Mladé Buky - Staré Buky 0:5 (0:2)

21. května 2018 v 21:58 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
"Derby opět v režiji Starobuckých opor"

Sestava: Pelc Michael (Koščál Daniel), Šošovička Vít, Bednařík Eduard (Mucudis Nikolas), Pálinkáš David (Korec Pavel), Wimmer Roman, Trunkát Lukáš (C), Makovský Jiří, Křižovič Martin, Knap Pavel (Prokop Jan), Vyhnánek Michal, Tošovský Jiří (Tryzna Aleš).

19.5.2018. Za slušné divácké kulisy zavítali Starobučtí k derby, na půdu do Mladých Buků. Momentální postavení v tabulce, jak se říká, při derby nic neznamená a tak se čekalo, jak bude zápas probíhat. Lépe začali Starobučtí, když hned v 1.min. našel Pálinkáš uličkou nabíhajícího Křižoviče po pravé straně, ten se s míčem protáhl kolem obránce a vystřelil na prázdnou branku. Ovšem střela byla slabá a tak vracející se obránce stihl míč mířící do branky vykopnout. I v dalších minutách utkání měli hosté míč častěji na kopačkách, ale bez vážnější šance k zakončení. Naopak domácí se do první šance dostali v 13.min., po zaváhání na pravé straně obrany, když domácí hráč obral o míč Vyhnánka a nacentroval na střed, kde spoluhráč pohotově vystřelil na branku, kde Pelc na dvakrát neposedný míč naštěstí zkrotil a vyrazil mimo branku. A pak přišla 19.min., kdy Bednařík rozehrál přímý kop z levé strany, obstřelil zeď a Martin Křižovič naběhl do malého vápna a efektně patičkou "zavěsil" míč do domácí sítě - 0:1. Domácí poté zvýšili tempo, ale jejich útočné snažení končilo buď špatnou nahrávkou, nebo střelou mimo branku. Další větší šanci měli opět hosté, když Knap ve 21.min. vyzkoušel domácího brankáře střelou z hranice velkého vápna, tuto však i domácí brankář na dvakrát chytil. Ve 22.min. Starobučtí opět ukázali svou sílu, když parádním nákopem z vlastní poloviny vyslali přesně za obranu nabíhajícího Eduarda Bednaříka, který sám tváří v tvář brankáři nepohrdl jasnou tutovkou a umístěnou střelou nedal brankáři šanci a svou premiérovou trefou v této sezóně zvýšil náskok Starobuckých - 0:2. Jen o minutku později mohl opět skóre měnit Knap, když v brejku dostal ve vápně zpětnou přihrávku od Křižoviče, ale míč netrefil vůbec dobře a poslal jej vedle domácí branky. Ve 24.min. došlo k prvému střídání ve Starobuckých řadách, když musel pro zranění odstoupit z branky Michal Pelc, za kterého naskočil Daniel Koščál. Poslední vážnější šancí v prvém poločase měli opět hosté, když Makovský našel přihrávkou Bednaříka, ale než stihl vystřelit, v poslední chvíli zasáhl domácí gólman a poté obránce míč zakopl na rohový kop. Tak skončil první poločas, aktivním skóre pro Starobucké - 0:2. Do druhého poločasu opět vstoupili aktivněji hosté ze Starých Buků. A aktivitu zúročili v 51.min., kdy po kombinaci ve vápně Bednařík z levé strany poslal do náběhu Martina Křižoviče na straně pravé, no a ten se sám před brankářem opět nemýlil a poslal míč k pravé tyči, k radosti hostujícího obecenstva zvýšil na 0:3. V 58.min. došlo u hostů k druhému střídání, premiérového střelce Bednaříka vystřídal Nikolas Mucudis. Již v pohodě dále hrající Starobučtí se stále tlačili k domácí "svatyni" no a v 59.min., po nahrávce Šošovičky z levé strany vyrazil domácí brankář nebezpečnou a pohotovou střelu Pálinkáše. V 61.min. se domácí brankář opět předvedl pěkným zákrokem, když vytáhl nad břevno střelu Křižoviče zpoza vápna. V 63.min. však již kapituloval po další parádní akci, kdy Křižovič vyslal po pravé straně Mucudise, ten vrátil zpět k nabíhajícímu Jiřímu Tošovskému, který se ve slibné pozici nemýlil a střelou k levé tyči zaznamenal také svou letošní premiérovou trefu a zvýšil na 0:4. V pohodě hrající Starobučtí si i nadále udržovali převahu a v 67.min. opět odmítl skórovat Knap, když opět nemířil v jasné pozici přesně a minul branku po nahrávce Pálinkáše, když ten se zmocnil míče po chybě domácí obrany. V 68.min. nastoupil za Knapa Jan Prokop a v 72.min. vystřídal Tošovského Aleš Tryzna. Pohodový fotbal tak i nadále předváděli Starobučtí, když domácí již rezignovali na vlastní vývoj utkání. Další burácení v ochozech přišlo v 79.min., Mucudis pěkně zatáhl míč po pravé straně, od lajny odcentroval před branku, kde se do centru položil Roman Wimmer a hlavou nedal brankáři šanci - 0:5. V 80.min. došlo u hostů k poslednímu střídání, za Pálinkáše "naskočil"do hry Pavel Korec. Pohodový fotbal se tak dohrával do konce utkání, a protože ani Prokop v 83.min. - přestřelil z penalty a ani v 86.min. Korec - střelou z pravé strany minul, nedali branku, utkání tak skončilo po hvizdu hlavního arbitra 0:5.

Závěrem: Opět poděkování celému týmu, i těm, kteří zde nejsou jmenovaní, za předvedený a hlavně povedený výkon, který přinesl Starobuckým plný počet bodů. Gratulace Bednaříkovi za premiérovou trefu za náš klub a také gratulace Tošovskému k první trefě po návratu na trávník, po zranění. Určitě byli všichni fandové, kteří vás v hojném počtu opět přijeli podpořit, spokojeni. Teď dohrávka ve středu se Smiřicemi a další derby v sobotu s Kocbeří. Doufejme, že i zde nám bude počasí přát a příjde opět slušná divácká návštěva, kterou si váš předváděný fotbal zaslouží.