Staré Buky-Smiřice 4:2 (2:1)

26. května 2018 v 9:16 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
"Pavel Knap hetrikem smázl nepříjemné Smiřice"

Sestava: Koščál Daniel, Bednařík Eduard (Brutovský Matěj), Tošovský Jiří (Mucudis Nikolas), Pálinkáš David (Záplata Lukáš), Knap Pavel (Korec Pavel), Wimmer Roman, Trunkát Lukáš (C), Makovský Jiří, Křižovič Martin, Šošovička Vít (Týnek Aleš), Vyhnánek Michal.

23.5.2018. V dohrávce odloženého utkání 17. kola přijelo do Starých Buků mužstvo ohrožené sestupem, mužstvo ze Smiřic. Kdo čekal pohodový zápas, toho hosté zejména v prvém poločase určitě překvapili. Vstup do utkání vyšel lépe domácím, když v první minutě mohl v jasné pozici skórovat Šošovička po centru z pravé strany Křižoviče, ale hlavičku poslal nad branku. Ve 2.min. už ale bylo pro domácí veseleji, když Pálinkáš pronikl do šestnáctky z pravé strany, jeho střelu brankář vyrazil přímo k Pavelu Knapovi a ten přesnou střelou k levé tyči nedal brankáři hostů šanci a otevřel skóre - 1:0. V 6.min. se do šance dostal Křižovič, když hlavičkoval po centru Trunkáta z pravé strany , ale s jeho hlavičkou si brankář poradil. Poté domácí zvolnili a do hry se dostávali častěji hosté a to zejména útoky po křídlech. Ve 21.min. musel poprvé hasit šanci Koščál v domácí bráně, po rychlém útoku po levé straně, když osamocený hráč hostů na něho vystřelil, ale pěkným zákrokem vyrazil míč na rohový kop. Zvýšená aktivita se hostům vyplatila v 25.min., kdy po chybě ve středu hřiště opět rychlý brejk z levé strany, kdy si hráč obhodil Koščála a následně vstřelil vyrovnávací gól do prázdné branky 1:1. Poté se opět snažili probudit i domácí, ale gólem povzbuzení hosté nepřipouštěli žádné akce. Až ve 34.min., dostal Pálinkáš přihrávku do vápna, zde se "obtočil" kolem obránce, který jej však fauloval a nařízený pokutový kop proměnil Martin Křižovič a opět vrátil domácím vedení 2:1. I přes obdrženou branku byli nebezpečnější hosté a v 36.min. se radovali ze vstřeleného gólu po rychlé kombinaci z levé strany. Ten však nebyl následně uznán pro ofsajd. Další šanci hostů zlikvidoval Koščál v 38.min., kdy opět po nákopu za obranu po pravé straně rychle hosté přenesli hru na levou, kde pohotovou střelu musel Koščál vyrážet na rohový kop. Do konce poločasu se pak hra odehrával zejména ve středu hřiště a tak po hvizdu hlavního arbitra se čekalo, jak bude vypadat druhý poločas. No a po důrazném rozboru v domácí kabině nastoupili domácí tak, jak je známe. Hned od úvodních minut se do svého soupeře zakousli, zvýšili aktivitu a napadání rozehrávky soupeře no a hned v první minutě Křižovič obešel 2 hráče, ale sám před branařem namířil míč těsně nad branku. V 48.min. Knap poslal přesnou přihrávkou do náběhu Pálinkáše, který však následnou střelu poslal jen do levé tyče. V 51.min. opět zvonila levá tyč branky hostů, tentokrát po střele Knapa, když dostal přihrávku po pěkné kombinaci od Křižoviče. Poté došlo ke třem střídáním v domácím kádru, v 59.min. nastoupil za Šošovičku Aleš Týnek, v 58.min. za Pálinkáše nastoupil Lukáš Záplata a v 63.min. za Tošovského naskočil do hry Nikolas Mucudis. Tlak domácích pokračoval i nadále a v 65.min. se mohli opět radovat, když Bednařík prodloužil na Pavla Knapa, který následně obloučkem přehodil brankáře hostů a zvýšil na 3:1. Dále se domácí tlačili před branku hostů a v 73.min. opět udeřil Pavel Knap, kdy po nahrávce z levé strany prostřelil brankáře hostů a upravil skóre na 4:1. V 79.min. došlo u domácích k dalšímu střídání, za Bednaříka nastoupil Matěj Brutovský a v 83.min., za Knapa nastoupil Pavel Korec. V pohodě dohrávaném konci mohl ještě skórovat v 87.min. Křižovič, ale střílel s zblízka jen do míst, kde stál brankář hostů. No a když se zdálo, že můžou začít oslavy, v 90.min. přišla první vážnější šance hostů v druhém poločase, po útoku středem a následné přečíslení a zakončení za záda Koščála - 4:2. Hned vzápětí bylo utkání ukončeno a mohli vypuknout oslavy.

Závěrem: gratulace Pavlu Knapovi k hetriku. Jinak zejména zlepšený výkon ve druhém poločasu znamenal tři body do tabulky. Možné podcenění soupeře v prvém poločase opět ukázalo, že každý zápas se musí hrát od začátku do konce a je tak poučením do dalších bojů. Druhý poločas to již bylo opět staré Starobucké mužstvo a díky za předvedený výkon, který doufáme povede k zisku bodů i v dalším utkání s Kocbeří.