Vítěz Okresního přeboru Trutnov pro sezónu 2014-2015. Gratulujeme.

30. listopadu 2015 v 9:57 | rzolman |  - Akce Sokolu a Fans

9. listopadu 2015 v 10:52 | rzolman |  - Akce Sokolu a Fans
Vážení přátelé nejen Bukovské kopané. Máme zde pro všechny pozvánku na poslední výkop, který se v sobotu uskuteční v Obecní hospodě. Tak neváhejte a přijďte pobejt, zatancovat si, "pokecat" nebo jen tak posedět. Jste srdečně zváni.

Staré Buky - Janské Lázně

9. listopadu 2015 v 10:38 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Staré Buky - Janské Lázně 3:0 (1:0)

7.11.2015. Poslední utkání roku sehráli Sokolíci na domácí půdě, a to předehrávku s Janskými Lázněmi. Na rozdíl od posledního zápasu, kdy byla střídačka plná hráčů, se opět Bukovští vrátili k improvizované sestavě, bez náhradníků. Navíc chyběl klasický hrotový útočník, tak se dalo očekávat "urputné" utkání. To nakonec odpovídalo asi i počasí, které hráče doprovázelo. Od úvodního hvizdu bylo jasné, že hosté budou vycházet ze zabezpečené obrany, což jim prakticky vycházelo. Navíc množství nepřesných přihrávek na obou stranách, na kvalitě fotbalu také moc nepřidalo. Přesto se do první vážnější šance dostali domácí a to ve 2 min., kdy Jirka Tošovský po zahraném rohovém kopu vyzkoušel brankáře hostů, který tvrdou střelu vytěsnil mimo branku na další rohový kop. Hosté se poprvé ukázali v 10. min. střelou z hranice velkého vápna těsně vedle pravé tyče Wonkovi brány. Sice měli domácí více ze hry, míč častěji na kopačkách, ale k vážnějším šancím se nedostali. Navíc ve 14. min. musel opustit trávník zraněný Pavel Korec, a za něho musel nastoupit trenér Marek Mucudis. No a nakonec se snad tento tah "nechtěně" vyplatil ve 21.min., když Mucudis našel přihrávkou Němečka, který patičkou poslal na hranici velkého vápna do náběhu Jirku Tošovského, který neatakován přesnou střelou k levé tyči poslal domácí do vedení 1:0. Další pohlednou akci domácí předvedli ve 28. min., když Tošovský našel po centru z levé strany volného Aleše Týnka, který z otočky vystřelil na brankáře hostů, ale naneštěstí přesně do míst, kde stál, a tak neměl problém střelu chytit. Jednu z velkých šancí naopak hosté zahodili v 30. min., kdy hráč hostů prošel přes obranné řady, ale v situaci 1 na 1 nevyzrál na výborného Wonku, který mu míč chytá. Domácí pomalu zvolnili tempo, čehož využili hosté v závěru poločasu, kdy se do šance dostali nejdříve v 35.min., kdy po špatném odkopu a rychlém útoku po levé straně střílí hostující hráč osamocen míč jen vedle pravé tyče domácí branky, no a ve 40.min. poté odražený míč na hranici penalty hostujícímu hráči nedovolil přesně zakončit svým včasným výběhem Wonka, no a míč skončil jen vedle levé tyče. Do konce poločasu se už nic vážného neudálo, hra se odehrávala především mezi vápny, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0. Vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácím, kteří už v 47.min. vsítili gól po střele Víti Šošovičky, ale tento nebyl uznán pro postavení mimo hru. Přesto byli domácí aktivnější a tlačili se do vápna hostů. Druhou šanci domácí v 52.min. už využili, když po pravé straně zatáhl míč k lajně Brutovský, parádním centrem před bránu našel nabíhajícího Jirku Tošovského a ten nedal brankáři hostů šanci a přesnou usměrněnou střelou zvýšil skóre na 2:0. Už o dvě minutky později se mohli domácí opět radovat, když opět Brutovský po pravé straně zatáhl míč, nacentroval na Trunkáta, ale ten svou střelu poslal jen nad branku hostů. I v této fázi hry měli domácí navrch, ale k další šanci se dostali až v 73.min., když poslal odražený míč Šošovička na nabíhajícího Brutovského, který obstřelil brankáře hostů, ale za tohoto na lajně "zaskočil" spoluhráč a z brankové čáry míč odkopl. V 77.min. zase Šošovička vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře po rozehraném přímém kopu střelou k pravé tyči, ale ten pěkným zákrokem nepřipustil změnu skóre. Nejhezčí akci si asi záměrně nechal skoro na konec zápasu posledního utkání kapitán Lukáš Záplata, který v 83.min. se z hlouby vlastní poloviny nadechl k velkému sólu, obešel 4 hráče i brankáře hostů a nakonec se jeho slabá střela přeci jen převalila přes brankovou čáru a zvýšil na 3:0. Poté se již jen utkání s přehledem pro domácí dohrálo a 3. bodíky opět zůstaly doma.

Závěrem: Né příliš pohledné utkání, zejména v prvém poločasu, nakonec skončilo zaslouženou výhrou, opět improvizované sestavy domácího kádru. Ale jak se říká, historie se na hru neptá a výsledek hovoří jasně. Díky za bojovný výkon a přejeme Vám příjemné prožití zimní přestávky. Určitě po rozpačitých výkonech a zejména po problémem se sestavou ve většině zápasů je myslím pěkné přezimovat na konečném 4. místě. Tak ještě jednou díky.

Dále bych chtěl touto cestou poděkovat dlouholetému vedoucímu mužstva Karlu Turkovi, který se rozhodl ukončit činnost. Karle moc díky, a to nejen za nás, za fanoušky Bukovské kopané a hráče, ale i za všechny ostatní co tě znají, za to vše, co jsi pro fotbal v naší "vísce" udělal. Přejeme ti hodně zdravíčka a síly do dalších let, a doufáme, že až zase zavítáš do našich končin, že se na nás přijdeš podívat. Takže díky a měj se hezky.

Také nesmím opomenout vyhlášení podzimního borce - střelce Sokolíků, kterým se stal při své premiéře Jirka Tošovský s 8. vstřelenými góly. Gratulujeme. Na druhém místě se umístila dlouholetá opora Jan Prokop s 7. góly, no a třetí místo si přes zimu "vychutná" Matěj Brutovský se 4. vstřelenými góly. Gratulece nejlepším, ale samozřejmě i poděkování ostatním co si nějaký gól připsali nebo se i jen podíleli na konečném podzimním výsledku.

Vzhledem k poruše fotoaparátu se video nezachovalo, ale naštěstí vydržely fotky Karlu Turkovi na rozloučenou:

Hlasujme pro naše borce - 13. kola

3. listopadu 2015 v 11:22 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
Na níže uvedeném odkazu můžete hlasovat pro naše hráče, jako borce 13.kola. Máme zde dvě želízka - Tomáše Wonku a Jirku Tošovského. Takže každou hodinku můžete jednomu poslat hlas až do zítřejšího poledne :-D

Staré Buky - Podhůří 3:0 (2:0)

2. listopadu 2015 v 12:34 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu

31.10.2015. Opět za pěkného a slunečného počasí se odehrálo na Bukovském pažitu poslední podzimní kolo, kdy tradičně k nám zavítalo mužstvo z Podhůří. Nejdříve ale musím zmínit účast na zápase, kdy snad poprvé jsme měli plnou střídačku náhradníků. Vlastní sousedních mužstev tabulky začal tak, jak se přepokládalo a to ze zajištěných obran. Přesto lépe začali hosté, když ve 4.min. hostující hráč parádně poslal centr za obranu, kdy spoluhráč na levé straně nedokázal vyzrát na Wonku a v šanci 1 na 1, jej Tomáš v brance domácích vychytal. Domácí hráči se poprvé dostali do šance v 7.min., když Aleš Týnek sám, z hlouby vlastní poloviny prošel až před brankáře hostů, ale jeho zakončení brankář vytěsnil na rohový kop. Ve 13.min. získal odražený míč Pálinkáš, přihrál Brutovskému, který přenesl na levou stranu na volného Prokopa, ale ten svou střelu poslal těsně vedle pravé tyče branky hostů. Do té doby největší šanci měli domácí v 18.min., kdy po tyči Brutovského byl závar v malém vápně, ale ani na 3x nedokázali Bukovští propasírovat míč za záda hostujícího brankáře. Hosté na druhé straně zahrozili v 21.min., kdy parádní střelu za hranicí velkého vápna hostující hráč poslal těsně vedle pravé tyče Wonkovi branky. V této fázi hry měli častěji míč na svých kopačkách hosté, ale nebezpečnější byli domácí. To potvrdili ve 23.min., kdy Týnek z levé strany našel nabíhajícího Pálinkáše, který se snažil poslat střelu do protipohybu brankáře, ale ten se stihl otočit a míč chytá. Hra hostujících hráčů většinou končila na obranných řadách domácích nebo mimo branku, jako v 29.min., kdy se na hranici malého vápna dostal odražený míč k hostujícímu hráči, ale jeho dorážka končí mimo branku domácích. Pak už přišla 37.min. když Trunkát zatáhl míč, nacentroval před branku, kde Jan Prokop důsledně šel za míčem a před padajícím brankářem hostů propasíroval míč pod ním a rozjásal poprvé domácí publikum - 1:0. Druhý zářez na straně domácích přišel už za dvě minutky, v 39.min., kdy svůj první letošní gól zaznamenal Jan Gábrle, když z přímého kopu za hranicí velkého vápna parádně překvapil brankáře hostů a rozvlnil síť za jeho zády a zvýšil na 2:0. Ve 40.min. musel pro zranění opustit hřiště Pálinkáš, kterého vystřídal navrátilec po zranění Jirka Tošovský. Do konce prvého poločasu se poté hra odehrála především "mezi vápny", a tak se šlo na přestávku za příznivého stavu 2:0, i když jak jsem psal, hostující tým určitě nehrál "druhé housle" a měl míč více v držení. Do druhého poločasu šli domácí s novými posilami, což jim pomohlo a na hřišti to bylo dost znát. Najednou se domácí hrnuli do útoku a byli jasně lepším týmem. Už v 47.min. musel zasahovat hostující brankář na brankové čáře po střele Šošovičky z pravé strany, kdy mu míč pěkně "naservíroval" Brutovaský, a odkopnutý míč pak Prokop poslal vedle branky. Další tutovku zahodili domácí v 50.min., kdy Makovský našel nabíhajícího Prokopa, ten si zaběhl k pravé tyči, ale se střelou váhal, až nakonec míč nad položeným brankářem poslal jen do břevna branky hostů. V 51.min. Šošovička našel Trunkáta, ten dravě oběhl domácí hráče a na levé straně u tyče, z velkého úhlu vystřelil na brankáře hostů, který ještě stihl míč vytěsnit na rohový kop. Velký tlak domácích nakonec přinesl kýžený gól a to v 54.min., kdy Trunkát našel uličkou nabíhajícího Jirku Tošovského a ten nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci a přesnou střelou zvyšuje na 3:0. I nadále se domácí tlačili na branku hostů a v 59.min. poslal svou střelu Makovský z 30m těsně vedle pravé tyče. Branková konstrukce se opět zachvěla na starně hostů v 67.min., kdy Makovský našel Mucudise a ten z levé strany, za přispění hráče hostů opět orazítkoval jen břevno. Hosté se dostali k větší šanci v 78.min., kdy z přímého kopu za hranicí velkého vápna vyzkoušel pozornost Wonky v brance hostující hráč, přičemž se Tomáš musel řádně natáhnout, aby míč chytil. Uvolněné tempo ze strany domácích pak hosté využili v 85.min., kdy se opět musel v bráně domácích Wonka pořádně natáhnout při útoku hostů z pravé strany a následné dorážce v malém vápně, s tečí domácího obránce. Naštěstí se překvapit nenechal a tečovaný míč chytá. Poslední šanci měli však opět domácí v 87.min., kdy Brutovský přihrál Mucudisovi, ten do pohybu zpět Šošovičkovi, ale ten v následné střele trefuje jen brankáře hostů. Více se na hřišti již neudálo a tak zápas skončil vítězstvím domácích 3:0.

Závěrem: Důležité tři body jsou doma a zejména hra mužstva ve druhém poločase se musela divákům líbit. Také účast hráčů na utkání je snad dobrým příslibem do jarní části. Teď už jen zvládnout předehrávku s Janskými Lázněmi a přijde zasloužený zimní odpočinek. Ještě jednou musím poděkovat všem hráčům za celkem povedené utkání a myslím pěkné 5. místo po podzimní části.

Poslední vzájemná utkání doma s Janskými Lázněmi: 2014-2015 St.Buky-Janské Lázně 2:1, 2013-2014: St.Buky-H. Maršov/Janské Lázně B 9:1.

Pár záběrů z utkání:

Ml. přípravka - turnaj ve Starých Bukách

2. listopadu 2015 v 9:53 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
28.10.2015. Své poslední kolo odehrála mladší přípravka ve svátek, na domácím hřišti, a to za sychravého počasí. Nakonec z toho bylo né přiliš podařené dopoledne, všechny své utkání prohráli. Přesto si myslím, že podzimní část můžeme hodnotit kladně, vzhledem k prvnímu nasazení některých hráčů.

Staré Buky/Pilníkov - Lánov 3:7
Staré Buky/Pilníkov - Vrchlabí 1:4
Staré Buky/Pilníkov - Bílá Třemešná 0:3