HLAVNÍ SPONZOŘI :

Staré Buky - Nemyčeves 4:2 (2:1)

16. května 2018 v 22:46 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
" I první výstavní trefa Aleše Týnka přispěla k povinné domácí výhře"

12.5.2018. V dalším mistrovském zápase jsem na domácím pažitu přivítali mužstvo Nemyčevse a měli jsme co oplácet, v podzimní části jsme prohráli po špatném výkonu ve druhém poločase 2:6. Přes drobné zdravotní potíže hráčů v základu jsme od začátku určovali tempo hry. Hosté, obětavě bránící spoléhali na rychlé výpady, které však většinou "pobrala" domácí obrana. První šance přišla nečekaně ve 12.min, když Šošovička vystřelil zpoza vápna z levé strany a brankář hostů míč chytil až když se mu odrazil od pravé tyče. Další akce poté končily střelou vedle branky nebo zásahem obrany hostů. A tak snažení domácích došlo až do 33.min. , kdy Pálinkáš vybojoval míč na levé straně, ve vápně předal Trunkátovi, ten zatáhl na levou stranu a po malém vápně poslal ulici na pravou stranu Martinu Křižovičovi , který měl už snadnou práci dopravit míč do prázdné branky - 1:0. Jen o minutku později se do šance dostal Bednařík, po centru Trunkáta k levé tyči, ale jeho střelu vyrazil hráč hostů. V 37.min. pak přišel nejhezčí moment prvé půle, když z cca 25m napřáhl Aleš Týnek a jeho "projektil" z pravé strany zapadl do levé šibenice branky hostů a zvýšil tak svou premiérovou trefou stav na 2:0. Domácí se tak uklidnili a tempo opadlo. Když se zdálo, že poločas už změnu skóre nepřinese, přišlo zaváhání v obraně na levé straně, hostující hráč osamocen odcentroval na střed, kde nabíhající spoluhráč umístěnou střelou snížil, na poločasových 2:1. Do druhého poločasu nastoupili hosté se snahou srovnat skóre, ale opět bez vážnější šance k zakončení. Na druhé straně musel hostující brankář vyrážet hlavičku Křižoviče v 54.min., po centru Týnka z pravé strany. V 60.min. domácí poprvé střídali, za Lukáše Záplatu nastoupil Pavel Knap. A následné "rozpohybování" obrany hostů využil v 62.min. David Pálinkáš, když ve vápně obešel obránce a sám před brankařem vystřelil k pravé tyči a k radosti domácího publika zvýšil na rozdíl dvou branek 3:1. V 65.min. došlo k dalšímu střídání domácích - za Víťu Šošovičku nastoupil Aleš Tryzna a v 70.min., za Davida Pálinkáše nastoupil poprvé v jarní části Nikolas Mucudis. V dalších minutách se hra odehrávala zejména ve středu pole bez větších šancí k zakončení. 75.min., znamenala další střídání, za Michala Vyhnánka nastoupil Jan Prokop. V 79.min. pak na straně hostů došlo k nezaviněnému zranění hráče, který musel být z hrací plochy odnesen na nosítkách, pravděpodobně s vykloubeným ramenem. V době, kdy jsem pak hráče odnášel do kabiny, v 86.min. přišla opět chvíle Martina Křižoviče, který individuální akcí a přesným zakončením prostřelil brankáře hostů a zvýšil na 4:1. Poté došlo k poslednímu střídání domácích, kdy za Eduarda Bednaříka nastoupil Daniel Koščál. No když se už zdálo, že oslavy vítězství mohou vypuknout, v 90.min. přišla opět chvíle hostů, kdy po centru z pravé strany před branku se míč dostal k nehlídanému hráči, který pohotovou střelou k levé tyči překonal Pelce v domácí brance a upravil tak na konečných 4:2.

Závěrem: utkání, které se určitě muselo líbit, s množstvím gólů a akcí na obou stranách. Po Železnici se ale domácí střelci probudili a tak všechny body zaslouženě zůstaly doma. Pozitivem utkání je premiérová trefa Týnka a návrat po zranění Mucudise, smutnou stránkou bylo zranění hostujícího hráče, kterému přejeme brzké uzdravení. Další zápas - derby v Mladých Bukách a k tomu nemusím nic dodávat.