věřili v obrat. No a teď již jen poslední utkání doma a to další předehrávka na jaro s mužstvem ze Strážného. Budeme zas u toho a věříme, v další body před zimní přestávkou.

Poslední vzájemná utkání doma s Podhůřím : 2013-2014: St.Buky-Strážné 2:7, 2012-2013: St.Buky-Strážné 6:0.