Vítěz Okresního přeboru Trutnov - sezóna 2016-2017.

HLAVNÍ SPONZOŘI :

Duben 2015

Pozvánka na čarodějnice a fotbalový víkend

29. dubna 2015 v 22:42 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Tímto si vás dovolím pozvat, sice trošku pozdě, ale přeci na pořádání tradiční čarodějnic roku 2015. V odkazu níže přináším pár fotek z příprvavy "ohínku", ale jinak dne 30.4.2015 od 18:00 hodin se vydají průvody čarodějnic z horní autobusové otáčky a současně z dolních Starých Buků. Sraz obou skupin bude na hřišti, kde bude připraveno občerstvení, vyhlášení nejlepší masky a pálení ohně. Buřtíky se již pomalu opékají a tímto Vás všechny bez rozdílu věku zvu na tradiční oslavu.

Fotečky z čarodějnic:

Jinak je zde další pozvánka na fotbalové klání našich mužstev.

- Muži se utkají o čelo tabulky, v těžkém utkání dne 2.5.2015 od 17:00 hodin na domácí půdě s mužstvem Vrchlabí B a bude to těžký zápas.

- St. přípravka zajíždí ke svému 11. turnajovému kolu dne 3.5.2015 od 09:00 hodin na půdu Malých Svatoňovic, kde se utkají s domácími a mužstvem Kocbeří.

Jak vidíte mnoho akcí pro družné občany a proto neváhejte a přijďte také zpestřit svůj běžný program. Určitě je o co stát.

St. přípravka : turnaj ve Starých Bukách

27. dubna 2015 v 21:54 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
10. kolo - turnaj ve Starých Bukách.

26.4.2015. Poprvé v jarní sezóně se naši nemladší ukázali na domácím pažitu. Představení to ale bylo smolné, když v přímém souboji o druhé místo s týmem Úpice nastoupili jen s torzem týmu, který byl schvácen nemocemi. I přesto s Úpicí drželi krok a statečně se bránili. Nakonec o prohře rozhodla 3.min. před koncem standardní situace a hlavička po rohovém kopu.
Druhý zápas s Janskými Lázněmi byl již snažší a i oslabený tým se dokázal prosadit a se soupeřem zaslouženě zvítězit. Musíme si jen přát, ať nemoce brzo ustoupí a tým nastoupí v plné síle.

Pilníkov/Staré Buky - Úpice/Rtyně 0:1 (0:0).

Statistika:
I. poločas: de facto se domácí úspěšně bránili útokům hostů, ale bez vážnější šance. Útoky většinou končili nepřesností hostujících hráčů nebo dobrými obrannými zákroky.
II. poločas: obraz hry z prvé půle se nezměnil, jen hosté byli častěji u domácí branky, 16.min. - 0:1, nešťastné vykopnutí míče Ondry Gruse na rohový kop a následná hlavička hostujícího hráče přesně k tyči znamenala rozhodnutí zápasu.
Branky: ---.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pilníkov/Staré Buky - Janské Lázně 6:0 (2:0)

I.poločas: 1.min. - 1:0, Adam Merta, pěkná nahrávka Radka Procházky a střela k tyči, 14.min. - 2:0, Radek Procházka, po nahrávce Dana Bajera na 2x prostřelil brankáře hostů..
II.poločas: 3min. - 3:0, Adam Exnar, sám prošel přes 3 hráče a střelou k tyči zvýšil skóre, 12.min. - 4:0, Adam Merta, střela z dálky, kterou si hostující hráč srazil do vlastní sítě, 14.min. - 5:0, Adam Exnar, pěkná akce, kdy Adam prostřelil několik bránících hráčů, 15.min. - 6:0, Radek procházka, po závaru před brankou hostů, prostřelil obranu odraženým míčem.
Branky: 2x Adam Merta, 2x Radek Procházka, 2x Adam Exnar.
---------------------------------------------------------------------

Třetí zápas: Úpice/Rtyně - Janské Lázně 10:0.

Foto ze zápasu:

Janské Lázně - Staré Buky 2:3 (1:2)

26. dubna 2015 v 0:10 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Janské Lázně - Staré Buky2:3 (1:2)

25.4.2015. K dalšímu kolu jsme za podpory zdecimovaného fanszavítali na horkou půdu do Janských Lázní. Domácí ač okupují nepříjemné místo tabulky, dokázali v minulém kole sebrat body vedoucí Vítězné a na jaře ještě v základní hrací době neprohráli. To že to bude těžký zápas se nakonec ukázalo. Po úvodním hvizdu se do prvního náznaku šance dostali domácí, ale na nebezpečný centr za obranu hostů, do prostoru před Wonkou nikdo nenaběhl, a ten mohl lehce balón chytit. Na druhé straně ve 2.min. zahrozil z přímého kopu Nemeček, ale jeho umístěnou střelu k tyči domácí brankář na dvakrát pokryl. Postupem času byli Bukovští fotbalovější a v 5. min. našel rychlou kombinací Aleš Týnek Jirku Makovského, ale tomu ve slibném náběhu utekl míč za postranní čáru. Změnu skóre přinesla však už 7.min. a to po přímém kopu domácích, kdy parádní technickou střelu poslal hostující hráč od pravé tyče a do branky, a Wonka nestihl ani zareagovat 1:0. Bukovští se dále snažili o srovnání skóre, v 11.min. brankář domácích vyrazil na roh střelu Němečka a ve 13.min. kombinaci Pálinkáš - Špička poslal druhý jmenovaný opět jen do náruče domácího gólmana. Zasloužené vyrovnání se Bukovští dočkali v 17.min., kdy po odpískaném faulu na pronikajícího Pálinkáše v pokutovém území, penaltu proměnil Jan Němeček a srovnal 1:1.V 21.min. odmítl skórovat Matěj Brutovský, který pěknou přihrávku od Němečka poslal mimo branku domácích. Ve 28.min. našel Špička přesnou přihrávkou volného Pálinkáše, který se ocitl po otočce sám před domácím brankářem, ale v poslední chvíli mu míč uskočil a domácí gólman jej chytá. Domácí se po delší době ukázali v 29.min. a opět ze standardky, kdy po zbytečném faulu zahrávali přímý kop za vápnem, ale tentokrát Tomáš Wonka míč vytáhl na rohový kop. Největší šanci měli domácí v 32.min., kdy po rychlém útoku domácí hráč sám tváří v tvář Wonkovi nedokázal proměnit a Wonka jeho střelu parádním zákrokem nohou vyrazil na roh. Bukovští naopak po parádní kombinaci udeřili v 36.min., Němeček našel v náběhu před velkým vápnem Jirku Makovského, ten se v pokutovém území obtočil kolem bránícího hráče a přesnou střelou k levé tyči nedal domácímu brankáři šanci a otáčí skóre na poločasových1:2.Do druhého poločasu vstoupili domácí s cílem zvrátit utkání. V prvních minutách zvýšený presing činil Bukovským potíže a už v 48.min. domácí zahrozili pěknou střelou zpoza vápna, ale Wonka byl na místě. Další útoky končili pak na kopačkách obranné řady v čele s Honzou Gábrlem. Hosté se "osmělili" v 51.min., Němeček našel na pravé straně Brutovského, ten pěkně přes domácího hráče nacentroval před branku, ale zde nikdo ze spoluhráčů neatakoval míč, který jen proletěl pokutovým územím pryč. V 57.min. přišel další parádní fotbalový okamžik, kdy po rozehraném rohovém kopu Němeček našel krátkou přihrávkou na vápně Pálinkáše, ten ač atakován přihrál zpětnou přihrávkou nabíhajícímu Matěji Brutovskému, který "z voleje" poslal nádherně míč do sítě domácí branky a zvýšil na 1:3.Komu se zdálo, že utkání je již rozhodnuté, byl na omylu. Když v 62.min. navíc odešel ze hřiště Němeček, začali se domácí tlačit středem hřiště a opět zvedli "obrátky". Sice se do vážnějších šancí nedostávali, ale řádně zaměstnávali Bukovskou obranu. V 66.min. se k jednomu takovému odkopnutému míči dostal u středu hřiště domácí hráč a z 30m vystřelil, přičemž v pokutovém území došlo k teči míče do protipohybu Wonky, kterému zapadl k levé tyči za záda a domácí snížili na 2:3. Od této chvíle domácí začali hrát převážně na nakopávané míče za obranu. Začalo přibývat faulů a hra se začala kouskovat. Bukovská obrana odolávala nájezdům domácích, kteří si nejvážnější šance vytvořili po přímém kopu v 81.min., kdy po závaru na malém vápně nakonec míč skončil v náručí Wonky a dále v poslední 90.min. střelu přesně k tyči opět krotí Tomáš Wonka. Poté byl zápas ukončen a Bukovští si odvážejí z Jánek důležité a vydřené 3. bodíky.
Závěrem: Těžké a jak jsem psal vydřené utkání, zejména v posledních 20.-ti minutách. Jinak byli Bukovští herně lepším týmem a může se v klidu připravovat na další těžké utkání, kdy na domácí půdě přivítáme mužstvo Vrchlabí B, které porazilo na domácí půdě Vítěznou a díky tomu, jsme se dostali na první příčku. Díky chlapi, no a na Vrchlabí už bude fans zas v plné síle.

Poslední vzájemná utkání s Vrchlabím B na domácí půdě: sezóna 2013-2014 Staré Buky-Vrchlabí B 3:1, sezóna 2012-2013 Staré Buky-Vrchlabí B 5:3.

Pozvánka na víkend 25.4. a 26.4.2015

22. dubna 2015 v 21:43 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Další fotbalový víkend je přátelé před námi (a dle předpovědi počasí snad přívětivý) Smějící se.

Takže muži v další již 19.kole, budou pokračovat ve stíhačce vedoucí Vítězné na hřišti nebezpečných Janských Lázní, které v překvapení sebrali bod právě Vítězné. Takže v sobotu 25.4.2015 od 17:00 hodin nám přijeďte pomoci povzbudit naše kopálisty. (fan club bude hodně oslaben).

Přípravka naopak v neděli dne 26.4.2015 od 9:00 hodin svedou přímý souboj o druhé místo "pomyslné" tabulky soutěže a to na domácím "pažitu" s mužstvem Úpice a dále s Janskými Lázněmi.

Tak fotbalu opět dosti a doufám, že se přijdete podívat na naše fotbalisty. Jste srdečně zváni.

Staré Buky - Poříčí 3:0 (0:0)

21. dubna 2015 v 23:07
18.4.2015. K dalšímu zápasu domácí Starobučtí sokolíci konečně na domácí půdě. I když skoro zimní počasí nepřilákalo do "ochozů" tolik diváků kolik by se slušelo na derby, bylo se určitě na co dívat a čekalo se, jak si domácí povedou ve druhém jarním zápase, proti oslabenému soupeři. První minuty byly ve znamení "oťukávání". Domácí měli více ze hry, míč častěji na kopačkách, ale veškerá snaha končila před pokutovým územím. První vizitku domácích poslal v 6.min. Lukáš Záplata z 35m, ale brankář hostů byl na svém místě. Naopak hosté z prvého protiútoku v 7.min. posílají střelu daleko vedle Wonkovi branky. Další střela se poštěstila domácím v 15.min., kdy Jan Špička opět z dálky prověřil hostujícího brankáře, ale opět neúspěšně - chytá. Narůstající tlak domácí vyústil v první pěknou akci v 19.min., kdy po uličce Němečka střelou k tyči vsítil gól Pálinkáš, ale nebyl uznán pro postavení mimo hru, takže se jelo dál za nerozhodného stavu. Ve 20.min se ukázal Lukáš Trunkát po centru Němečka poslal "projektil" na branku hostů, ale jen o kousek minul šibenici. Na druhé straně sporadickou šanci měli hosté ve 29.min., kdy po rozehraném přímém kopu přišel závar před brankou domácích, ale vše vyřešil razantním zákrokem Tomáš Wonka. V 32.min se prosadila kombinace Jan Prokop - David Pálinkáš, kdy druhý jmenovaný po pěkné nahrávce technickou střelu posla "jen" do brankaře hostů. V 34.min. opět hostům zatrnula při "přímáku" Jana Němečka, který jej poslal nádherně obloučkem, ale jen těsně vedle pravé šibenice. A tak se domácí opět snažili o vstřelení gólu, kdy hosté končili s útoky daleko od Wonkovi branky a to i zásluhou bezchybné obranné řady, pod taktovkou nestárnoucích Jana Gábrleho. Ve 35.min. se poprvé také otřásla konstrukce hostující branky, když na malém vápně našel Trunkát Pálinkáše, který svou střelu poslal jen do levé tyče. Třetí kaci u domácí branky předvedli hosté v 39.min. kdy rozehrávali rohový kop. Nepříjemná střela však prolétla bez povšimnutí malým vápnem a skončila v autu. No když v 42.min. Němeček na hranici velkého vápna poslal míč "jen" opět do tyče branky hostů, šlo se do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Určitě si zaslouží pochvalu i obrana hostů, která předváděla dobrý výkon. Tak se čekalo, co domácí vymyslí do druhého poločasu na překonání hostující obrany, popřípadě, zda hosté něčím překvapí. Obraz hry se však nezměnil a domácí se opět vrhli na svého soupeře, přičemž první radostný okamžik nedal na sebe dlouho čekat. Snaha se domácím vyplatila v 51.min. kdy z 35m napřáhl ke střele Aleš Týnek a prostřelil vše co mu stálo v cestě, a k radosti domácích fandů otevřel skóre 1:0. I nadále domácí kontrolovali hru, přesto se hosté dostali do šance v 60.min., po zbytečném faulu před vápnem. Jeho exekuce, i následný roh po odraženém míči nepřinesl ohrožení Wonkovi branky. V 64.min. měli opět šanci domácí, kdy Týnek našel pěknou nahrávkou Trunkáta, ale ten pálí přímo do brankáře. V 69.min. se však domácí mohli opět radovat po parádní akci Davida Pálinkáše, který vybojoval na vápně míč a přesným lobem opět rozvlnil síť hostující branky a zvýšil na 2:0. Hosté si svou největší šanci zápasu schovali na 73.min., kdy se dostali do přečíslení po rychlém brejku, ale na závěrečný lob si parádně dosáhl Wonka a šanci chytá. V 75.min. na domácí straně zaujala akce, na jejímž konci byl osamocený Pálinkáš, ale těsně minul levou tyč branky hostů. Naposledy se skóre měnilo v 80.min. kdy po faulu ve vápně hostů domácí zahrávají pokutový kop, ale brankář hostů vystihl střelu exekutora Špičky, ale na pohotovou dorážku Lukáš Trunkáta již nedosáhl a domácí tak uzavřeli skóre na konečných 3:0.
Ps: Musím opět říct, zasloužená výhra za předvedený výkon po celých 90.min. Nervozita ze začátku zápasu a nepřesnosti v závěrečných fázích útoku nakonec překonala síla bojovnosti. Musím tedy opětovně poděkovat za předvedený výkon všech hráčů, co se objevili na hřišti. Teď nás čeká nepříjemný soupeř - Janské Lázně na svém hřišti, které si vyšláply v minulém kole na lídra z Vítězné. Proto hlavně neusnout na vavřínech, a nepodcenit soupeře. Budeme tam s Vámi a držet palce.

Poslední vzájemná utkání venku s Janskými Lázněmi : 2013-2014: H.Maršov/Janské Lázně-St.Buky 1:4, 2012-2013: Janské Lázně B.-St.Buky 2:1 !!.

Trocha fotek ze zápsu:

St. přípravka : turnaj v Bílé Třemešné

21. dubna 2015 v 23:04 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
9. kolo - turnaj v Bílé Třemešné

19.4.2015. Při prvním ostrém startu našich nejmladších jsem bohužel nemohl být, a tak Vám výsledky přináším pouze ze stránek OFS. Dle výsledků to dopadlo tak, jak se dalo papírově předpokládat.

První zápas naši borci zvládli a vyhráli nad Bílou Třemešnou 6:0.

Ve druhém zápase podlehli vedoucímu celku Lánova 1:4.

Pro nenahlášení výsledků z dalšího turnaje, kde startoval rival z Úpice, se naše mužstvo posunulo na druhou příčku tabulky, k čemuž samozřejmě gratulujeme. V neděli se budeme konfrontovat na domácí půdě, kde budeme u toho již s Vámi, takže uvidíme přímý souboj o druhou příčku tabulky.

Pozvánka na víkend 18. a 19.4.2015

15. dubna 2015 v 21:21 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Vážení přátelé Bukovské kopané,

pomalu rozjíždíme jarní část sezóny a proto mám pro Vás tip na tento víkend.

Muži sehrají "derby" v sobotu 18.4.2015 od 17:00 hodin na domácím pažitu s mužstvem Poříčí. Uvidíme, zda jim forma vydrží i pro tento zápas. Všichni doufáme, že ukáží své současné kvality a budeme odcházet z hřiště spokojení :-D

Přípravka rozjede jarní část v neděli 19.4.2015 od 9:00 hodin na hřišti v Bílé Třemešné s mužstvy domácích a Lánova. Doufejme, že i oni se s prvním startem vypořádají na jedničku.

Budeme všem držet palce Úžasný

Staré Buky - Mostek 4:2 (3:1)

13. dubna 2015 v 11:16 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu

5.4.2015. Po zimní přestávce začala pro naše mužstvo sezóna na umělé trávě v Trutnově, zápasem s mužstvem Mostku. Zimní příprava se vydařila jak našemu mužstvu tak soupeři, a tak bylo v očekávání, jak kvalitní zápas nám to přinese. Aktivněji, vlastně celý první poločas jasně lepším bylo naše mužstvo. Hned v úvodní minutě pálil nad Němeček, po nahrávce Pálinkáše. V 7.min. zase Němeček vyzkoušel pozornost brankáře hostů střelou z přímého kopu.Z následujícího prvního protiútoku se dostali k ohrožení domácí branky i hosté. V 8.min. po závaru před Wonkou, se k odraženému míči dostal volný hráč hostů, který vše prostřelil k pravé tyči a hosté otevřeli skóre 0:1. Z vedení se však dlouho neradovali, už v další minutě po perfektní nahrávce Záplaty se k míči dostal Jirka Makovský a pěknou střelou k tyči srovnal stav na 1:1. I v dalších minutách Bukovští tlačili svého soupeře a Mostečtí svou snahu končili většinou v polovině hřiště. Ve 14.min. nová posila Matěj Brutovský zahrával rohový kop, kdy hostující brankář se vytáhl a likvidoval zrádný míč na přední tyči své branky. Domácí fanoušci se podruhé radovali v 16.min. když Němeček parádně zatáhl míč s protihráči až k lajně, přesně našel ve vápně Davida Pálinkáše, který umístěnou střelou otáčí zaslouženě skóre na 2:1. Stále se valil jeden útok za druhým na branku hostů, ale bez proměněných šancí, kdy ve 20.min. Brutovský střílí těsně nad brankovou konstrukci, ve 22.min. brankář hostů likviduje střelu Záplaty, po nahrávce Kábrta, ve 25.min. zase slibnou střelu Pálinkáše a ve 26.min. opět střela Pálinkáše a brankař odvrací na rohový kop. Tlak domácích byl oceněn v 36.min., kdy po nahrávce Brutovského z přímého kopu se ke střele napřáhl Pálinkáš a svým druhým gólem zvyšuje náskok na 3:1. Ve 39.min. zahazuje slibnou šanci Němeček, když po ideální nahrávce Pálinkáše poslal míč těsně vedle branky. To je jen část šancí, které si domácí vytvořili a protože se již žádná další neujala, do kabin se šlo za stavu "jen" 3:1. Druhý poločas začal ve stejném duchu jako první. Už ve 49.min. rozvlnil síť branky hostů parádní střelou z hranice vápna Matěj Brutovský po nahrávce Pálinkáše - 4:1. Obraz hry následujících minut, jak se později ukázalo, v 56.min. ovlivnilo zbytečné vyloučení hostujícího hráče, který po zakopnutí míče, a jedná žluté viděl druhou a tedy červenou kartu. Domácí pod dojmem jasného obrazu hry a početní výhody pomalu zvolňovali tempo. V 60.min. se blýskl střelou ve slibné šanci Makovský, ale ta prosvištěla vedle tyče branky hostů. O minutku později stejný hráč už míří mezi tyče, ale hostující brankář střelu chytá. Následná střídání v domácím týmu také přispěla k ovlažení hry. V 66.min. pěkně vystřelil Záplata, ale opět pěkně zakročuje brankář hostů. V 67.min. se domácím nevyplatil nedůraz ve středu hřiště, kdy špatnou přihrávku zachytil hostující útočník a sám doběhl až k Wonkovi, kterého pěknou střelou obhodil a snížil na 4:2. V dalších minutách se obraz hry neměnil, vlažné tempo z obou stran s řadou nepřesných přihrávek. V 68.min. se ukázal opět Makovský, který poslal pěknou střelu na branku hostů, ale brankář tuto vytáhl na rohový kop. V 72.min vystřelil na branku soupeře Pálinkáš po nahrávce Mokovského, ale opět jeho střela minula branku soupeře. Naopak trestat mohli hosté v 79.min., kdy samostatný útok v poslední chvíli, po sprintu z poloviny hřiště překazil na hranici pokutového kopu Aleš Týnek a odkopl míč na rohový kop. Poslední vážnější šanci měli domácí v 81.min., kdy po střele Kábrta z dálky míč před brankářem tečoval Prokop, ale jeho teč skončila vedle branky hostů. No a když si žádné z mužstvem již do konce utkání šanci nevytvořilo, první výhra pro Staré Buky v jarní části byla na světě - 4:2. No závěrem bych chtěl celý tým pochválit za parádní 3.bodíky, je však pravdou, že laxní závěr po vystřídání ve druhém poločase nám mohl soupeř ještě znepříjemnit. Na druhou stranu v soupeřově týmu byl v útočné fázi vidět pouze jeden hráč, který nám také vsítil oba góly. I tak ale opět slovo poděkování celému týmu.

Ps: No příští ostrý tes bude už doufám na domácím trávníku a to derby s Poříčím. Pokud předvedeme stejný výkon jako v prvém poločase dnešního zápasu, určitě můžeme pomýšlet na plný bodový zisk. Samozřejmě budeme s Vámi u toho.

Poslední vzájemná utkání doma s Poříčím : 2013-2014: St.Buky-Poříčí 2:0, 2012-2013: St.Buky-Poříčí 1:3.

První mistrák

1. dubna 2015 v 23:27 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Vážení přátelé fotbalu,
všichni jsme již natěšení na začátek jarní části sezóny, ale dle "jarního" počasí to vypadá, že se v sobotu, v očekávaném utkání s Mostkem doma neutkáme. Zatím tedy nic jistého, ale vzhledem k "jarnímu" počasí a stavu hřiště to předpokládáme. Takže sledujte naše stránky (komentáře) nebo fcb a doufejme, že se počasí umoudří. Jinak se potkáme na dalším zápse až za 14 dnů. Tož uvidíme. Plačící

Pzn.a.: Ty lavičky jim vrátíme jindy !