Miletín - Staré Buky 2:3 (1:2)

13. června 2018 v 9:28 | rzolman |  - Zprávičky Fan Clubu
"Boj o druhé místo vyzněl pro Starobucké"

Sestava: Pelc Michael, Týnek Aleš, Záplata Lukáš (C) (Tryzna Aleš), Tošovský Jiří (Mucudis Nikolas), Pálinkáš David (Koščál Daniel), Knap Pavel (Korec Pavel), Wimmer Roman, Makovský Jiří, Křižovič Martin, Šošovička Vít (Brutovský Matěj), Vyhnánek Michal.

9.6.2018. K souboji o druhé místo v celkové tabulce zavítali Bukovští na půdu Miletína a očekával se tvrdý boj. A hned od úvodního hvizdu se začalo tvrdě bojovat na obou stranách. Starobučtí měli častěji míč na svých kopačkách, ale do první šance a hned tutové se dostali domácí v 10.min., kdy po kombinaci ve středu hřiště šel po levé straně na Pelce osamocený hráč. Tento v pokutovém území tvrdě vystřelil, ale míč bravurním zákrokem, levou rukou Pelc vyrazil. Kombinace Starobuckých v této době většinou končila na domácích obráncích, přesto se tlačili stále k domácí svatyni. K otevření skóre však došlo zásluhou domácích, když v 19.min. zahrávali z levé strany rohový kop, míč prolétl před brankou, kdy na zadní tyči jej zpracoval domácí hráč, vrátil se zpět na hranici pokutového kopu a střelou k levé tyči nedal šanci Pelcovi - 1:0. Přes obdržený gól pokračovali Bukovští ve své hře a hnáni fans se tlačili na polovinu domácích. V 22.min. po pěkném centru Pálinkáše rozezvonil břevno na domácí brance Křižovič. Ve 26.min. prověřil střelou k levé tyči domácího gólmana opět Křižovič, ale ten jeho střelu vyrazil. O minutu později se opět činil Pelc, když po rychlé rozehrávce a nákopu za obranu šel domácí hráč na něj opět sám, ale ani jeho střelu z blízkosti Pelc za svá záda nepustil a dalším pěkným zákrokem zamezil zvýšení skóre. Ještě ve 30.min. musel Palce čelit další šanci domácích po přímém kopu z levé strany, kdy spoluhráč prodloužil míč na zadní, pravou tyč, Pelc jej vyrazil jen k osamocenému hráči domácích, ale tomu balón v poslední chvíli z nohy sebral Wimmer. Pak však přišla 33.min., Záplata z poloviny hřiště poslal vysoký centr před branku, kde nejvýše vyskočil Martin Křižovič a svou hlavičkou přeloboval brankáře a srovnal stav utkání na 1:1. O minutku později byl opět v akci domácí brankář, když rychlá kombinace Knap - Pálinkáš, skončila přihrávkou na nabíhajícího Křižoviče, kdy jeho následnou střelu v pokutovém území opět pěkným zákrokem vyrazil gólman na rohový kop. Starobuckou pětiminutovku prvého poločasu dokonal v 36.min. opět Martin Křižovič, kdy využil chyby domácí obrany a umístěnou střelou k pravé tyči otočil skóre utkání - 1:2. Tak nakonec skončil i první poločas. Se začátkem druhé poloviny utkání začal trávník smáčet déšť a domácí začali se zřejmým úmyslem zvrátit vývoj utkání. Na rozdíl od první půle měli častěji míč na kopačkách, ale obranná aktivita na Starobucké straně nepřipouštěla ohrožení branky. V 54.min. došlo k prvému střídání v Bukovkých řadách, kdy za Šošovičku nastoupil Brutovský. Otevření hry domácích využil v 57.min. Pavel Knap, kterého přesnou nahrávkou vysunul Křižovič, kdy parádně přeloboval vyběhnutého brankáře a zvýšil na 1:3. V 65.min. další střídání, Tošovského nahradil Nikolas Mucudis. V 69.min.se opět měnilo skóre, když domácí hráč po centru z levé strany v pokutovém území vrátil míč pohotově na střed, kde nabíhající spoluhráč "z první" vystřelil k pravé tyči a nedal Pelcovi v bráně šanci - 2:3. Domácí tak opět vycítili šanci na srovnání a opět začali "tlačit na pilu". Toho málem využil v 72.min. Knap, po centru Křižoviče, ale sám před brankou netrefil míč, který prolétl až za čáru. Ani v dalších minutách se obraz hry neměnil. Domácí se snažili srovnat a Bukovští využívali otevřené obrany k rychlým brejkům. V 76.min. se opět střídalo, za Pálinkáše nastoupil Daniel Koščál, v 81.min. za Záplatu naskočil Aleš Tryzna a v 89.min. za Knapa se do hry zapojil Pavel Korec. V 90.min. se na hřišti červenalo, kdy Tryzna obdržel tuto kartu za faul zezadu a zfaulovaný hráč ji následně obdržel za to, že udeřil Tryznu do hlavy. V emotivním závěru nakonec rozhodčí nastavil 5.min., kdy se již domácím nepodařilo ohrozit branku a proto po závěrečném hvizdu mohla vypuknout radost na straně Starobuckých.

Závěrem: Další parádní zápas ve kterém nic nechybělo a musel se divákům líbit. Jak se říká, utkání odehrané se srdíčkem a odježděné po zadku znamenalo postup na druhé místo celkové tabulky, což je nejlepší historický výsledek klubu. Hoši děkujem. Teď již jen potvrdit pozici v posledním zápase, kdy se utkáme s Dolní Kalnou, kdy si můžeme zápas již jen užít. Pak už jen poslední výkop v hospodě U Smrku a zasloužený odpočinek.